Co robić na wakacjach na wybrzeżu Toskanii?

Atrakcje na wybrzeżu Toskanii

Toskania to jeden z najbardziej malowniczych regionów Włoch. Tym bardziej zachwyca wybrzeże Toskanii, które dzięki połączeniu wyjątkowego klimatu lądowego z atmosferą słonecznego nabrzeża, sprawia że podczas urlopu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezapomniane przeżycia i atrakcje zapewni nam wszechobecna aura wyjątkowości, fauna i flora zachwycą paletą barw, a urokliwe zakątki na długo zapadną w naszej pamięci. Na wybrzeżu Toskanii bogata jest także ogólnie pojęta oferta turystyczna pod hasłem "apartametny Włochy", a liczne zabytki sprawiają, że stoimy przed trudnym wyborem podczas planowania atrakcyjnego pobytu.

Toskania

Co warto wiedzieć i koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Pomiędzy Massa i Carrara leżą Alpy Apuańskie i kamieniołomy, gdzie wydobywa sie znany na całym świecie marmur. Dla miłośników przyrody fascynującym miejscem są zielone wzgórza Garfagnana.
  • W Torre del Lago koło Lucca odbywa się co roku Festiwal Pucciniego (lipiec - sierpień). Dla miłośników opery jest to niezwykła okazja, by rozkoszować się muzyką operową w malowniczym otoczeniu, blisko miejsca, gdzie urodził się Puccini.
  • W Pizie/ Toskania odbywają Regaty Dawnych Republik Morskich ("Regata delle Repubbliche Marinare") - historyczne regaty pomiędzy dawnymi włoskimi republikami morskimi (Amalfi, Genua, Piza i Wenecja)
  • W Pizie odbywają się w maju - czerwcu zawody"Gioco del Ponte", podczas których około 600 uczestników w kostiumach z czasów renesansu zmaga się między sobą na moście na Starym Mieście.
  • W Viareggio odbywa się w zimie jedna z najciekawszych zabaw karnawałowych we Włoszech. Punktem kulminacyjnym jest pochód karnawałowy. Uczestnicy ubrani są w kolorowe kostiumy, a wozy są fantazyjnie ozdobione.
  • GrossetoWakacje na wybrzeżu Toskanii dają wiele możliwości wycieczkowych. Tylko 8 km od Grosseto znajduje się ważne miejsce wykopalisk. Są to pozostałości po etrusko - rzymskim mieście Roselle z VI wieku p.n.e. Oprócz Półwyspu Argentario warto zobaczyć ruiny rzymskiego miasta Cosa, przepięknie położonego na skalistym wzniesieniu.
  • Massa Marittima - W sercu regionu Maremma znajduje się przepiękne średniowieczne miasteczko Massa Marittima, słynące z pochądzących z III wieku przed naszą erą koplalni srebra i innach metali szlachetnych. W mieście tym odbywają się w lipcu i sierpniu zawody strzelania z kuszy. Uczestnicy występują w historycznych kostiumach. Miasto warto również odwiedzić ze względu na piękną katedrę.
  • Argentario - Półwysep Argentario jest interesującym i pięknym celem podróży. Z Porto Santo Stefano można wybrać się na wycieczkę na pobliskie wyspy Archipelagu Toskaskiego (Giannutri, Giglio).

Toskania

Zakwaterowanie na wybrzeżu Toskanii

Wybierając zakwaterowanie na wybrzeżu Toskanii z oferty firmy NOVASOL, zapewniacie sobie bezpieczne wakacje. Wszystkie nasze domy i apartamenty wakacyjne we Włoszech są osobiście kontrolowane przez naszych pracowników. Dzięki temu oraz ścisłej współpracy z właścicielami obiektów, jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość kwater w Toskanii. Spędzając wakacje w apartamencie wakacyjnym, nie jesteście związani ustalonymi godzinami posiłków, sami planujecie wycieczki według własnych upodobań i zainteresowań, a następnie, po aktywnie spędzonym dniu, możecie swobodnie i bez skrępowania zrelaskować się w zaciszu własnego lokum. Wakacje we Włoszech to idealne rozwiązanie dla osób ceniących swobodę i indywidualizm.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy