Domy wakacyjne w Nikozji

Nikozja lub z greckiego Lefkosia, jest położona w środku Cypru i stanowi stolicę wyspy. Stała się nowoczesnym i pełnym życia ośrodkiem administracyjnym i finansowym Cypru. Miasto podzielone jest na dwie części, gdyż pólnocna część wyspy wraz ze stolicą znajduje się pod panowaniem Turcji. Linie dzieląca obydwie części, tak zwana Zielona Linia, monitorowana jest przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Historyczne centrum miasta otoczone jest fortyfikacjami i fosą. Wyjątkową, orientalną atmosferę miasto uzyskuję dzięki wąskim alejkom z wiszącymi nad nimi balkonami i pięknie odnowionymi deptakami, w zdłuż których ciągną się sklepy, kawiarnie, tawerny, kościoły, meczety i drzewa palmowe. Tę wyjątkową atmosferę najskuteczniej można odkryć rezerwując dom wakacyjny na Cyprze.

Ferienwohnung Nikosia - Zypern

Warto zobaczyć, warto odwiedzić

Krajobraz zdominowany jest przez gaje oliwne, sady i zbocza sosnowego Lasu Machairas. Wysoko ponad romantyczną doliną ze wspaniałym widokiem na równinę wznosi się jednowieczny klasztor. Malownicze wioski z wybrukowanymi ulicami i kosztownie odnowionymi domami z kamienia zapewniają wgląd w życie Cypryjczyków. Wartym odwiedzenia jest skansen Fikardou, który w 1987 wygrał nagrodę Europa Nostra. Nagroda ta wyróżnia najlepsze osiągnięcia dziedzictwa kultury europejskiej. Jeżeli wybierają się Państwo na wakacje na Cyprze, jest to z pewnością ważny punkt na mapie zwiedzania.

Nikozja - odkryj autentyczny Cypr

Nieważne, który apartament wakacyjny na Cyprze Państwo wybiorą, będą Państwo otoczeni przez fantastyczny, naturalny krajobraz. Na północy góruje szczyt Kyrenia, podczas gdy na południowym zachodzie rozpościera się widok na góry Troodos. Szczety gór śa wyraźnie widoczne z miasta Nikozja i warto wybrać się w nie na pieszą wycieczką. Pola uprawne rozciągające sie wokół Nikozji zapewniają bogatą florę i możliwość różnorodnych upraw.

Kulturowe perełki Nikozji

Stolica wyspy, Nikozja, która ulokowana jest w samym sercu Cypru, jest atrakcyjnym celem turystycznym między innymi ze względu na liczne budynki o znaczeniu historycznym i bogate życie kulturalne. Niezależnieod tego, w której części cypru spędzają Państwo swój urlop, warto wybrć się do Nikozji choćby na wycieczkę. Szczegolnie wielu odwiedzający przyciąga tutaj stara część miasta, ze swoimi licznymi tradycyjnymi sklepikami i restauracjami. Kolejną atrakcją są tu stare, blisko pięciokilometrowe wenecjańskie mury otaczające starówkę, plac Atatürk, meczet Selimiye oraz katedra św. Jana. W Nikozji będą Państwo mogli poczuć prawdziwą atmosferę Cypru, gdyż masowa turystyka odgrywa tu dość niewielką rolę. Zapraszamy do spędzenia urlopu na Cyprze!