Z otwartym sercem – NOVASOL pomaga

Z otwartym sercem – NOVASOL pomaga

 

W NOVASOL wiemy, że nie każdy ma to szczęscie, żeby regularnie wyjeżdżać na urlop lub chociaż mieszkać w godnych warunkach. Przez to jesteśmy przekonani, że naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którym z różnych przyczyn tego szczęścia zabrakło. NOVASOL wspiera różne projekty charytatywne, m.in. Brücke Rendsburg-Eckernförde e.VChristliche Hilfsverein Wismar e.V. czy Sclerose Foreningen.

 

Projekt Albania

Podczas gdy regiony nadmorskie i stolica Tirana mstały się pulsującymi życiem, nowoczesnymi miejscami, mieszkańcy regionu Mokra, znajdującego się w górach Albanii mierzą się z ogromną biedą. Trwające długie lata działania polityczne pod wodzą Enver Hoxha spowodowaly zacofanie warunków życiowych lokalnej ludności. Brak odpowiedniej infrastruktury sprawił, że region ten jest bardzo trudno osiągalny. To z kolei doprowadziło do tego, że dzieci z górskich wiosek nie mają szansy dostać się do odległych szkół regionalnych

NOVASOL wspiera finansowo organizację CHW (Christlicher Hilfsverein Wismar - Chrześcijańska Wspólnota Pomocy Wismar), której już od kilku lat głównym celem jest umożliwienie dzieciom z odległych górskich wiosek zdobycia wykształcenia. Nawet dzieciaki z ulicy znajdą tu miejsce. NOVASOL organizowała koncerty świąteczne, z których przychody i datki zostały przekazane do CHW. Zrezygnowano także ze zwyczajowych prezentów świątecznych dla pracowników wewnętrznych i zebrane w ten sposób pieniądze wspomogły pomoc dla Albanii. Tymi sposobami NOVASOL zebrała sumę 14 000 Euro, która w całości zasiliła akcję charytatywną.

 

Współraca z Brücke e.V. i księżniczką Mary

Turystyka już tradycyjnie odgrywa znaczącą, ale też piękną rolę w stosunkach niemiecko-duńskich. Około pół miliona niemieckich turystów co roku spędza wakacje w jednym z ponad 10 000 domów wakacyjnych NOVASOL w Danii. Członkowie duńskiej rodziny królewskiej, którzy odwiedzili Hamburg, mieli ze sobą bardzo odpowiedni prezent:

Księżniczka Mary jest patronem duńskiej fundacji psychiatrycznej i to właśnie ona przekazała podarunek. Reprezentując wszystkich obdarowanych, przewodnicząca stowarzyszenia „Die Brücke Rendsburg-Eckernförde e.V.“, Heike Rullmann, przyjęła na swoje ręce 50 pobytów w domach wakacyjnych, które były zasponsorowane między innymi przez NOVASOL. Stowarzyszenie nadzoruje sieć społecznych inicjatyw i projektów, które troszczą się o osoby dotknięte chorobami psychicznymi.

 

Carlos Villaro Lassen, dyrektór duńskiego związku branżowego domków letniskowych był bardzo dumny i szczęśliwy, że to własnie księżniczka przekazała podarunek.

 

MS Sclerose Foreningen

Od 2007 NOVASOL i duńska organizacja MS Scleroseforeningen współpracują ze sobą bardzo efektywnie.

Wraz z tą i podobnymi organizacjami, NOVASOL umożliwiła urlop w duńskiej wiosce przystosowanych dla niepełnosprawnych domów wakacyjnych Dronningens Ferieby w Grenå/Jutlandia. Dzięki temu osoby dotknięte stwardnieniem rozsianym mogły spędzić wraz swoimi rodzinami tygodniowe wakacje.

Domy wakacyjne w Dronningens Ferieby w Grena są w pełni dostosowane do potrzebosób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim. Wdzięczność, szczęście i radość, które okazują nam rodziny utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza współpraca z MS Scleroseforeningen jest ogromnym sukcesem.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach