Najciekawsze miejsca w Umbrii

Domy wakacyjne na wszystkie okoliczności

Umbria to bardzo ważny historycznie region we Włoszech. Na jej terenach rezydowały liczne ludy i państwa przez nich tworzone. W związku z tym, miasta regionu pełne są zabytków różnych kultur i stylów. Urlop w Umbrii, to idealna okazja na spędzenie bardzo ciekawych wakacji pośród zabytkowych budowli. Oczywiście, w ofercie NOVASOL mamy dla Was, świetnie przygotowane domy wakacyjne, położone w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w miastach, jak i na sielskich wsiach lub pośród natury. Wiele z naszych rezydencji posiada własny basen, który pozwoli odetchnąć pomiędzy kolejnymi eskapadami po historii i ciekawych miejscach.

Domy wakacyjne w Umbrii

Perugia – stolica Umbrii

Wakacje we Włoszech, warto rozpocząć od odwiedzenia Perugii. To malownicze miasto jest pełne niesamowitych zabytków oraz od zawsze było silnie powiązane z kulturą i sztuką. Najciekawsze miejsca w Perugii:

 • Palazzo del Priori – położony w centrum starówki, średniowieczny budynek, który dawniej był siedzibą najważniejszych gildii w mieście. Dziś mieści się tu narodowa galeria sztuki, pełna dzieł z czasów średniowiecza i renesansu. Sam budynek jest uznawany za jeden z najwspanialszych we Włoszech.
 • Fontanna Maggiore – okazałą i majestatyczną fontannę, również znajdziecie w centrum Peruggi. Ta wybudowana w XII wieku budowla, to idealne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia.
 • Kaplica San Severo – z niesamowitymi freskami Rafaela i Perugio.
 • Rocca Paolina – renesansowa twierdza, która góruje nad miastem. Spacer w jej murach oraz przez liczne komnaty, na długo pozostanie w Waszej pamięci.
 • Muzem Archeologiczne – z bardzo bogatą ekspozycją, poświęconą Etruskom. W Perugii znajdziecie również Grobowiec, Studnię oraz Bramę Miejską zbudowaną przez ten lud.
 • Bazylika San Domenico – okazała budowla z charakterystyczną kwadratową dzwonnicą. W tym XIV-wiecznym kościele znajdziecie liczne freski oraz zabytkowe, potężne okno różane, wykonane w stylu gotyckim.
 • Kościół San Bevignate – ten zbudowany około 1250 roku kościół, to symbol mieszkających na tych ziemiach Templariuszy.
 • Katedra Miejska – okazały budynek, którego budowa zakończyła się w 1940 roku. Położony w centrum miasta, był siedzibą biskupów, nie dziwi więc, że zdumiewa przepychem i zdobieniami. W kościelnym muzeum znajdują się liczne freski, obrazy oraz tryptyki.

W Perugii znajdziecie również i inne nie mniej atrakcyjne miejsca. Sama starówka kusi licznymi zabytkami, a także romantycznymi kawiarniami i sklepami z pamiątkami. Warto udać się na wyprawę po mieście i jego okolicach.

Perugia na wakacje

Ciekawe miasta

Perugia to oczywiście, nie jedyne miasto pełne zabytków i ciekawych historii. Decydując się na jedną z naszych kwater, którą znajdziecie pod hasłem "domy i apartamenty Włochy", zyskacie możliwość odwiedzenia:

 • Asyż – miasteczko znane w naszym kraju, z racji tego że jest to miejsce narodzin Św. Franiszka. W Asyżu znajduje się mnóstwo zabytków sakralnych tj. Bazylika Matki Bożej Anielskiej czy Katedra św. Rufina. Podczas wycieczek po mieście warto zwrócić uwagę na ruiny antycznej, świątyni Minerwy praz ruiny zamku Rocca Maggiore.
 • Amelia – malownicza miejscowość położona na wzgórzu, z którego roztacza się piękny widok na Tybr. W mieście można podziwiać liczne mury oraz bramy miejskie z czasów średniowiecza. W Amelii znajdziecie liczne renesansowe oraz gotyckie kościoły, klasztory i pałace.
 • Terni – miasto nazywane „miastem Kochanków”, jako że patronem jest św. Walenty. Podczas romantycznych spacerów, z pewnością zwrócicie uwagę na świetnie zachowany amfiteatr. Ta pochodząca z czasów Cesarstwa Rzymskiego budowla, mogła w czasach świetności pomieścić aż dziesięć tysięcy widzów. W Terni znajdują się również liczne kościoły i pałace w stylach romańskim, gotyckim oraz barokowym. Niedaleko miasta można podziwiać 165-metrowy wodospad, położony u zbiegu rzek Velino oraz Nera.
 • Orvieto – siedziba monumentalnej Katedry zwanej Duomo. Ten budynek z 1290 roku jest jednym z najwspanialszych tego typu budynków w Europie, pełny przepięknych perełek architektonicznych i bogato zdobionych freskami ścian i sklepień. Ciekawą atrakcją są również tunele biegnące pod miastem – jest ich ponad 1200 i pełne są schodów, galerii, studni i licznych ciekawostek historycznych. Spcerujac miastem warto zwrócić uwagę na wspaniałe budowle sakralne oraz Palazzo del Capitano del Popolo.
 • Foligno – miejscowość znana z dwóch pałaców sąsiadujących ze sobą w centrum miasta: Palazzo Comunale oraz Palazzo Orfini. Równie ciekawy jest Pałac Trinci, w którym mieści się muzeum archeologiczne, galeria miejska, muzeum turniejów (bogata ekspozycja multimedialna) i muzeum obywateli Foligno. W centrum i okolicach znajdziecie kościoły, które prezentują różne style architektoniczne i epoki.
 • San Giustino - położone jest w prowincji Perugia i jest małym, uroczym miasteczkiem z kwitnącą uprawą winorośli oraz biegającymi na wolności dzikimi świniami! Warto pojechać do Włoch i z bliska doświadczyć atmosfery w San Giustino. San Giustino posiada pagórkowaty krajobraz typowy dla regionu Umbrii, który często określany jest mianem zielonego serca Włoch. Istnieją tu doskonałe warunki do uprawiania pieszych wędrówek. Warto także wynająć rowery górskie i zorganizować sobie wycieczkę rowerową wśród przepięknego, pagórkowatego krajobrazu. Bardzo wieli turystów spędza właśnie w tym regionie swoje urlopy rowerowe.

Podobne zabytki i liczne atrakcje znajdziecie również i w innych miastach regionu. Urlop w Umbrii to naprawdę bogata lekcja historii i architektury. Miasta są świetnie przygotowane na turystów z całego świata. Na starówkach i obrzeżach miejscowości, czekają na Was liczne restauracje, pizzerie, tawerny i bary, gdzie można spróbować miejscowych specjałów i wina. Są tu także pełne map i broszur, centra turystyczny, w których możecie zaplanować zwiedzanie miasta tak, aby nic nie stracić.