Aktywny wypoczynek i atrakcje na Sycylii

Na Sycylii jest mnóstwo atrakcji i zabytków. Starożytne miasta, historyczne zabytki architektury, przepiękne krajobrazy są charakterystyczne dla tego skrawka ziemi, a to wszystko położone w cudownym śródziemnomorskim klimacie. Dopiero na miejscu szybko się zorientujemy, jak różnorodna jest ta wyspa i jak ciekawie można na niej spędzić urlop. Dokonaliśmy małego wyboru atrakcji, abyście mogli już od początku dobrze zaplanować swój urlop. Życzymy interesujących przeżyć podczas pobytu w domu lub apartamencie wakacyjnym z oferty "Sycylia noclegi"! Oto, co możecie zobaczyć:

  • Syrakuzy

Miasto Syrakuzy leży na wschodnim wybrzeżu Sycylii i było w przeszłości jedną z najważniejszych starożytnych kolonii greckich. Do dnia dzisiejszego zachowały się przepiękne archeologiczne pozostałości z tamtych czasów. Syrakuzy były niegdyś jedną z najzamożniejszych i największych metropolii Morza Śródziemnego (przypuszczalnie w czasach antycznych w mieście żyło 500.000 ludzi). Po dzień dzisiejszy oglądać można w Syrakuzach trzeci co do wielkości teatr antyczny, gdzie w miesiącach letnich odbywają się spektakle teatralne i koncerty. Na Starym Mieście znajduje się Parco Archeologico, w całości zachowana dzielnica antycznego miasta. Godne zobaczenia jest Ucho Dionizosa, jaskinia o długości ponad 60 m, w której Dionizos, dzięki bardzo dobrej akustyce, podsłuchiwał schwytanych wrogów. W Syrakuzach możecie też zamieszkać podczas urlopu - wystarczy wybrać nasze apartamenty i domy we Włoszech w tym mieście.

Sycylia

  • Kwitnące migdały w Dolinie Świątyń

W pierwszej połowie lutego odbywają się liczne imprezy w czasie, gdy kwitną migdały. W Agrygencie (wł. Agrigento) święto stało się międzynarodowym wydarzeniem z charakterystycznymi tańcami ludowymi w tradycyjnych strojach, pieśniami oraz z pokazami sztucznych ogni w centrum miasta. Agrygent słynie przede wszystkim z Doliny Świątyń ( Valle dei Templi). Magnesem przyciągającym zwiedzających jest świątynia Concordia zbudowana około 425 roku p.n.e., która zaliczana jest do najlepiej zachowanych świątyń greckich na świecie.

  • Riserva Naturale orientata dello Zingaro

W prowincji Trapani na północnym zachodzie Sycylii znajduje się rezerwat przyrody Zingaro (Riserva Naturale dello Zingaro) - pierwszy rezerwat przyrody założony w 1980 roku. Rezerwat liczy około 1.600 ha i daje schronienie wielu, często rzadkim gatunkom ptaków. Można przy tym podziwiać i rozkoszować się bajecznymi widokami na Morze Śródziemne. Wakacje we Włoszech nieraz zaskoczą Was cudownym krajobrazem.

Sycylia

  • Taormina

Piękne miasto Taormina jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych podczas wakacji na Sycylii. W przepięknym grecko-rzymskim teatrze Teatro Greco odbywają się w miesiącach letnich liczne imprezy i koncerty o międzynarodowej renomie. Od czerwca do sierpnia odbywa się międzynarodowy Taormina Arte Festival, w trakcie którego wystawiane są liczne spektakle teatralne, koncerty i premiery kinowe. Przy okazji, sprawdźcie też ofertę "noclegi Taormina".

  • Etna

Etna zasługuje na oddzielny rozdział - to największy czynny wulkan Europy. Na każdym kroku podziwiać można widowiska przyrodnicze. Góra jest parkiem krajobrazowym, w którym znajdują się szlaki o różnym stopniu trudności. W zimie góra (około 3.400 m) staje się jedynym w swoim rodzaju ośrodkiem sportów zimowych z widokiem na morze.

Podsumowując: wybierzcie naszą kwaterę z katalogu "noclegi Włochy", a wszystkie te atrakcje będą na wyciągnięcie ręki.