Wakacje na Riwierze Etruskiej

Riwiera Etrusków obejmuje całą linię brzegową między Piombino i Livorno. Graniczy z prowincją Piza i z Grosseto. Jak wynika z nazwy, wielki wpływ na tym obszarze mieli Etruskowie. Do tej pory wiele gmin lokalnych nosi nazwę z czasów etruskich. Ten konkretny odcinek włoskiej linii brzegowej jest szczególnie popularny wśród miłośników historii. Nie wahajcie się Państwo zarezerwować dom wakacyjny na Riwierze Etruskiej. Wakacje na wybrzeżu toskańskim są bardzo popularne, a szczególnie uwielbiane są przez samych Włochów.

Riwiera

Riwiera Etrusków - Costa Etrusca

Piaszczyste i żwirowe plaże Riwiery Etrusków są szczególnie popularne wśród rodzin z dziećmi, jednakże jest tu też wiele interesujących miejsc dla innych dla grup turystów, np. Piombino jest popularnym miejscem do nurkowania. Warto poświęcić tu chwilę czasu na oglądanie i fotografowanie bujnego, kolorowego, podwodnego życia. Jeżeli jednak wolą Państwo odkrywać skarby na powierzchni, to w rejonie Zatoki Baratti znajdą Państwo jedno z najważniejszych etruskich stanowisk archeologicznych. Zapowiadają się ciekawe wakacje we Włoszech.

Riwiera

Uroki urlopu w Toskanii

Kto chce uniknąć zgiełku panującego w nadmorskich kurortach, powinien wybrać zakwaterowanie w apartamentach, domkach lub tradycyjnych toskańskich willach w wioskach ukrytych kilka kilometrów od wybrzeża: Bibbona Rosignano, Marittimo Campiglia lub Sassetta Maritima. Dzięki temu będą Państwo mogli bez przeszkód relaksować się w ciszy i spokoju, a dzięki bliskiej odległości samochodem od wybrzeża – również korzystać z uroków morskich i słonecznych kąpieli. Wewnątrzlądowa część Toskanii oferuje piękną przyrodę i oczywiście pyszne toskańskie wina, oliwę z oliwek i inne smakołyki! Wybierając dom wakacjny na riwierze Etrusków, można poczuć niepowtarzalny urok każdego miejsca w Toskanii. Znajdą tu Państwo spokój płynący z pierwotnej natury - sosny, wydmy, lasy korkowe i zarośla. Warto odwiedzić rezerwat przyrody w Magonia Bibbona, gdzie spacerując wspaniałymi szlakami turystycznymi, można zapoznać się z lokalną florą i fauną.

Riwiera

Domy wakacyjne na Riwierze Etruskiej

NOVASOL oferuje wspaniałe domki, wille i apartamenty wakacyjne w mieście Livorno, ale również w innych kurortach Riwiery, takich jak Castiglioncello, Marina di Cecina, Marina di Bibbona i San Vincenzo - wszystkie obiekty znajdziecie na stronie "apartamenty Włochy". Dzielnica mieszkaniowa Nowa Wenecja przyciąga swoimi kanałami i rynkami rybnymi. Natomiast wybrzeże składa się z mniejszych zatok i zatoczek oraz piaszczystych plaż, a rozciąga się od ujścia rzeki Arno do prowincji Maremma. Położenie regionu sprawia, że wynajmując dom wakacyjny na wybrzeżu etruskim mają Państwo w prosty sposób wybrać się na wycieczkę do pobliskich miast, takich jak Florencja, Siena, Piza, San Gimignano i Volterra lub wyspę Elbę.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy