Wakacje w Limassol – domy wakacyjne

Limassol to dystrykt, położony w południowej części Cypru. Oblewany jest wodami dwóch zatok: Akrotiki oraz Episkopi, które z kolei wchodzą w skład Morza Śródziemnego. Stolicą regionu jest Limassol, drugie co do wielkości, miasto Cypru i jeden z najpopularniejszych centrów turystycznych. Wakacje na Cyprze to przede wszystkim, urlop wśród słońca, pięknych plaż i krystalicznie czystych wód Morza Śródziemnego. W samej stolicy, pas plaż ma długość 7 kilometrów i tętni życiem od wczesnego rana do później nocy. Dlatego też, jeśli chcecie wypocząć w spokojniejszej atmosferze, polecamy miejscowości rozlokowane po obu stronach stolicy. Samo wybrzeże, to również mnóstwo propozycji aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu. Dużą popularnością, cieszą się również wyprawy w głąb dystryktu, tj. do lasu Soini-Zanakia czy na górę Olimbos (najwyższy szczyt Cypru). Jedno jest pewne, wakacje w Limassol, z pewnością będą udane.

Limassol

Domy wakacyjne

Jeśli nie jesteście amatorami głośnych i wiecznie pełnych hoteli, to koniecznie zapoznajecie się z ofertą NOVASOL w Limassol. W regionie tym, jak również i w stolicy mamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. W naszych obiektach, spędzicie czas w prywatnej i komfortowej atmosferze. Nasze kwatery są w pełni wyposażone, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno jako bazy noclegowe lub miejsca głównego pobytu. Domy wakacyjne na Cyprze, bardzo często, posiadają dodatkowe udogodnienia, takie jak basen czy ogród. Kolejną zaletą naszych obiektów, jest ich lokalizacja. Jeśli lubicie intensywne nocne życia i atrakcje kurortów, z pewnością znajdziecie apartament wakacyjny blisko plaż i głównej promenady. Z kolei, jeśli na urlopie szukacie ciszy i spokojnej atmosfery, to sprawdźcie domy na obrzeżach miast lub w mniejszych, nie mniej urokliwych osadach.

Limassol

Atrakcje stolicy

Stolica regionu – Limassol, to jeden z najbardziej pożądanych kierunków na Cyprze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ miasto jest bogate w plaże, zabytki oraz atrakcje.

Plaże to główny atut miasta, jak i całego Cypru. Wybrzeże jest tu płaskie, a zejście do wody i dno o łagodnym spadku. Dzięki temu, plaże są przystępne dla rodzin z dziećmi. W Limassol, znajdziecie 7-kilometrowy odcinek plaży miejskiej, na którą składają się zatoki z piaszczystymi i kamienistymi plażami. Część odcinków jest pod stałą obserwacją ratowników. Plaże są świetnie wyposażone we wszelką infrastrukturę, bazy sportowe oraz atrakcje dla małych i dużych. Na mniej uczęszczanych plażach, polecany jest snorkeling, ponieważ wody morskie są tu bardzo czyste i pełne ryb i zwierząt morskich.

Urlop na Cyprze, to także możliwość poznania ciekawych miejsc Limassol, takich jak:

  • Zamek Limassol – średniowieczna budowla z czasów Bizancjum. Znajduje się w nim muzeum, gdzie podziwiać można wiekowe armaty, drewniane rzeźby, zbroje, nagrobki, obrazy oraz wiele innych eksponatów.

  • Muzeum Archeologiczne – tutejsza ekspozycja jest bogata w zbiory z czasów od neolitu do Cesarstwa Rzymskiego.

  • Muzeum Sztuki Ludowej – znajdują się w nim eksponaty o tematyce folklorystycznej z ostatnich dwóch wieków.

  • Miejski ogród – miejsce pełne pinii, eukaliptusów i cyprysów. Atrakcją tu jest również zoo oraz Muzeum Historii Naturalnej.