Domy wakacyjne w Paphos

Paphos to stolica zachodniega wybrzeża Cypru i pozostaje w bliskości do najważniejszych miejsc o znaczeniu archologicznym na wyspie. Najlepiej odkrywać ten region, wynajmując dom wakacyjny na Cyprze. Podziwiaj krajobraz, po którym wędrowała Afrodyta, bogini miłości i piękna. Popływaj w morzu obok skał „Petra tou Romiou”, gdzie w toni morksiej wyłoniła się Afrodyta. Paphos z idyllicznym portem i średniowiecznym fortem stał się kosmopolityczną miejscowością wakacyjną – otoczoną przez spektakularne krajobrazy i historyczne miejsca. W czasach antycznych Paphos było przez kilka wieków stolicą wyspy, świadczy o tym archeologiczne dziedzictwo i dlatego zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trochę oddalony na północny-zachód półwysep Akamas to odizolowany obszar z dzikim środowiskiem, piaskowymi zatokami i stromymi skalistymi formacjami. Doświadczysz życia tutejszych mieszkańców, żyjących w wiejskich domach otoczonych przez nadzwyczajną scenerię.

Znajdź swój dom na urlop na Cyprze

Popularne domy wakacyjne w Paphos

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Paphos

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Paphos

Loading...

Pełen przygód Paphos

W szczególności malownicze krajobrazy skłaniają do pełnego odpoczynku. Okolica oferuję szeroką gamę resturacji, sklepików i kawierenek, co czyni atmosferę jeszcze bardziej przyjemną. Spędzjąc tutaj swój ulop na Cyprze, zrelaksują się Państwo i wczują w autentyczną lokalną atmosferę panującą w Paphos. Wybrzeże tego regionu charakteryzują zatoki, przylądki i małe półwyspy, które tworzą fantastyczne warunki do kąpieli słonecznych i morskich. Paphos podzielone jest na trzy regiony geograficzne - region wybrzeżny, region pagórkowaty i region górski. Dzięki temu mają Państwo możliwość podziwiać różnorodność krajobrazu, a co za tym idzie, w sposób urozmaicony spędzać wakacyjny czas.

Znajdź swój dom na urlop na Cyprze

Kultura w Paphos

W Paphos natkną się Państwo na licznie występujące wykopaliska, którym z pewnością warto poświęcić chwilę podczas wycieczek po okolicy. Główną atrakcją jest zamek usytuowany w przystani. Tutejszy park archeologiczny objemuje powierzchnie ponad 10 hektarów, a najznamienitszymi atrakcjami tutaj są romańskie wille i ich mozaikowe podłogi. Cztery znich zostały odrestaurowane i otwarte dla zwiedzających. Opłata za wstęp nie jest zbyt wygórowana. Królewskie grobowce nie znajdują się co prawda na terenie parku archeologicznego, a odrobinę poza nim. Jest to ogromne cmentarzysko, na którym nie byli chowani prawdziwi królowie, natomiast znajdują się tu groby szlacheckich rodów i innych ważnych osobistości. Cmentarz ten został wpisaney na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto zajrzeć tu zbaczając nieco ze szlaku podczas pieszej wędrówki po wzgórzach. Nie ociągajcie się i już teraz zarezeujcie dom wakacyjny w Paphos!