Planowanie samodzielnych, indywidualnych wakacji zawsze rodzi wiele pytań. Jeszcze więcej pojawia się ich, gdy wraz znami jedzie na wakacje rodzinny pupil. Dokładamy starań, by odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, tak abyście dobrze przygotowani i spokojni mogli wyruszyć na urlop z psem. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypoczynku z czworonogiem. W przypadku dodatkowych i szczegółowych pytań zapraszamy oczywiście do kontaktowania się z nami.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Kliknij by aktywować kartę

Urlop z psem - najczęściej zadawane pytania dotyczące wakacji ze zwierzakiem

 

Czy mogę przyjechać z moim psem do każdego domu wakacyjnego NOVASOL?

Nie. Aby ułatwić wybór właścicielom czworonogów planującym wakacje NOVASOL stworzyła specjalne kategorie oraz oznaczenia domów, do których naszego pupila możemy zabrać bez przeszkód - jest to zielona ikonka przedstawiająca psa. Możliwość dokonania wyboru takiego obiektu jest także ujęta w procesie wyszukiwania dogodnego domu wakacyjnego porzez zanaczenie opcji podróży z lub bez zwierzęcia. W ofercie znajduje się wiele domów oznaczonych jako przyjazne dla zwierząt.

Do góry

 

Ile zwierząt można zabrać ze sobą do domu wakacyjnego?

Jadąc do domu wakacyjnego w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, krajów środkowoeuropejskich jak do Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Czech, Słowacji lub na Węgry możemy zabrać ze sobą 2 zwierzęta domowe, o ile przy wybranym domu znajduje się symbol „Dom przyjazny dla zwierząt“.

W Europie Południowej do domu wakacyjnego przyjaznego dla zwierząt można z reguły przyjechać z max. 1 zwerzęciem domowym. Aby móc zabrać ze sobą więcej niż jednego pupila, należy przed wykupieniem pobytu skonsultować możliwość z firmą NOVASOL.

Do góry

 

Czy są specjalne odcinki plaż dla psów?

W Danii takie odcini wyznaczone są na plażach w okresie letnim. W okresie między 1.10. a 31.03. psy mogą biegać do woli także na wielu pozostałych plażach. W pozostałych krajach europejskich na plażach znajdują się czesto wyznaczone odcinki, na które można wejść razem z psem. O położenie takich odcinków najlepiej dowiadywać się w lokalnych biurach informacji turystycznej.

Do góry

 

Urlop z psem

Czy mój pies może biegać bez smyczy po plaży?

Przed wyjazdem na wakacje gorąco zachęcamy do zapoznania się z przepisami i zwyczajami panującymi w miejscu, do którego się wybieramy na wypoczynek. W tej kwestii pomocą służą biura informacji turystycznej dla danego regionu bądź kraju

W Danii na plażach nad Morzem Północnym oraz nad Bałtykiem w okresie letnim prowadzanie psa na smyczy jest obowiązkowe. Specjalne odcinki plaży dla czworonogów są oznakowane. Od 1.10. do 31.03. psy możemy spuścić ze smyczy na wszystkich plażach.

W Europie Południowej psy należy prowadzać na smyczy w większości regionów. W Hiszpanii i Chorwacji wprowadzanie psów na plażę jest zabronione, podczas gdy we Włoszech istnieje taka możliwość, ale jedynie na niektórych plażach mniej uczęszczanych i położonych bardziej na uboczu. Zawsze należy zwracać uwagę na oznakowanie!

Do góry

 

Czy dla zwierząt domowych obwiązuję przepisy wjazdowe?

Tak. Zgodnie z rozporządzeniem UE z dnia 26.05. 2003 właściciele zwierząt domowych, jak psy czy koty, zobowiązani są do posiadania specjalnego europejskiego paszportu dla zwierzęcia w czasie podróży. Paszport taki musi być jednoznacznie przyporządkowany do danego osobnika. Zwierzę powinno być oznaczone tauażem bądź mikroczipem, a jego numer oznakowania powinien znajdować się w paszporcie. Po 3. 07. 2011 dopuszczalne będzie jedynie elektroniczne znakowanie i identyfikowanie psa. Ponadto zwierzę powinno mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, które poświadczone będzie w paszporcie zwierzęcia.

Więcej informacji na temat rozporządzeń UE oraz przepisów wwozowych dotyczących zwierząt domowych uzyskacie od swojego lekarza weterynarii.

Do góry

 

Czy za zwierzę domowę muszę dopłacać w NOVASOL?

Nie. Do domów wakacyjnych NOVASOL przyjaznych dla zwierząt domowych można bez dopłat przyjechać z psem lub innym czworonogiem. Nie ma też dodatkowych opłat rezerwacyjnych ani dodatkowego kosztu sprzątania końcowego.

Do góry

 

Czy działka/ taras przy domu wakacyjnym są ogrodzone?

Działki, w przypadku domów szczególnie przyjaznych dla zwierząt, są ogrodzone i nie mają ogródka uprawnego. Tutaj możecie dać się wyszaleć swemu pupilowi.

Do góry

 

Czy mogę zabrać psa na prom/ do kabiny lub wyjść z nim na pokład? Na co powinno się zwrócić uwagę?

Na krótszych trasach w Danii zabranie psa na prom jest dopuszczane przez linie promowe. Pies może zostać w samochodzie lub można go ze sobą zabrać na pokład. Każdy właściciel zobowiązany jest do opieki nad swoim zwierzęciem oraz - w przypadku wyjścia na pokład - do trzymania psa na smyczy, a czesto także w kagańcu (większe rasy). O szczegóły prosimy dowiadywać się w konkretnej linii promowej.

Do góry

 

Ogólne FAQs dotyczące rezerwacji, płatności, Warunków Najmu

znajdziecie tutaj..

Do góry

 

 

| Edycja
(Pierwsza publikacja )

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach