Czy na widok wody, Twój czworonożny przyjaciel zaczyna „wariować” i szczekać z niecierpliwością? To oznacza, że Twój pies jest wielkim miłośnikiem pływania i zabaw w wodzie. Dlaczego więc nie wykorzystać tego i nie spędzić urlopu z psiakiem nad wodą? Do wyboru macie morze oraz jeziora, które są znacznie bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla psiaków. Dlatego też, poniżej znajdziecie kilka informacji na niezapomniane wakacje z psem nad jeziorem. Zapraszamy do lektury!

 

Ciekawe kierunki na urlop z psem nad jeziorem

Domy wakacyjne NOVASOL znajdują się w różnych miejscach Europy, w tym także nad jeziorami, które są bardzo popularne wśród naszych Gości. Szczególnie polecamy Wam takie lokalizacja jak:

 • Mazury (przy okazji, sprawdźcie nasze domki na Mazurach) oraz Pojezierze Pomorskie – krainy z tysiącami małych i dużych jezior, idealnie nadają się na wspólny wypoczynek. Dodatkowym atutem jest fakt, iż podróż nie zajmie Wam tyle czasu ile poza granice naszego kraju.

 • Szwecja jest jednym z najbardziej zasobnych w wodę krajów w Europie i jest idealnym miejscem na psie wakacje nad jeziorem. Ponad 96 000 jezior czeka tutaj na Ciebie i Twojego czworonożnego przyjaciela.

 • Nasi sąsiedzi Niemcy, również mogą poszczycić się mnóstwem jezior i wioskami wakacyjnymi nad nimi położonymi. Kto wie, może właśnie tutaj znajdziecie relaks i odpoczynek?

 • Poza wieloma pięknymi wybrzeżami morskimi Włochy mają również piękne jeziora, takie jak Jezioro Como, Jezioro Garda czy Jezioro Maggiore. Ciesz się ich pięknem na wakacjach z psem nad jeziorem!

 • Chorwacja – jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, także ma do zaoferowania piękne jeziora otoczone śródziemnomorską zielenią. Wystarczy sprawdzić nasz katalog „domy i apartamenty Chorwacja”.

 Urlop na jeziorem z psem

Zalety wynajęcia domu wakacyjnego na urlop z psem

Jeśli spędzasz wakacje z psem w jednym z naszych domów wakacyjnych, Ty i Twój czworonożny przyjaciel będziecie mieć gwarancję relaksujących wakacji. W przeciwieństwie do pobytu w hotelu, dom przyjazny zwierzętom oferuje swobodę oraz wolność. Nie musisz przestrzegać określonych godzin posiłków, nocnego odpoczynku ani zakazu przebywania psów w sali śniadaniowej.

W domu wakacyjnym cieszyć się również będziesz prywatnością oraz kameralnym charakterem wypoczynku – tylko w gronie osób, które z Wami wyjechały na wakacje oraz psa rzecz jasna.

Urlop w przyjaznym zwierzętom domu wakacyjnym, zapewnia także o wiele więcej miejsca niż pokój hotelowy mógłby Ci kiedykolwiek zapewnić.

Domy na wspólne wakacje z psem posiadają ogrodzona posesję, która da Twojemu ulubieńcowi mnóstwo możliwości zabawy oraz szereg udogodnień, które uprzyjemnią Wasz pobyt.

Kolejnym  argumentem jest to, że psy są mile widziane - żadnych irytowanych spojrzeń, żadnych skarg na zbyt duży hałas. Dwu- i czworonożni przyjaciele mogą odpocząć i swobodnie się poruszać.

Wybór domów wypoczynkowych przyjazny zwierzętom w NOVASOL jest ogromny , więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Na koniec, chyba najważniejszy argument: pobyt psa w domu wakacyjnym nie podlega żadnym, dodatkowym opłatom. Cena za wynajęcie obiektu (i ewentualne sprzątanie końcowe) jest taka sam, niezależnie czy podróżujecie ze zwierzakiem czy bez.

Zapraszamy!

 Urlop na jeziorem z psem

Co warto wziąć pod uwagę podczas wypoczynku z psem nad jeziorem?

Abyś mógł spokojnie rozpocząć wakacje z psem nad jeziorem, np. na Mazurach (koniecznie zajrzyjcie do katalogu „Mazury domki”), zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek:

 1. Miej przy sobie: wystarczającą ilość wody pitnej i miskę na wodę, psie smakołyki, ręczniki do wysuszenia, szczypce do kleszczy, krem ​​przeciwsłoneczny dla wrażliwych psów (szczególnie wrażliwych na nos i uszy), apteczkę, worki na nieczystości.

 2. Unikaj upalnej pory dnia: odwiedzając jezioro ze swoim czworonożnym przyjacielem, wybierz wczesne lub późne godziny dnia, aby chronić swojego czworonożnego przyjaciela przed południowym upałem. Poszukaj zacienionych miejsc lub weź ze sobą parasol przeciwsłoneczny.

 3. Usuń psie odchody: z myślą o innych kąpiących się usuń resztki pozostawione przez czworonożnego przyjaciela.

 4. Wystarczająco dużo czasu na odpoczynek: upewnij się, że pies ma wystarczająco dużo przerw

 5. Nie pływaj z pełnym żołądkiem.

 6. Dowiedz się z wcześniej: nawet jeśli ty i twój czworonożny przyjaciel nie możecie się doczekać, warto wcześniej dowiedzieć się o jakości wody w jeziorze . Często w jeziorach występują sinice, które są niebezpieczne dla dwu i czworonożnych przyjaciół. Upewnij się również na miejscu, aby dostęp do jeziora był widoczny i bezpieczny (niebezpieczeństwo odłamków, ostrych przedmiotów, śmieci itp.).

Gdziekolwiek się wybierzecie, na urlop w Polsce czy wakacje w Chorwacji – życzymy Wam udanego wypoczynku z psiakiem.