Flandria na urlop – domy wakacyjne

Flandria to ogólna nazwa Regionu Flamandzkiego w Belgii. Region ten położony jest w północnej części kraju i składa się z pięciu prowincji: Antwerpii, Limburgii, Brabancji Flamandzkiej oraz Flandrii Zachodniej i Wschodniej. Co ciekawe, władze regionu znajdują się w Brukseli, która jednak jest odrębnym regionem. Flandria to miejsce o bogatej i ciekawej historii, bowiem przez wieki przechodziła pod różne władania. Między innymi z tego powodu, mieszkańcy niespecjalnie identyfikują się z Belgią. Flamandowie, stworzyli całkowicie odrębną kulturę i tradycje od pozostałej części kraju. I jest to świetny powód, aby  wakacje w Belgii, spędzić właśnie tu. Możecie tu poznać całkowicie inną historię, zabytki i ludzi niż w Walonii ( z tego też powodu, na następny urlop wybrać się do Walonii). Kolejnym atutem Flandrii są plaże nad Morzem Północnym oraz pełne atrakcji miasta. Jeśli więc, szukacie nowego i ciekawego kierunku, gdzie połączycie relaks z aktywnym spędzaniem czasu – Flandria jest tym czego szukacie.

Flandria

Popularne domy wakacyjne w Flandria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Flandria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Flandria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Flandria

Loading...

Domy wakacyjne we Flandrii

Jeśli szukacie noclegów w regionie Flamandzkim, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą NOVASOL. W tym regionie, znajdziecie mnóstwo apartamentów i domów wakacyjnych. Ich położenie jest bardzo zróżnicowane, dzięki czemu możecie wybierać kwatery miejskie, wiejskie czy położone pośród lasów. Domy wakacyjne w Belgii są bardzo wysokiej jakości oraz są w pełni wyposażone we wszelkie sprzęty, niezbędne do bezstresowego wypoczynku. Kolejnym atutem naszych obiektów, są kompleksowo urządzone kuchnie, dzięki czemu unikniecie kolejek  w hotelowych stołówkach. Do naszych kwater możecie również przyjechać ze zwierzęciem domowym (sprawdźcie w opisie domu), a część z nich posiada własną saunę lub basen. Jest z czego wybierać!

Flandria

Plaże Flandrii

Część Flandrii, stanowi wybrzeże oblewane wodami Morza Północnego. Jest to piaszczysty pas o długości 65 kilometrów. Flandria (jak i Belgia) nie są zbyt duże, także nawet z najdalszego krańca regionu, dojazd na plażę zajmuje maksymalnie dwie godziny. A warto się tu wybrać, chociażby dlatego, aby spróbować czy kąpiel w Morzu Północnym jest lepsza niż w naszym Bałtyku. Tutejsze plaże świetnie wyposażone w infrastrukturę turystyczną, taką jak sklepy, bary, restauracje, przebieralnie czy stanowiska ratownicze. Wybierając się na urlop w Belgii, możecie wypoczywać na plażach:

  1. Ostend – miasto oferujące wypoczynek na sześciu kilometrach piaszczystej plaży. Znajdziecie tu miejsca pełne plażowiczów, jak i ustronne, gdzie można wypocząć w ciszy.

  2. De Panne – najszersza belgijska plaża. Woda tutaj delikatnie napływa na nabrzeże, dzięki czemu miejsce to polecane jest rodzinom z dziećmi. Na plaży można również obserwować ptaki wędrowne, łowić ryby czy odbyć rejs wzdłuż wybrzeża.

  3. Blankenberge – ponoć w tym mieście, można poczuć się jak na hiszpańskim wybrzeżu. Są tu najlepiej wyposażone plaże w różne atrakcje sportowe i place zabaw. Dodatkowo, miasto kusi bogatym życiem nocnym.

  4. De Hann -  miasteczko z najbardziej malowniczym plażami, położonymi za zalesionymi wydmami. Samo miasteczko, również jest urocze, a to za sprawą białych domków, przywodzących na myśl Belle Epoque.

  5. Nieuwport – plaża dla osób uprawiających sporty wodne. Panują tu sprzyjające warunki do uprawiania, surfingu, windsurfingu czy pływania na paddle-board.

Flandria

Miasta Flandrii

Rezerwując dom lub apartament wakacyjny w Belgii, macie okazję poznać mnóstwo miast o bogatej historii i licznych atrakcjach. Zwiedzając Flandrię, koniecznie odwiedźcie ośrodki takie jak:

Antwerpia – drugi co do wielkości port w Europie. Miasto które przemierzyć możecie pieszo, na rowerze lub konnym tramwajem. Antwerpia oferuje świetnie zachowane, średniowieczne budynki. Podziwiać je można na terenie całego miasta, ale najwięcej znajdziecie ich na starówce. W tym miejscu, z pewnością, wrażenie zrobi na Was gotycko-renesansowy Ratusz Miejski. Te same odczucia będą Wam towarzyszyć w diamentowej dzielnicy, pełnej jubilerów i rynków wymiany kruszców oraz podczas zwiedzania podziemnej Antwerpii. Warto również odwiedzić potężną Katedrę z 1351 roku oraz fortecę Stenn z XII wieku. Rodziny z dziećmi, koniecznie powinny odwiedzić miejskie zoo (jedno z najstarszych na świecie) oraz akwarium Aquatopia i liczne muzea.

Brugia – przepiękne miasto, nazywane „Wenecją Północy”. Nazwę te zawdzięcza licznym kanałom oraz imponującym architektonicznie budynkom. Całe centrum Brugii wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako wyjątkowy przykład średniowiecznej zabudowy. Przemierzając miasto pieszo lub łodzią podczas rejsu kanałami podziwiać możecie dzielnice Markt i Burg, dwa ratusze miejskie z XIV wieku, beginaż z XIII wieku oraz katedrę Św. Salwatora z XII wieku i wiele innych budynków o historycznej wartości. Koniecznie też odwiedźcie Muzeum Diamentów oraz Muzeum Historii Czekolady. I jeśli mowa o słodyczach, to konieczne wstąpcie to jednego z wielu sklepów i zakupcie słynne belgijskie czekoladki.

Gent (Gandawa) – miasto, będące kolejnym przykładem architektury z czasów średniowiecza. Całe zabytkowe centrum miasta jest wyłączone z ruchu samochodowego, a podziwiać tu można Katedrę Św. Bavo, zamek Gravenstenn, kościół ś. Mikołaja, domy kupieckie, zespół parkowy Cytadela i wiele innych. W Gandawie można również wstąpić do kilkunastu muzeów, tj. Muzeum Folkloru, Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Historii Medycyny.

Hasselt – stolica Limburgii oraz miasto nazywane „stolicą dobrego smaku”. Jest to również jedno z najbardziej zielonych miast Belgii. W mieście podziwiać można katedrę św. Quentina, Muzeum Mody oraz park krajobrazowy Kiewit.

Kortrijk – miasto, z wpisaną na listę UNESCO starówką, gdzie można zobaczyć średniowieczny ratusz, wieżę dzwonniczą (XIV wiek), bliźniacze wieże Broel i kościół św. Marcina. W Kortrijk znajdziecie również kilka muzeów w tym Muzeum poświęcone Bitwie Złotych Ostryg, zdarzeniu, które jest corocznym świętem regionalnym.