Podróżowanie z psem – wskazówki

Wiadomo, jak fantastycznie jest móc zabrać ze sobą pupila na wakacje. Widzimy już oczyma wyobraźni te długie spacery po plaży, psa bawiącego się z dziećmi w ogródku, podczas gdy rodzice przygotowują kolację na grillu... Jednak trzeba pamiętać, że każdy wyjazd wiąże się dla naszego pupila ze stresem. Warto więc odpowiednio przygotować się do podróży. Mamy dla was kilka najważniejszych wskazówek.

Podróżowanie z psem - weterynarz

Po pierwsze - weterynarz

Zanim rozpoczniesz urlop i podróżowanie z psem, warto wybrać się ze swoim ulubieńcem do weterynarza. Weterynarz pomoże Państwu w zestawieniu apteczki podróżnej dla Państwa pupila, wykona niezbędne badania i konieczne szczepienia. Poleci też Państwu jakie kroki należy podjąć w przypadku jakichkolwiek zwierzęcych problemów w miejscu Państwa wypoczynku.

Podróż samochodem z psem

Podczas podróży...

...w organizmie Waszego psa ma miejsce wiele zmian. Dlatego już przed wyruszeniem w podróż warto przedsięwziąć pewne środki zaradcze, tak aby urlop nie rozpoczynał się jedynie dla właścicieli czworonoga, ale także dla niego samego. Wówczas będzie to czysta przyjemność!

Z psem na plaży

Podróż samochodem:

 • Dzień przed oraz w dniu wyjazdu nasz pies nie powinien zbyt wiele jeść, jednak powinien dostać dużo czystej, świeżej wody, aby zapobiec nudnościom i wymiotom podczas jazdy.

 • Państwa pies powienien być odpowiednio zabezpieczony podczas jazdy: na przykład w specjalnym kojcu w tylnej części samochodu lub za pomocą specjalnych pasów bezpieczeństwa.

 • Należy zaplanować odpowiednią ilość przerw. Najlepiej, by pierwsza przerwa w podróży miała miejsce po dwóch godzinach jazdy.

 • Należy zwrócić uwagę, aby pies nie siedział przy otwartym oknie. W przeciwnym razie bardzo łatwo będzie o zapalenie spojówek.

Podróż promem:

 • Na krótkich połączeniach z Niemiec do Danii, podróż z psem nie stanowi żadnego problemu, niezależnie od wybranej linii promowej.

 • Państwa czworonóg może pozostać w aucie lub wejść z Państwem na pokład.

 • W przypadku, gdy pies jest przewożony w specjalnym pomieszczeniu dla zwierząt znajdującym się na promie, należy pamiętać, że pożywienie i wodę należy zapewnić zwierzęciu we własnym zakresie.

 • Jeżeli na Państwa promie pies może znajdować się na pokładzie, prosimy pamiętać, iż zazwyczaj musi być on uwiązany, a często także, szczególnie w przypadku dużych ras, musi mieć ubrany kaganiec.

Z psem na plaży:

 • W pierwszej kolejności prosimy upewnić się, że pies może wejść z Państwem na wybraną plażę. W sezonie wakacyjnym, na duńskich plażach nad Morzem Północnym i Bałtyckim psy muszą być prowadzone na smyczy. Odcinki plaż dla zwierząt są specjalnie oznakowane. W okresie od 1. października do 31. marca na wielu odcinkach plaż, psy mogą biegać wolno bez smyczy. Z kolei w Chorwacji (polecamy nasz produkt "Chorwacja wakacje"), znajdziecie liczne odcinki plaż, które są dostępne o określonych godzinach lub dniach.

 • Prosimy mieć szczególny wzgląd na zachowanie czystości. Prosimy nie zapomnieć zabrać ze sobą plastikowej torebki na psie odchody.

 • Państwa pies napił się słonej wody? Prosimy pamiętać o zabieraniu ze sobą zapasu wody pitnej dla naszego czworonożnego przyjaciela.

 • Po odświeżającej kąpieli w morzu, Państwa pies powinien skorzystać z prysznica z wodą słodką, aby usunąć resztki soli z sierści i skóry.