Sprawdźcie, jak fantastycznie mogą wyglądać Wasze najbliższe wakacje w Danii. Mnóstwo atrakcji dla każdego czeka!

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Kliknij by aktywować kartę

Wakacje w Danii

Dania to kraj, który zna chyba każdy z Was. Położony jest on niedaleko od naszych granic, a można nawet stwierdzić, że graniczymy z nim bezpośrednio, poprzez wyspę Bornholm (w miejscu tym, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Bornholm noclegi”). Dania należy do tzw. Krajów Skandynawskich, co ma, oprócz położenia, także swoje uzasadnienie historyczne, bowiem dzieje Szwecji i Norwegii nierozerwalnie łączą się Danią. Kraj ten jest monarchią, a obecnie władzę sprawuje tu Małgorzata II. Tyle podstawowych informacji – teraz należy sobie zadać pytanie, dlaczego powinniście wybrać się na wakacje w Danii. Odpowiedzi i sugestii jest całe mnóstwo, a specjalnie dla Was wybraliśmy kilka szczególnych powodów, które sprawią, że przychylnym okiem spojrzycie na naszą ofertę.

 Wakacje w Danii

Wakacje nad morzem

Dania jest krajem, który położony jest na półwyspie oraz ponad czterystu wyspach. Nie ma więc zatem nic dziwnego w tym, że kraj ten jest wybierany, jako kierunek na wypoczynek nad morzem. W Danii spotkacie się z każdym typem wybrzeża, a więc czekają tu na Was klify, szerokie i piaszczyste plaże, kamieniste plaże, a także sporo wąskich plaż, z których od razu można wejść do morza. Rezerwując ofertę „domy wakacyjne w Danii” możecie być pewni tego, że wypoczniecie na kąpieliskach, które zostały świetnie przygotowane na relaks, a dodatkowo ich powstanie nie ingeruje w środowisko naturalne. Stąd, tyle plaż jest oznaczonych Błękitną Flagą.

Wakacje nad morzem w Danii, to również okazja na uprawiania sportów wodnych. Świetne warunki pogodowe panują szczególnie na zachodnim i północnym wybrzeżu kraju, które oblewane jest wodami Morza Północnego. Dlatego też, z powodzeniem można tu uprawiać żeglarstwo, windsurfing oraz kitesurfing. Zwróćcie uwagę na wyspę Romo (sprawdźcie ofertę „Romo noclegi”), na której można spróbować swoich sił w nietypowych dyscyplinach, a mianowicie buggykitingu oraz żeglarstwie lądowym. Z kolei spokojniejsze warunki atmosferyczne panują na wybrzeżu wschodnim, na którym można oddać się kajakarstwu i żeglarstwu. Oba wybrzeża łączy fakt, że oferują one znakomitą okazję na nurkowanie głębinowe oraz wędkarstwo morskie.

 Wakacje w Danii

Rodzinne wakacje w Danii

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o klockach LEGO, a to właśnie z Danii pochodzą te, popularne na całym świecie, klocki. Naturalną koleją rzeczy, było powstanie parku rozrywki sygnowanym logo LEGO, a mianowicie Legoland. Ośrodek ten, co roku, odwiedzają miliony turystów, także i Wy powinniście uwzględnić swoją wizytę w tym parku. Dodamy jeszcze, że w Billund znajduje się również obiekt LEGO House, aquapark Lalandia, safari zoo w Givskud oraz Muzeum Lotnictwa. Jednak wakacje w Danii to nie tylko świat klocków. W kraju tym znajdziecie wielkie parki rozrywki, które kuszą licznymi atrakcjami gwarantującymi niezapomniane emocje. Przed wyjazdem, upewnijcie się więc czy w pobliżu nie ma takich miejsc jak: Farup Sommerland, Djursland Sommerland (specjlana oferta dla Klientów NOVASOL!) czy Tivoli Gardens.

 Wakacje w Danii

Wakacje na rowerze

Decydując się wakacje w Danii, warto rozważyć opcję urlopu na dwóch kółkach. Wystarczy tylko spojrzeć na centra miast w tym kraju, w którym niezliczone rzesze rowerzystów, traktują te jednoślady jako naturalny środek transportu. Nie dziwi więc fakt, że cały kraj pokryty jest gęstą siatką tras rowerowych, które nie krzyżują się z drogami samochodowymi i pozwalają na nieprzerwaną jazdę. Jak sporo ich jest, niech zobrazuje to fakt, że na Bornholmie (jeszcze raz polecamy ofertę „Bornholm noclegi”) jest ponad 200 kilometrów szos rowerowych. Jeśli więc jesteście amatorami rowerów, Dania będzie dla Was idealnym miejscem.

 Wakacje w Danii

Ciekawe miasta na wakacje w Danii

Wybierając naszą ofertę „ Dania noclegi”, będziecie mieli szansę poznać ciekawe miasta i miasteczka tego kraju. Kto wie, może właśnie w którejś miejscowości poznacie czym dokładnie jest słynne hygge. Niemniej jednak, wakacje w Danii, to świetna okazja na poznanie takich miasta jak:

  • Kopenhaga – stolica kraju,

  • Aarhus – miasto z największą katedrą w kraju, piękna starówką oraz ciekawymi muzeami, jak chociażby Moesgard czy Straży Pożarnej,

  • Grenaa – miasto słynące z akwarium Kattegarcentret, w którym można podziwiać 250 gatunków ryb  morskich,

  • Odense – z pięknym zamkiem, zoo oraz domem Andersena,

  • Skagen – najbardziej na północ wysunięte miasto kraju. Poznacie tu białą i szarą latarnię morską, zakopany w piasku kościół oraz ciekawe muzea. W Skagen oferujemy również nasz produkt „Skagen noclegi”.

Te i inne miasta już czekają na Wasz przyjazd. Pamiętajcie również, że w różnych częściach kraju, czekają na Was także różnorodne kuchnie i ich specjały. Dlatego też, gorąco zachęcamy do wizyt w lokalnych punktach gastronomicznych, w których poznacie unikalne duńskie smaki.

 Wakacje w Danii

Wakacje w domu wakacyjnym w Danii

Powyższy tytuł to propozycja NOVASOL na niezapomniany urlop. Z nami, przeżyjecie wymarzone wakacje w Danii w zupełnie nowy sposób. Otóż naszą propozycją są prywatne domy wakacyjne w Danii, które są w całości udostępnione tylko Wam. Te obiekty są całkowicie niezależne oraz samowystarczalne, a więc w pełni wyposażone i przygotowane na przyjazd Gości. Oprócz tego, oferują one bezpieczne i komfortowe warunki wypoczynku, a także liczne dodatki, jak np. saunę, basen kryty lub zewnętrzny, plac zabaw, ogród, itp. Mało tego, NOVASOL, proponuje Wam urlop w każdym zakątku kraju, zarówno w dużych miastach, specjalnych osiedlach wypoczynkowych, wioskach wakacyjnych oraz na łonie natury, z dala od innych zabudowań. Wystarczy tylko wybrać w wyszukiwarce Danię, ustalić datę, wybrać interesujące filtry i gotowe! Zapraszamy!

| Administrator
(Pierwsza publikacja )