Domy wakacyjne w Larnaca

Ferienwohnung Larnaca - Zypern

Domy wakacyjne w Larnaca

W południowo-wschodniej części Cypru możecie Państwo dać się oczarować miastu Larnaca - miastu portowemu z wieloma turystycznymi udogodnieniami. Tutaj z pewnością znajdą Państwo dla siebie idealne miejsce na wakacje na Cyprze. Większość turystów odwiedzjących Cypr, właście w Larnaca wyrabia sobie pierwsze wrażenie na temat wyspy, gdyż właśnie tu przylatuje większość samolotów, a na pewno więcje niż na lotnisko Paphos. To miasto portowe jest jednym ze słynniejszych miejsc pielgrzymek, zarówno dla chrześcijan jak i muzułmanów. Miasto to zostało drugą ojczyzną Łazarza po tym, jak został wskrzeszony przez Jezusa. Łazarz osiedlił się tutaj i został również pierwszym biskupem. Imponujący kościół św. Łazarza został zbudowany w X w. i jest unikatowym przykładem architektury bizantyjskiej na Cyprze. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest elegancka promenada nad morzem, wzdłuż której rosną drzewa palmowe, a pobliska marina jest miejscem spotkań żeglarzy z całego świata. Jakieś 5 km od Larnaca, jadąc w kierunku lotniska, znajdą Państwo świątynię Hala Sultan Tekke, znaną również jako Meczet Umm Haram, który po śmierci proroka Mohammada został rozbudowany. Spoczywa tu jedna z ciotek proroka. Meczet, który zbudowano w 1816 jest teraz otoczony cyprysami i palmami rosnącymi blisko brzegu słonego jeziora – popularnego miejsca do odpoczynku zimowego dla migrujących flamingów i innych ptaków wędrownych.

Miasta, miasteczka, osady...

W górzystym krajobrazie wokół Larnaca znajdą Państwo wiele uroczych miasteczek i wiosek, a w nich liczne, możliwe do wynajęcia tradycyjne domy wakacyjne na Cyprze. Dobrze znana miejscowość Lefkara z wąskimi uliczkami, domami z kamienia z czerwonymi dachówkami jest prawdopodobnie najbardziej malownicza i czarująca ze wszystkich w regionie. Jest ona szczególnie znana na świecie z uprawianego tu koronkarstwa i wytwarzanych filigranowych sreber. Według legendy Leonardo da Vinci odwiedził raz tę miejscowość i zakupił tu płaszcz, który potem ofiarował katedrze w Mediolanie. Pośród miast o znaczeniu archeologicznym położonych wokół wschodniej części Morza Śródziemnego, jedną z najbardziej fascynujących jest miejscowość Choirokoitia, jedna z najlepiej zachowanych prehistorycznych osad wokół Morza Śródziemnego i wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Warte zobaczenia w Larnaca

Szczególnie kusząca do odwiedzin jest promenada nadmorska Phinikoudes, która mniej lub bardziej położona jest w mieście i na której można skorzystać z uroków morza i słońca. Wzdłuż niej mogą Państwo przysiąść i zaczerpnąć siły w licznych tradycyjnych restauracjach i kosztując lokalne przysmaki wczuć się w otaczającą atmosferę. Innymi ważnymi punktami na mapie Larnaca są Muzeum Archeologiczne, fort turecki, kościół Łazarza i pozostałości po murze cyklopa. Pod względem historycznym miasto imponuje także miejscami pochówku. Natomiast Świątynia Mykeńska i Mur Cyklopa zostały w 19. wieku zwolnione przez archeologów i tym samym teraz stanowią nie lada atrakcję.

Ciesz się wolnością w domu wakacyjnym

Jeżeli planują Państwo indywidualny urlop, dom wakacyjny w regionie Larnaca da Państwu wiele wspaniałych możliwości. tutaj skorzystają Państwo nie tylk z uroków pieknych plaż i morza, ale także z licznych rastauracji, barów, sklepów i miejsc wartych zwiedzenia.