Domy wakacyjne w Famagusta

Wśród ładnych piaszczystych plaż na południowo-wschodnim wybrzeżu są położone Ayia i Protas, kiedyś senne wioski rybackie, dziś są to miejsca pełne życia. Jeżeli wybrali Państwo dom wakacyjny na Cyprze, będą mieli Państwo możliwość spędzić tutaj pełne relaksu wakacje nad lazurowo niebieskim Morzem Śródziemnym lub na przykład wybrać się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Przylądek Greco, półwysep z niezliczonymi podwodnymi jaskiniami, imponującymi klifami i kamiennymi półkami jest prawdziwym rajem dla amatorów snorklingu i nurkowania. Dla rodzin z dziećmi proponujemy wizytę w uwielbianym Muzeum Życia Morskiego. W nowym Thalassa Museum w Aida Napa można natopmiast podziwiać kopię tradycyjnego statku kupieckiego z IV w. Oczywiście obowiązkowa jest wycieczka do ogromnego Parku Wodnego Waterpark, znajdującego się na obrzeżach Ayia Napa. Spotka Państwa tu wiele atrakcji w konwencji greckiej mitologii. Po dniu wypełnionym takim wyjątkowymi wrażeniami, wspaniale jest wrócić do zacisza swojego prywatnego domu wakacyjnego.

Zarezerwuj dom wakacyjny na Cyprze

Uroczy port Famagusta

Famagusta to drugie co do wielkości miasto na Cyprze i jednocześnie główny port na wyspie. Centrum miasta otoczone jest starym murem miejskim. W architekturze są wyraźnie widoczne wpływy Wenecjan, za przykład może służyć Wieża Otella, która niegdyś służyła miastu jako brama. Warta zobaczenia jest starsza część miasta, w kótrej objerzeć można między innymi starożytną fortecę oraz gotycką Katedrę św. Mikołaja - świątynię zbudowaną w czternastym wieku, a obecnie służącą jako meczet. Największe wrażenie sprawia magiczna gra wpadającego tu światła - efekt zapiera dech w piersiach. Do niekończących się wędrówek po mieście skłaniaja także liczne sklepiki, stragany pełne aromatycznych przypraw oraz przytulne kawiarenki. Wybierając na wakacje na Cyprze jeden z naszych domów w Famagusta, zyskają Państwo niepowtarzalną możliwość nieskrępowaniego korzystania z uroków tego miasta.

Zarezerwuj dom wakacyjny na Cyprze

Imponujące miejsca pełne historii

Miłośnicy historii powinni koniecznie odwiedzić znajdujące się na północ od Famagusty, antyczne miasto Salamina, które było świadkiem wielu odbywającyh się w starożytności bitew. Miasto to zostało założone w 11 w. p.n.e., a opusczone w roku 648 naszej ery. Ludność przniosła się własnie do Famagusty, jednak ruiny miasta pozostały do dzisiejszych czasów. Na przestrzeni wieków, miasto Famagusta zmieniło się z niewielkiej wioski w jedno z najbogatszych miast w historii chrześcijaństwa. Jednym z najważniejszych klasztorów na Cyprze był klasztor Barnabasza. Dziś umiejscowione jest tu muzeum archeologiczne. Przez wieki miasto ucierpiało poprzez liczne wojny i trzęsienia ziemii. Średniowieczna architektura jest tu już mało widoczna, tym bardziej warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Dom wakacyjny będzie idealną bazą wypadową na poznawanie zarówno miasta, jak i całego regionu.