Wakacje na wyspie Evia – domy wakacyjne

Evia

Wakacje na wyspie Evia – domy wakacyjne

Evia (Eubea) jest wyspą grecką znajdującą się w zachodniej części Morza Egejskiego. Jest drugą co do wielkości grecką wyspą. Od lądu odzielona jest , w najwęższym miejscu, jedynie wąską cieśniną Ewripos, przez którą przebiegają mosty. W wodach cieśniny ystępują bardzo silne prądy morskie, które powodują, ze tutejsze wody zmieniają kierunek biegu kilka razy w ciągu dnia. Ze względu na swoje ukształtowanie (jest to dość górzysta wyspa), cieszy się mniejszą popularnością wśród turystów. Jednakże, dla osób ceniących ciszę, spokój i dużo zieleni, domy wakacyjne w Centralnej Grecji, będą idealnym rozwiązaniem. Nasze domy oraz mieszkania rozsiane są po całej wyspie. Znajdą w nich Państwo ciszę i chwilę oddechu od codzienności. Podczas długich spacerów czy to wybrzeżem, czy to górami odkryją Państwo przepiękne miejsca i krajobrazy.Evia jest nawet wskazywana dla osób preferujących wędrówki oraz jazdę autami terenowymi po lasach.   Wyspa Evia to również dobre miejsce dla amatorów sportów wodnych oraz paralotniarstwa.

 

Popularne domy wakacyjne w Evia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Evia

Loading...

Ciekawe miasta

Na Evii znajduje się kilka zabytkowych miast, które warto odwiedzić spędzając urlop na wyspach greckich. Znajdą w nich Państwo wiele zabytków, pochodzenia greckiego i włoskiego (rzymskiego).

  • Eretria – drugie co do wielkości miasto na wyspie. Oprócz pięknych plaż i urokliwych zatoczek, znajdą w nim państwo ruiny amfiteatru, łaźnie portowe oraz Świątynię Izydy (opiekunka rodzin – wiara w nia pojawiła się w starożytnym Egipcie).  W centrum miasta znajduje sie Muzeum Archeologiczne oraz rynek z mnóstwem sklepików i straganów z miejscowymi specjałami. Ciekawostką jest fakt, że było to jedne z pierwszych miast, które zaczęło bić własną monetę.

  • Chalkida – stolica wyspy. W tym mieście znajdują się dwa potężne mosty łączące wyspę z kontynentem europejskim. Miasto jest też siedzibą Kościoła Św. Paraskevy i warto w nim obejrzeć charakterystyczne dominikańskie rozwiązania architektoniczne i zdobienia.

  • Edipsos – miasteczkouuzdrowisko z gorącymi źródłami. Jest to jedno z najbardzeij popularnych uzdrowisk leczniczych w Grecji, a zachwalali je już Arystoteles i Strabon.

  • Avlonari – miasteczko z ruinami dwunastu wież powstałych podczas okupacji weneckiej w XV wieku.

 

Evia

Wokół wyspy

Oprócz wypoczynku na jednej z licznych piaszczystych plaż, czy też podczas całodziennych spacerów po wzgórzach, warto również skorzystać z bliskości innych regionów i wysp. Wakacje w Grecji, to świetna okazja do zwiedzenia okolicznych miast na kontynencie oraz licznych wyspach. Warto wybrać się w jeden z wielu oferowanych przez miejscowych żeglaży rejsów. Można na przykłąd wybrać się w rejs po Zatoce Sarońskiej i zobaczyć tzry piękne wyspy: Eginę, Poros oraz Hydrę. Poniżej Evii znajduje się wyspa Andros, która w czasach starożytnych służyła jako miejsce zesłań spiskowców. Wyspa Evia znaduje sięteż w miarę blisko Aten, Nafplionu (pierwsza stolica niepodległej Grecji), Myken oraz Meteorów (masywy skalne z wybudowanymi na szczytach monastyrami i klasztorami).