Ferie zimowe w Austrii

Kto choć raz założył narty w Austrii, zobaczył piękno krajobrazu oraz niezliczoną ilość tras, ten wie, że narty w Austrii to nie tylko sportowe zabawy, ale posmakowanie prawdziwego życia, na co ostatnio mamy co raz mniej czasu. Nieważne, czy ktoś urodził się w górach z nartami na nogach i lepiej wychodzi mu to, niż chodzenie na nogach, czy też nauczył się jeździć później – pewne jest, że nikt nie chce tego przegapić!

Kwatery zimowe w Austrii

Urlop zimowy w przytulnym domu wakacyjnym w Austrii

Jeśli planujecie Państwo ferie zimowe w Austrii, będą Państwo zaskoczeni jak wiele możliwości spędzenia czasu daje ten kierunek. Dom wakacyjny w Austrii lub przytulne mieszkanie wakacyjne w pobliżu wielu stoków narciarskich np. Salzburg, Tirol, Vorarlberg, Kärnten lub Steiermark oferuje wiele możliwości do uprawiania narciarstwa, saneczkarstwa, narciarstwa biegowego i wiele innych sportów zimowych. Przestronne domy wakacyjne NOVASOL w Austrii spełnią oczekiwania każdego – często w bliskiej odległości od stoku. Zgodnie z Państwa wymaganiami, oferujemy szeroki wybór domów wakacyjnych oraz apartamentów w Austrii, więc mogą Państwo wynająć apartament np. dla swojej niedużej 4 osobowej rodziny. Jeśli podróżują Państwo w większej grupie, proponujemy wybrać np. Rustykalne, piękne schronisko, w którym może pomieścić się nawet do 20 osób. Piece kaflowe znajdujące się często w obiektach, wytwarzają domowe ciepło oraz przytulny komfort.

Popularne aktywności podczas ferii zimowych w Austrii

Nieważne, dla jakiego sportu postanowili Państwo wyjechać na ferie zimowe, zawsze jest to dobra decyzja do indywidualnego spędzenia czasu. Mogą Państwo spróbować Nordic Fitness, jest to łagodna jazda na nartach i jest to ostatnio dość popularna forma sportu zimowego. Równie popularne jest Nordic Winter-Walking, Nordic Blading, Nordic Cruising lub Nordic Snowshoeing – porównywalne do popularnego Nordic – Walking, ale na śniegu.

 • Nordic Winter-Walking oznacza to samo, co Nordic Walking, ale na zimowych szlakach lub innych otwartych terenach.

 • Nordic Snowshoe-Walking lub chodzenie w rakietach śnieżnych po wysokim śniegu.

 • Nordic Skiing – narciarstwo biegowe, ale na szerszych nartach. W Austrii jest ok. 10.000 tras do uprawiania tego sportu. Czy przypadło Państwu do gustu?

Urlop w zimie w Austrii – dla sportowców i koneserów

Czy sportowiec, czy też koneser, każdy znajdzie coś dla siebie podczas wakacji w Austrii, aby w pełni je wykorzystać. Czy to na desce w górach, czy też z grzanym winem w schronisku lub w wymarzonym zaprzęgu konnym. Urlop zimowy w Austrii – widok ośnieżonych szczytów rozpościera się bezgranicznie, a w słońcu błyszczą stoki. Również najmłodsi mogą się świetnie bawić podczas bitew śnieżnych, budowania bałwanów, czy też jazdy na sankach - zima może być taka piękna. Kto spędza ferie zimowe w Austrii, nie może się obejść bez sportów zimowych, ponieważ tutaj znajdzie idealne warunki. Ośrodki narciarskie wahają się od małych miejscowości, aż po największe ośrodki w większych popularnych w całej Europie miastach. Wiele regionów turystyki górskiej oferuje atrakcje również dla tych, którzy przyjechali spędzić tam rodzinne ferie, bez szaleństwa na stoku. Każdy, kto wybierze urlop na narty w Austrii, powinien „wziąć“ jeden dzień wolny od zjeżdżania na nartach i zobaczyć jarmark bożonarodzeniowy: wspaniałe zapachy!

Regiony narciarskie w Austrii

Państwa zimowy urlop nie musi być wykorzystywany jedynie na narciarstwo alpejskie. Coraz więcej miłośników sportów zimowych podziwia wspaniałe uroki górskiego świata podczas uprawiania alpinizmu, do którego w Austrii są perfekcyjne warunki. Tereny narciarskie w Austrii są przygotowane dla każdego: snowboardzistów, narciarzy klasycznych, freestyle, a nawet rzeźbiarzy! Prawie każdy ośrodek narciarski w Austrii oferuje trasy z przeszkodami. Niektóre z nich znane są poza granicami Austrii, takie jak np. St. Anton Park. Coraz bardziej popularne jest również odkrywanie wspaniałych uroków Austrii na rakietach śnieżnych na szlakach, jak i również na innych otwartych terenach. Równie popularna podczas zimowych wariacji jest jazda na łyżwach. W miastach, w wielu wsiach oraz w pobliżu ośrodków narciarskich w Austrii można znaleźć lodowiska, gdzie można również wypożyczyć łyżwy.

Ośrodki narciarskie położone na lodowcach mogą zagwarantować dużą warstwę śniegu. Austria posiada 8 takich ośrodków, położonych na lodowcu:

 • Lodowiec Dachstein

 • Lodowiec Hintertuxer

 • Lodowiec Kaunertaler

 • Kitzsteinhorn - Kaprun

 • Lodowiec Mölltaler

 • Lodowiec Pitztaler

 • Sölden

 • Lodowiec Stubaier

Również na lodowcu Dachstein znajdą Państwo piękne domy oraz apartamenty wakacyjne do wynajęcia w Austrii.

Jeden karnet narciarski (Skipass) dla wielu ośrodków

Wiele różnych regionów połączyło swoje siły, aby mogli Państwo korzystać z kilku ośrodków narciarskich, kupując tylko jeden karnet upoważniający do wstępu. Oczywiście, każdy ośrodek posiada również możliwość wykupienia karnetu na jeden wybrany. W dolinach kursują przez całą zimę lokalne linie autobusowe, z których można korzystać bezpłatnie, dopóki ważny jest karnet.

Wskazówka: Mogą Państwo zarezerwować dom lub apartament wakacyjny w Austrii również na wakacje letnie, co pozwoli Państwu na narciarskie szaleństwo nawet o tej porze roku.