Jesteś zapalonym wędkarzem? A może dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z wędką? Niezależnie od tego, na które z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Domy wakacyjne dla wędkarzy, to specjalnie wyselekcjonowane oferty, przy których znajdziesz szereg udogodnień - łodź (w cenie lub do wynajęcia), miejsce do oprawiania ryb i co najważniejsze - bliskość fanstastycznych, bogatych w ryby łowisk! Sprawdź nasze oferty i już teraz zarezerwuj wymarzone dla siebie lokum.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Kliknij by aktywować kartę

Specjalnie wyselekcjonowane domy - idealne na wędkarskie wyprawy

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wędkarstwa preferujecie, dom dla wędkarzy NOVASOL będzie znakomitym wyborem. Abstrahując od wyposażenia, najważniejszym aspektem domów dla wędkarzy jest ich genialne położenie. Znajdują się one zawsze blisko wody. Wolicie pozostać w głębi lądu i wędkować w rzekach czy jeziorach? A może kuszą was fiordy, szkiery lub chcecie się wybrać na otwarte morze? W każdych tych warunkach znajdziecie odpwiednie dla siebie lokum. Wiele z tych obiektów posiada własny pomost, na którym w ciszy i spokoju możecie oddać się swojemu ulubionemu hobby. Jeżeli jednak wolicie wędkować z łodzi - nie ma problemu! Prawie wszystkie domy dla wędkarzy wposażone są w łódź, z której możecie korzystać za darmo lub za dodatkową opłatą wnająć taką na miejscu. A co zrobić po udanych połowach? Bardzo często, przy obiewktach wakacyjnych dla wędkarzy, znajdziecie specjalne miejsce do oprawiania ryb.

Wakacje z wędką

Domy dla wędkarzy w SZWECJI  Domy dla wędkarzy w Szwecji

 

Szwecja jest przyjazna każdemy typowi wędkarstwa. Szkiery, liczne wartkie rzeki i potoki, bogate jeziora oraz otwarte morze - to wszyskto powoduje, że każdy wędkarz który raz tu był, z chęcią powraca. Sprawdźcie oferty domków dla wędkarzy w Szwecji!
 

Domy dla wędkarzy w NORWEGII Domy dla wędkarzy w Norwegii

 

Norweskie fiordy to wymarzone miejsce nie tylko na ryby, ale na wakacje w ogóle. Wędkowanie wśród tak przepięknych krajobrazów będzie niezapomnianym doświadczeniem. Wspaniałe domy znjadziecie wzdłuż całego wybrzeża Norwegii, a także w jej głębi, nad cudownymi jeziorami. To co, w te wakacje w Norwegii to Wam będą fiordy z ręki jadły?

Od 1 stycznia 2021 roku, w Norwegii, zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wędkarstwa turystycznego. Najprawdopodobniej będzie to miało konsekwencje dla Twojej planowanej wyprawy na ryby do Norwegii. Nowe zasady będą miały wpływ zarówno na połów ryb, jak i na Twoje plany przewozu go do domu.

Norweska Dyrekcja ds. Rybołówstwa wprowadziła nowe przepisy mające na celu zapobieganie marnotrawstwu i przemytowi poprzez wędkarstwo turystyczne. Celem tych regulacji, jest spowodowanie tego, iż ​​turyści wędkarscy skoncentrują się na samym w sobie doświadczeniu połowowym i bardziej zrównoważonym sposobie eksploatacji zasobów oceanu. Celem również jest zabezpieczenie norweskich zasobów rybnych na przyszłość.

Nowe przepisy dotyczące wędkarstwa turystycznego w Norwegii

Od 1 stycznia 2021 roku, będziesz mógł wywieźć tylko ryby złowione w zarejestrowanym punkcie rybnym. Maksymalna ilość wywożonych ryb to 18 kg filetowanej ryby - dwa razy w roku na osobę. Zarejestrowany punkt rybny jest zobowiązany do rejestrowania i zgłaszania wszystkich wypraw połowowych do Norweskiej Dyrekcji Rybołówstwa. Musi również zgłosić ilość wyładowanych, jak i wypuszczonych ryb.

Ponadto będą obowiązywać również i te zasady:

·         Należy używać wyłącznie ręcznego sprzętu wędkarskiego

·         Połowy są dozwolone w odległości minimum 100m od najbliższej hodowli ryb

·         Obowiązuje zakaz sprzedaży złowionych ryb

·         Zakazane jest łowienie ryb, które nie osiągnęły zalecanego minimalnego wymiaru (https://www.fiskeridir.no/English/Fishing-in-Norway/Minimum-sizes)

W Norwegii wciąż jest sporo ryb do złowienia

Nowe przepisy nie mają zastosowania, jeśli chodzi o ryby kupowane od zarejestrowanych handlowców lub kiedy można udokumentować, że ryba została złowiona na statku rybackim, który jest zarejestrowany w Norweskiej Dyrekcji Rybołówstwa.

Przepisy nie mają też zastosowania przy łowieniu ryb słodkowodnych. Oznacza to, że jeśli spróbujesz szczęścia w łowieniu na wodach lub jeziorach w Norwegii, zostaniesz zwolniony z nowych kwot, a jeśli zdecydujesz się na wędkarstwo słodkowodne w Norwegii, masz zapewnione przyjemne i zróżnicowane możliwości połowu pstrąga, golca, szczupaka i okonia. Jeśli chcesz, możesz przewieźć swój połów do domu.

Więcej informacji znajdziesz w opisach domów wakacyjnych

Chcesz pojechać na wakacje do Norwegii na ryby i zastanawiasz się, czy dom wakacyjny, który chcesz wynająć, jest zarejestrowanym punktem rybnym? Więcej informacji znajdziesz w prezentacji domu. W sekcji Informacje o rybołówstwie będzie napisane „Zarejestrowany punkt/obóz rybny”, jeśli właściciel domu zarejestrował się w Dyrekcji ds. Rybołówstwa.

Życzymy Ci udanych połowów w Norwegii!

 

Domy dla wędkarzy w FINLANDII Domy dla wędkarzy w Finlandii

 

Finlandia znana jest jako kraina 1000 jezior... Możecie się o tym sami przekonać, rezerwując jeden z naszych domów właśnie w tym kraju. Domy w Finlandii są zazwyczaj położone tuż przy samej linii wody - możecie tu w prostu sposób wędkować zarówno z łodzi, jak i z pomostu. A po dniu spędzonym na wypatrywaniu zdobyczy zrelaksować się można we własnej saunie.

 

Domy wakacyjne NOVASOL

W domach dla wędkarzy, nietylko wędkarze będą czuć się jak pączki w maśle. Wybierzcie się na wakacje całą rodziną! Domy wakacyjne są położone w atrakcyjnych turystycznie miejscach. W pobliżu bardzo często znajdziecie liczne szlaki wędrówkowe, ścieżki rowerowe, czy atrakcje turystyczne. Dzięki temu podczas urlopu nikt nie będzie musiał się nudzić! A wieczorem, po udanych połowach, możecie przygotwać kolację ze świeżej rybki, w pełni wyposażonej kuchni własnego domu wakacyjnego.

 

| Administrator
(Pierwsza publikacja )