search

Wybrzeże Emilia-Romania

Wakacje na Wybrzeżu Emilia Romagna

Adriatyckie wybrzeże regionu Emilia Romagna jest jednym z bardziej popularnych kurortów nadmorskich w Europie. Znajdą tu Państwo wszystko, co niezbędne jest do spędzenia wyjątkowych letnich wakacji. Obok relaksu na pięknych plażach, można skosztować lokalnych specjałów w restauracji lub doświadczyć nocnego życia bawiąc się do rana w dyskotekach i barach.Dom lub apartament wakacyjny w regionie Emilia Romania będzie wygodnym punktem początkowym do wielu wycieczek po całym regionie. Warto stąd pojechać w głąb lądu i zwiedzić liczne zabytki, w miastach takich jak Bolonia, Modena, czy Ferrara. Dzięki temu samodzielnie mogą Państwo połączyć wakacje na plaży z aktywnym zwiedzaniem.

Wybrzeże Emilia-Romania

Jak spędzić czas

Możliwości sportowe i propozycje spędzenia czasu wolnego nie mają tu końca: Sport na plaży i sporty wodne, tj. windsurfing, żeglowanie, snorkeling, pływanie i nurkowanie. Wieczorem, po dniu spędzonym na słońcu i nad morzem, można odpocząć w wielu barach i nocnych klubach. W licznych restauracjach mogą Państwo spróbować lokalnych specjałów. Te i inne atrakcje już tam są - wybierzcie nasz obiekt z oferty "apartamenty Włochy", aby je poznać na własnej skórze.

Wybrzeże Emilia-Romania

Kuchnia regionalna

W regionie Emilia Romagna, obok serów, wina i chleba znajdą Państwo kilka godnych uwagi potraw regionalnych, w tym oryginalną „piadina”. Jest to placek z mąki pszennej i spożywa się go różnorodnymi nadzieniami z mięs, wędlin, serów, warzyw, a nawet z Nutelli lub dżemu. Warto pamiętać, aby skosztować tych specjalności podczas pobytu w apartamencie w Emilia Romagna na wybrzeżu.

Wybrzeże Emilia-Romania

Różowa Noc w Rimini

Najbardziej znaną miejscowością na wybrzeżu Emilia Romagna jest Rimini. Warto spędzić urlop w tej miejscowości, a rozpocząć go można od wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest organizowana każdego roku Różowa Noc – La Notte Rosa. Ta impreza, trwająca nieprzerwanie przez cały weekend, to swoistego rodzaju letni karnawał, gdzie motywem jest kolor różowy, a oryginalne stroje jednocześnie zachwycają i zadziwiają. Wydarzenie jest bogate we wszelkiego rodzaju atrakcje, pokazy, spektakle i inne ciekawostki. Biorąc udział w Różowej Nocy, gwarantują sobie Państwo niezapomniane wrażenia.

Wybrzeże Emilia-Romania

Pomysły na urlop w Rimini

Rimini jest to miasto, które Polacy wybierają najchętniej planując wakacje we Włoszech i jest ono również popularne pośród turystów z innych krajów Europy. Jak magnes przyciągają tutaj piękne plaże i gwarancja słońca, ale także liczne atrakcje, jak parki wodne czy centra rozrywki, które są szczególnie ważne dla młodszego pokolenia podróżujących. Także dla doświadczonych turystów miasto i prowincja Rimini będzie smakowitym kąskiem. Dzięki bogatej historii, sięgającej aż czasów Etrusków, miasto nabrało różnorodności artystycznej poprzez wpływy kolejnych epok. Przedstawiamy kilka punktów, których nie może zabraknąć podczas wycieczki po Rimini:

  • pozostałości oryginalnych murów miejskich z III wieku
  • Arco d’Augusto (Łuk Augustyna)
  • Dom-Muzeum Federica Felliniego, poświęcone temu wielkiemu włoskiemu reżyserowi, pochodzącemu właśnie z Rimini
  • Muzeum Spojrzeń - muzeum poświęcone początkom sztuki
  • Most Tyberiusza – jeden z symboli miasta

W swojej ofercie NOVASOL posiada m.in. zakwaterowanie wakacje w Emilia Romagna. Znajdą Państwo u nas zarówno kwatery w głębi lądu, jak i wygodne apartamenty na wybrzeżu. Apartament wakacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla tych z Państwa, którzy podczas urlopu cenią sobie swobodę i wygodę, a przy tym niskie ceny zakwaterowania.