Jeśli należysz do osób, które lubią wyjeżdżać na wakacje z psem i cenią sobie wspólne wędrówki, to wspólny wypoczynek z psem może być właśnie dla Ciebie. Polska i inne europejskie kraje oferują wspaniałe górskie krajobrazy z zielonymi łąkami, rwącymi górskimi potokami i wodospadami – wszystkie możliwe do oglądania z setek kilometrów górskich szlaków. Ponieważ istnieje bardzo duży wybór destynacji turystycznych, chcielibyśmy przedstawić Wam najpopularniejsze i najpiękniejsze propozycje na psie wakacje w górach.

 

Ciekawe miejsca na urlop w górach z psem

Jeśli zdecydujesz się wyjechać z psem na wakacje w góry, masz do wyboru wiele pięknych miejsc turystycznych, jak np.

 • Tatry,Sudety i Bieszczady w Polsce – wiadomo przecież nie od dziś, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Podobnie jest z naszymi górami, które dostarczą Wam niezapomnianych chwil

 • Austria i Szwajcaria oferują kochającym góry, dwu- i czworonożnym przyjaciołom, świat niczym ze snu z oszałamiającym tłem górskim, szczytami gór, na które można się wspinać i bujną zielenią alpejskich łąk.

 • Chorwacja – tak waśnie, ten kraj to nie tylko kilometry plaż, ale i wspaniałe miejsca z niezwykłymi krajobrazami górskimi. Przy okazji, sprawdźcie naszą ofertę „Chorwacja noclegi” z mnóstwem kwater wakacyjnych w atrakcyjnych cenach.

 • Włochy zapraszają Was na całodzienne wycieczki po Dolomitach, a także na szczyty pasma Apeninów. Możecie także wybrać się na Sardynię lub Sycylię, na której również górskich szlaków nie zabraknie.

 • Niemieckie regiony górskie, takie jak Harz, Bawarii i Lasu Turyńskiego również cechuje wyjątkowość i różnorodność, która tylko czekają na odkrycie przez Ciebie i Twojego czworonożnego przyjaciela.

 Urlop w górach z psem

Czy warto wybrać dom wakacyjny w górach na urlop z psem?

Oczywiście, że tak! Apartamenty i **domy przyjazne zwierzętom** oferują znacznie więcej możliwości i udogodnień niż hotele i pensjonaty. To co wyróżnia ofertę NOVASOL od zbiorowych miejsc noclegowych, to na pewno:

 1. Nasze kwatery oferują znacznie więcej miejsca niż hotelowe pokoje. Dzięki temu, Wasz domowy ulubieniec, nawet w kwaterze będzie miał miejsce na zabawę oraz wybieganie się.

 2. Domy przyjazne zwierzętom posiadają ogrodzoną działkę – tu Wasz zwierzak będzie biegał do woli w bezpiecznych warunkach i bez obawy, że wybiegnie np. na ulicę.

 3. Duży wybór różnorodnych obiektów.

 4. Brak dodatkowych opłat za psa – w naszych domach nie pobieramy żadnych płatności za pobyt Waszego ulubieńca. Nie zażądamy od Was również dodatkowych zaliczek czy specjalnej kwoty za sprzątanie po Waszym ulubieńcu.

 5. Możesz zabrać nawet kilka zwierzaków – w opisach domów znajdziecie informacje ile zwierząt na wspólne wakacje z psem możecie ze sobą zabrać.

Zapraszamy Was do rezerwacji naszych kwater w górach – Wasz psiak na pewno będzie zadowolony!

 Urlop w górach z psem

O czym warto wiedzieć podczas wędrówek po górach z psem?

Zebraliśmy dla Was kilka wskazówek, które zapewnią Wam bezpieczeństwo podczas wypraw z psem w góry:

 • Smycz: W zależności od obszaru, wędrówki i trasy - może być konieczne trzymanie psa na smyczy. Szczególną uwagę należy zachować podczas przekraczania alpejskich pastwisk, na których pasą się krowy. Podobnie rzecz się ma w Parkach Narodowych w Polsce (przy okazji, zerknijcie do oferty „Polska domy wakacyjne”).

 • Schroniska: Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę z noclegiem w schronisku, powinieneś wiedzieć, że wiele schronisku nie przyjmuje psów. Warto wiec wcześniej zasięgnąć informacji.

 • W bagażu: Ponieważ psy przemierzają trasę znacznie intensywniej i regulują bilans ciepła dysząc, należy zabrać ze sobą wystarczającą ilość wody. Powinieneś także mieć przy sobie apteczkę, pincetę do kleszczy, ręcznik i miskę do picia. Jeśli Twój pies jest odpowiednio wysportowany, możesz również założyć mu specjalną torbę i pozwolić mu samodzielnie przenieść kilka drobiazgów.

 • Wiek i rasa: dostosuj długość wędrówki do stanu swojego czworonożnego przyjaciela. W zależności od wieku i rasy, dłuższe wędrówki mogą powodować zwiększone obciążenie stawów i kości.

 • Przygotowanie: Przed rozpoczęciem pierwszej, długiej wycieczki górskiej warto przygotować swojego czworonożnego przyjaciela na długie spacery.

 • Uwaga: w zależności od trasy górskiej istnieją strome przejścia z ryzykiem upadku. Dowiedz się z wyprzedzeniem, czy są one odpowiednie dla psów i odpowiednio dostosuj trasę.

NOVASOL życzy udanych wakacji z psem w górach