Wakacje na Riwierze Kotor - domy wakacyjne

Wakacje na Riwierze Kotor

Wakacje na Riwierze Kotor - domy wakacyjne

Kotor to piękny kurort, położony nad Zalewem Kotorskim, który z kolei łączy się z Zatoką Kotorską. Miejscowość tą wyróżnia to, że jest położona krańcu, najdłuższego i najbardziej głębokiego fiordu w południowej Europie. Miasto jest z trzech stron otoczony wysokimi górami, co gwarantuje niesamowite widoki i krajobrazy. Powiada się, że jest to najpiękniej położone miasto na całym półwyspie bałkańskim. Kolejnym czynnikiem, który zapewnia udane wakacje w Czarnogórze jest bardzo ciepły klimat śródziemnomorski (nazwa Kotor pochodzi ze starogreckiego słowa _Katareo –_gorące). Dodatkową zaletą są liczne zabytki i bardzo rozbudowana infrastruktura turystyczna.  Do Kotoru dostać się można łatwo drogą lądową, wodną lub lotniczą, bowiem niedaleko, w mieście Tivat, znajduje się międzynarodowe lotnisko. Warto zastanowić się nad wyborem Kotoru jako destynacji urlopowej, bowiem z roku na rok jest coraz liczniej odwiedzany przez Turystów, którzy wracają tu w kolejnych latach.

Popularne domy wakacyjne w Kotor

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kotor

Loading...

Domy wakacyjne

Urlop w Czarnogórze, jest tuż na wyciągnięcie ręki. Dzięki NOVASOL możecie wybrać dom lub apartament wakacyjny w Kotorze i okolicach. W naszej, bogatej ofercie znajdziecie obiekty z własnymi basenami, a nawet z prywatną plażą lub zejściem do wody z tarasu domu bądź apartamentu. Przy wyborze kwatery możecie zdecydować, czy chcecie zamieszkać w centrum zabytkowej miejscowości, czy też na obrzeżach lub w miejscowościach leżących dookoła Kotoru. Dzięki temu macie wybór, czy wolicie tłumy i gwar, czy preferujecie raczej ciche i spokojne okolice.  Obiekty z katalogu NOVASOL są w stanie przyjąć zarówno pary, jak i większe grupy osób, wspólnie spędzających niezapomniane wakacje. Standardem naszych kwater jest to, że są w pełni wyposażone we wszelkie meble i sprzęty, w tym kuchenne. Dzięki temu, macie możliwość zdecydowania czy przyrządzać posiłki samemu, czy korzystać z bogatej oferty gastronomicznej miasta.

Plaże na Riwierze Kotor

Plaże

Ciepły klimat śródziemnomorski, sprzyja plażowaniu i kąpielom morskim. Także i w regionie riwiery kotorskiej, plażowanie jest ważnym elementem spędzania urlopu. Wakacje w Czarnogórze, to możliwość wypoczynku nad bardzo czystymi i przejrzystymi wodami. Warto jednak wiedzieć, że nie ma tu klasycznych, piaszczystych plaż. Wybrzeże w okolicach miasta oferuje plaże żwirowe i skaliste. W wielu miejscach znajdziecie specjalnie przygotowane, betonowe platformy z leżakami i parasolami oraz zejściem do wody. Jednak na wybrzeżu dominują liczne, małe zatoczki, które otoczone drzewami laurowymi tworzą niesamowity i kameralny klimat. Zejścia do wody są łagodne, dlatego swobodnie można tu wypoczywać z dziećmi. Wybierając się na plaże Kotoru należy jednak mieć ze sobą obuwie ochronne, aby uniknąć niepotrzebnej kontuzji na kamienistym bądź skalistym podłożu. Tutejsze plaże są świetnie przygotowane dla urlopowiczów. Ratownicy strzegący bezpieczeństwa, natryski, przebieralnie, bary plażowe to podstawowe wyposażenie czarnogórskich plaż. Wypoczywać można wzdłuż całego wybrzeża, należy jednak zachować szczególną ostrożność w miejscach skalistych. W takich miejscach oprócz plażowania, z pewnością zachwycą Was otaczające widoki.

Wakacje na Riwierze Kotor

Aktywny wypoczynek

Kotor i okolice to idealne miejsce na sportowe wakacje. Położenie geograficzne aż prosi o aktywne spędzanie wolnego czasu. Samo miasto otoczone jest trzema masywami górskimi: Vrmac, Lovcen oraz Dobrota. Góry zachęcają do pieszych wycieczek z elementami wspinaczki. Szlaki prowadzą pośród wodospadów i punktów widokowych, z których widać przepiękne krajobrazy. W górach można także skorzystać z oferty raftingu czy spływu kajakowego.  Również amatorzy jaskiń znajdą tu cos dla siebie. Zarówno w górach jak i na wybrzeżu znaleźć można liczne groty, w tym część podwodnych.

Na wybrzeżu można oczywiście spędzić czas na kąpielach słonecznych i morskich, ale ile można odpoczywać. Przed wyjazdem, warto zaopatrzyć się w okulary i rurki do pływania, bowiem snorkeling w tym regionie dostarcza niezapomnianych wrażeń.  Z koeli amatorzy nurkowania głębinowego, znajdą w mieście punkty, organizujące rejsy na Zatokę Kotor lub Morze Adriatyckie w celu podwodnych eskapad. Wybierając nasz produkt "domy i apartamenty Czarnogóra", będziecie mieli możliwość spróbowania swoich sił w narciarstwie wodnym lub wakeboardingu. Wody zalewu są dość spokojne, dlatego też można tu uprawiać tzw. „stand up Paddle” czyli pływanie na desce w pozycji stojącej i jako silnika używając wiosła. To stosunkowo nowa dyscyplina, niemniej jednak coraz bardziej popularna na świecie.

Mało burzliwe wody, sprzyjają również pływaniu kajakiem czy łodzią wiosłową. Warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek kajakowych, podczas których zwiedzić można nadbrzeżne jaskinie.

Riwiera kotorska to świetne miejsce do jazdy na rowerze. Liczne wzniesienia będą wymagać od nas wytężonej pracy nóg, ale efekt w postaci pięknych widoków wam to wynagrodzi. W mieście można również skorzystać z oferty wycieczek rowerowych z przewodnikiem. Dzięki temu poznacie ciekawe miejsca i historie z nimi związane.

Atrakcje miasta

Wakacje w Kotorze, to doskonała okazja na poznanie ciekawej i burzliwej historii miasta oraz ziem regionu. Kotor jest zaliczany do czołówki najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w południowej Europie. Dlatego też cała starówka miasta wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cała starówka to sieć gęsto poplątanych, krętych uliczek, na których znajdziecie liczne budowle w stylu romańskim, gotyckim, barokowym i renesansowym. Wśród zabytkowych budynków warto odwiedzić kościoły katolickie, cerkwie, domy z XIV wieku oraz pałace. Oprócz zabytków warto skosztować miejscowych specjałów w jednej z restauracji czy tawernie. Z kolei w sklepach znajdziecie pamiątki i rękodzieła. Podczas urlopu warto wstąpić do Muzeum Morskiego, który mieści się w zabytkowym Pałacu rodu Grgurina oraz Muzeum Kotów, które poświęcone jest wizerunkom tych zwierząt na rysunku i fotografii. Przed wyprawą na urlop w Czarnogórze, warto również zapoznać się imprezami organizowanymi przez władze Kotoru. Na rynku i placach odbywają się tu liczne festyny i festiwale tj. „Summer Carnival” czy „Bokeljska Noć”.

Podczas zwiedzania Kotoru, koniecznie należy udać się na pobliskie wzgórza, które otaczają miasto. Znajdziecie wśród nich fragmenty zamków miejskich, które przez wieki ochraniały miasto.

Atrakcje w okolicy

Spędzając niezapomniane wakacje w Kotor, koniecznie należy zapoznać się z atrakcyjną okolicą. Najważniejszym punktem z pewnością jest Park Narodowy Lovcen. Obejmuje on góry Lovcen i ma za zadanie ochronę środowiska i krajobrazu górskiego. W rezerwacie spotkacie zwierzęta i roślinność, charakterystyczną dla rejonów górskich oraz gęste lasy bukowe. Tutejsze szlaki turystyczne są wyjątkowo atrakcyjne i oprócz naturalnych krajobrazów, prowadzą wzdłuż zabytków, w tym mauzoleum Petrovica Njegosa – władcy i twórcy z czasów romantyzmu.

Urlop w Czarnogórze to również możliwość spędzenia czasu w urokliwych małych miejscowościach takich jak Dobrota, Ljuta,Prcanj, Orahovac czy Perast. W nich znajdziecie ciekawe miejsca i zabytki, a także atrakcje, które na długo pozostaną w Waszej pamięci.