Wakacje w Chorwacji

Co przyciąga nas na wakacje w Chorwacji? Poniżej znajdziecie cechy, które są mocnymi atutami tego niezwykłego kraju. Jedno jest pewne, każdy kto wybiera się tam na urlop, wraca zadowolony i myśli o powrocie w następnym roku. Czy i z Wami tak będzie? To chyba bardziej niż pewne!

Wakacje w Chorwacji to jedna z ulubionych form wypoczynku Polaków. Kraj ten przyciąga co roku miliony turystów z naszego kraju, zapewniając im niezapomniane wrażenia oraz emocje. NOVASOL również przykłada do tego swoją „przysłowiową cegiełkę”, a to za sprawą naszej wakacyjnej oferty „Chorwacja apartamenty i domy wakacyjne”. Dlatego też, jeśli planujecie swój następny urlop, zachęcamy Was do zerknięcia do naszego katalogu. Jeśli jednak nie jesteście przekonani, czy Chorwacja jest właśnie tym kierunkiem, który Was usatysfakcjonuje, to może poniższe atuty pomogą Wam w podjęciu decyzji.

 

Wakacje w Chorwacji

Gwarancja pogody

Wyjazd nad Bałtyk wiąże się z ryzykiem, że można trafić na deszczową i pochmurną pogodę. W Chorwacji taki problem praktycznie nie istnieje od kwietnia do połowy października. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury gwarantują, że cały wyjazd wakacyjny można spędzić na plaży, a tych nie brakuje.

Jednak wakacje w Chorwacji to nie tylko upały. Każdy, kto zdecyduje się na urlop na chorwackich wyspach (np. ofertę „Korcula noclegi”) lub w głębi lądu, będzie mógł napawać się bardziej rześkim klimatem. Charakterystyczne ukształtowanie kraju pozwala również na zakwaterowanie na chłodniejszych, wschodnich zboczach gór i jednocześnie szybkie dotarcie na wybrzeże, które znajduje się u stóp zachodnich zboczy. Dzięki temu, można tu połączyć wypoczynek w rześkim i spokojniejszym klimacie z możliwością całodniowego relaksu na plaży w znanym kurorcie.

 

Wakacje w Chorwacji

Atrakcyjne ceny na wakacje w Chorwacji

Mimo rosnącej popularności Chorwacji w Europie, wypoczynek w tym kraju wciąż jest o wiele tańszy niż we Włoszech, czy Hiszpanii. Dotyczy to nie tylko zakwaterowania, ale także cen usług i produktów w sklepach. Warto zaznaczyć przy tym, że w nadmorskich kurortach znajdziecie dyskonty (które znane są także w Polsce), oferujące konkurencyjne ceny artykułów. Co również wyróżnia produkty takie jak „apartamenty Chorwacja” to fakt, że na miejscu nie trzeba (w większości przypadków) dopłacać za media oraz dodatkowe usługi jak sprzątanie czy pościel.

 

Wakacje w Chorwacji

Połączenie wakacji w górach z urlopem nad morzem

Wakacje w Chorwacji to możliwość połączenia plażowania z wędrówkami po górach. Wybrzeże Adriatyckie położone jest bowiem u podnóża różnych masywów wchodzących w skład Gór Dynarskich. Jeśli zaś nie jesteście doświadczonymi wędrowcami, to na półwyspie istryjskim (zerknijcie do oferty „Istria noclegi”) czekają na Was liczne wzgórza i pagórki – dlatego też Istria nazywana jest chorwacką Toskanią. Samo wybrzeże ma tu z kolei prawie 6000 kilometrów, więc okazji do wypoczynku na plaży czy uprawiania sportów wodnych nie zabraknie, zwłaszcza że wody Morza Adriatyckiego są wyjątkowo ciepłe i krystalicznie czyste.

 

Wakacje w Chorwacji

Dużo okazji na aktywny wypoczynek

Dobre warunki pogodowe i ukształtowanie terenu powodują, że wakacje w Chorwacji są świetnym miejscem na aktywny wypoczynek. Oprócz wspomnianych wyżej wodnych atrakcji i wędrówek po górach, można tu m.in. wziąć udział w spływie kajakowym, raftingu, rejsie łodzią ze szklanym dnem, wziąć lekcje jeździectwa, uprawiać wspinaczkę, kolarstwo górskie i szosowe, nurkowanie, windsurfing i wiele innych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również wybrać się tu na ryby, szczególnie, że NOVASOL ma specjalną ofertę „domy dla wędkarzy”.  Warto także dodać, że liczne kadry sportowe mają swoje zgrupowania właśnie w tym kraju, bowiem baza sportowa jest tu sukcesywnie rozbudowywana, o czym świadczyć mogą np. wyniki drużyn gier zespołowych czy medale olimpijskie Chorwatów.

 

Wakacje w Chorwacji

Miasta pełne zabytków i atrakcji

Wybierając się na urlop do Chorwacji (np. korzystając z produktu „Chorwacja noclegi”), można poznać długą i ciekawę historię tego kraju. Na ziemiach tych panowali starożytni Grecy, Rzymianie, rody Weneckie, Słowianie oraz Turcy. Dlatego też, cały kraj pełen jest miast prezentujących różne style architektoniczne. W Chorwacji każde miasto (nawet najmniejsze miasto świata – Hum) oferuje liczne zabytki i atrakcje dla całej rodziny. Najbardziej popularne miasta to: Pula (świetny przykład rzymskiej architektury), Zagrzeb (gdzie miesza się kilka epok), Split (największy port w kraju ze słynnym Pałacem Dioklecjana), Rijeka, Trogir i Dubrovnik (z niezwykłymi, średniowiecznymi starówkami otoczonymi murami obronnymi). Dlatego, planując wakacje w Chorwacji, koniecznie sprawdźcie jakie ciekawe miejscowości znajdują się w pobliżu Waszego domu wakacyjnego.

 

Wakacje w Chorwacji

Parki Narodowe

W Chorwacji znajduje się osiem rezerwatów o ścisłej ochronie, z czego aż dwa zaliczane są do najpiękniejszych na świecie.

  • Pierwszy z nich to Park Jezior Plitwickich, który jest najbardziej znanym parkiem w kraju. Znajduje się tu 16 jezior, które są ze sobą połączone naturalnymi kanałami oraz fenomenalnymi wodospadami. Przez park prowadzą ciekawe szlaki turystyczne, na które składają się długie, drewniane kładki prowadzące przez jeziora. Więcej informacji znajdziecie pod hasłem „Jeziora Plitwickie noclegi

  • Drugim takim rezerwatem jest Park Narodowy Krka, który połozony jest wzdłuż biegu rzeki Krka. Tworzy tu ona piękne wodospady, kaskady oraz bystrzyny. Na terenie rezerwatu znajduje się także Jezioro Visovac, pośrodku którego, na wyspie, zbudowano klasztor Franciszkanów.

Pozostałe parki narodowe również są ciekawe i pełne fantastycznych miejsc. Miejsca takie jak Paklenica, Risnjak czy Welebit oferują możliwość poznania flory i fauny wysokogórskiej oraz niezwykłych zjawisk krasowych. Z kolei pozostałe rezerwaty (wysp Briońskich, Kornati oraz Mljet) znajdują się na wyspach i są dostępne jedynie drogą morską.

To oczywiście tylko kilka atutów tego kierunku. Wakacje w Chorwacji to również pyszna chorwacka kuchnia, ciekawe tradycje w różnych częściach kraju oraz możliwość poznania, wciąż niedocenionej, kontynentalnej części kraju. Nie ma już chyba co Was dłużej przekonywać, bo wydaje nam się, że decyzja została właśnie podjęta. Zapraszamy!