Aktywny wypoczynek i atrakcje w Umbrii

Wakacje w Umbrii

W Umbrii można niesamowicie wiele odkryć i przeżyć. Bogactwo przyrody dostarczy nam wielu wrażeń. Starożytne miasta pozwolą zanurzyć się w zamierzchłe czasy, a dzięki imprezom kulturalnym zapoznacie się z regionalnymi obyczajami i tradycjami. Stworzyliśmy listę z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami, abyście już od początku mogli dobrze zaplanować swój urlop w Umbrii. Jeśli nie uda Wam się zrobić tego wszystkiego, co jest na liście, zapraszamy ponownie. W Umbrii można naprawdę wiele zobaczyć. Dlatego sprawdźcie ofertę NOVASOL zatytułowaną " domy i apartamenty Włochy"

Umbria na wakacje

Warto zobaczyć w Umbrii:

  • Foligno, Giostra della Quintana, na Starym Mieście - współczesna interpretacja turnieju rycerskiego w strojach z XVII wieku wraz z historyczną procesją. Odbywa się każdego roku w drugą sobotę września.
  • Gubbio, Święto świec wotywnych (Festa dei Ceri) - procesja w tradycyjnych strojach. Wybrani mieszkańcy miasta niosą w procesji przez miasto aż na górę Inginio drewniane świece wotywne z nasadzonymi na nie wizerunkami miejscowych patronów.

Atrakcje na miejscu

 

    Po dniu spędzonym na zwiedzaniu, gorąco zachęcamy do odwiedzenia miejscowych restauracji, gdzie można skosztować pożywnych zup, pieczonego mięsa czy domowego makaronu z różnego rodzaju sosami mięsnymi. W Umbrii uprawiana jest zielona soczewica oraz orkisz. Jeżeli zatęsknicie za domowymi posiłkami, w prywatnym domu wakacyjnym czeka na Was dobrze wyposażona kuchnia, gdzie bez problemu można przygotować wspaniałe dania. A do posiłku polecamy lampkę białego, wytrawnego wina Orvieto.

    Urlop w domu wakacyjnym

    W ofercie NOVASOL znajdziecie wiele atrakcyjnych domów i apartamentów wakacyjnych w Europie. Jeżeli szukacie zakwaterowania w Umbrii, dobrze trafiliście. W naszej ofercie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie dom lub apartament wakacyjny. Bez względu na to czy szukacie luksusowej willi z prywatnym basenem, domu wakacyjnego przy plaży czy apartamentu wakacyjnego w mieście, w naszej ofercie każdy znajdzie idealną kwaterę na wymarzone wakacje w Umbrii. Wszystkie nasze apartamenty wakacyjne w Umbrii zostały urządzone zgodnie z gustem i możliwościami ich właścicieli, dzięki temu możecie mieć pewność, że w NOVASOL nie ma dwóch takich samych kwater wakacyjnych. Nie zwlekajcie i już dziś zarezerwujcie dom na wakacje we Włoszech.