Walonia-Ardeny

Walonia to region w Belgii, położony w jej południowej części. Nazwa „Walonia” pochodzi od starogermańskiego słowa „Walh” – co oznacza słowo „obcy”. Jest to spowodowane tym, że w odróżnieniu od Flandrii, tutejsi mieszkańcy posługują się językiem pochodzenia francuskiego. Podobnie jest z kulturą, tradycjami oraz kuchnią. Widać więc, jak bardzo kraj jest podzielony – można powiedzieć, że żyją tu dwie, całkowicie odmienne nacje. Dlatego też,wakacje w Belgii to świetna okazja na poznanie dwóch różnych kultur. Oprócz tego, Walonia przyciąga turystów zabytkowymi miastami, pasmem górskim Ardenów oraz ich naturalnymi krajobrazami. Jeśli więc nie znacie tej części Europy, a szukacie nowych i fascynujących destynacji, to Walonia będzie idealnie pasować na niezapomniany urlop.​

Walonia-Ardeny

Popularne domy wakacyjne w Walonia-Ardeny

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Walonia-Ardeny

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Walonia-Ardeny

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Walonia-Ardeny

Loading...

Domy wakacyjne w Walonii

NOVASOL proponuje Wam bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Walonii. Nasze obiekty położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, a największą popularnością cieszą się kwatery w Ardenach. Domy i apartamenty wakacyjne w Belgii, znajdziecie zarówno w dużych miastach, jak i wsiach czy pośród zieleni i krajobrazów niezmienionych przez człowieka. Dzięki temu, nasi Klienci mają wybór zaplanowania wypoczynku w taki sposób jaki chcą. Wybierając domy wakacyjne NOVASOL, będziecie mieli pełną swobodę co i kiedy zechcecie robić. Nie będziecie musieli stawiać się o wyznaczonych porach w stołówce, czy zwiedzać „na szybko” zabytki lub oglądać je z wycieczkowego autokaru. Nasze obiekty to również gwarancja jakości oraz pełne wyposażenie we wszelkie niezbędne sprzęty. Do części naszych domów, możecie wybrać się również ze zwierzęciem domowym, co z pewnością jest miłą informacją dla wielu posiadaczy psa lub kota.​

Ardeny

Ardeny to jedna z głównych atrakcji Walonii. Jest to pasmo niewysokich gór, które charakteryzują się łagodnymi zboczami. Stoki tych pagórów są bardzo silnie zalesione, dzięki czemu wraz z rzekami Semois i Mozą, tworzą przepiękne krajobrazy. Ardeny to również ważne miejsce w historii Europy, miały tu bowiem miejsce ważne potyczko wojenne podczas I oraz II Wojny Światowej.

Dziś. Ardeny to popularne miejsce wśród europejskich turystów, szczególnie tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Góry sprzyjają do uprawiania wycieczek górskich i to nawet z elementami wspinaczki. Szlaki turystyczne, prowadzące przez pasmo, są świetnie przygotowane i prowadzą wzdłuż punktów widokowych, udostępnionych turystom jaskiń oraz licznych formacji skalnych, będących pomnikami przyrody. Trasy turystyczne można też pokonywać na rowerze lub, w niektórych miejscach, konno. Ardeny to również miejsce, gdzie zimą można poszusować na nartach i desce snowboardowej – jest to świetna lokalizacja dla osób, które chcą się nauczyć jazdy na nartach. Urlop w Belgii, to także możliwość udziału w spływach kajakowych lub spokojniejszych przeprawach kajakiem czy łodzią wiosłową. Można tu również wziąć udział w wycieczkowym rejsie wzdłuż tutejszych rzek. Na terenie Ardenów, znajdziecie również liczne muzea poświęcone wojennym potyczkom, jakie miały tu miejsce oraz dwa ogrody zoologiczne. Pierwszy „Wildlife Park de Bouillon” proponuje obserwację egzotycznych gatunków, a drugi „Forestia” posiada liczne okazy europejskich gatunków. Z pewnością będzie to świetna zabawa dla całej rodziny.

Bruksela

Bruksela, co prawda, stanowi oddzielny region (jako miasto), lecz w sposób naturalny graniczy z Walonią. Bruksela jest stolicą Belgii oraz centrum Unii Europejskiej oraz mieści się tu główna kwatera NATO. Jednak nie tylko z tego powodu, warto odwiedzić miasto. Rezerwując dom wakacyjny w Belgii, będziecie mieli okazję na poznanie takich miejsc jak:

  1. Wielki Plac – główny rynek miejski, gdzie podziwiać można Ratusz Miejski, neogotycki Maison du Rois oraz domy mieszczańskie i cechowe.

  2. Atomium – budowla, która jest modelem kryształu żelaza (ma aż 103 metry wysokości), i jest najbardziej znaną atrakcją miasta.

  3. Pasaż św. Huberta – zgłoszone na listę UNESCO, zabytkowe przejście z mnóstwem sklepów, straganów, galerii, barów i restauracji.

  4. Katedra św Michała i św. Guduli – monumentalna, gotycka budowla słynąca z niesamowitych witraży.

W Brukseli znajdziecie również liczne pałace, zabytkowe kościoły oraz budynki prezentujące architekturę secesyjną. Stolica Brukseli to także bogata oferta muzeów. Szczególnie warto udać się parku miejskiego Cinquantenaire, gdzie znajduje się Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Sztuki. Wśród ciekawych ekspozycji koniecznie należy wyróżnić Muzeum Zabawek, Muzeum Komiksu oraz Muzeum Browarnictwa. Do całości należy dopisać bogatą ofertę kulturalną oraz nocne życie miasta, a otrzymacie pełny przepis na niezapomniane wrażenia.

Walonia-Ardeny
Bruksela