Plaże na Sardynii

Wypoczynek na piaskach Sardynii

Powiada się, że kto raz wybierze kwaterę z oferty "Sardynia noclegi", to już nigdy nie spodoba mu się plaża w innym zakątku świata. I może być w tym sporo racji, bowiem plaże Sardynii co roku znajdują się w czołówkach światowych rankingów. Wyspa ta oferuje dosłownie każdy rodzaj plaży. Kamieniste i piaszczyste, płaskie i skaliste, wydmowe i różowe (od piasku kwarcytowego), publiczne i dzikie i każde inne jakie jesteście w sobie stanie wyobrazić. Dodatkowo, bardzo nieregularna linia brzegowa sprawia, że pełno tu małych, przepięknych zatoczek oraz długich cypli – idealne miejsca na piesze spacery. No i woda, mieniąca się różnymi barwami czysta woda Morza Śródziemnego. Spotkacie tu wody o odcieniu błękitnym, szmaragdowym, a nawet zielonym.

Plaże Sardynii

Nie da się więc ukryć, że plaże to jedne z największych atrakcji Sardynii. Warto więc wybrać się tutaj na wymorzone włoskie wakacje i poznać ile jest prawdy w opisach przewodników i ludzi, którzy już tu byli. Dzięki NOVASOL, macie szansę spędzić tu niezapomniany urlop w przystępnej cenie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, znajdziecie tuż przy atrakcyjnych plażach i w przyciągających turystów kurortach. A jeśli nie lubicie tłumów, to również żaden problem. Plaż jest tu tyle, że każdy znajdzie miejsce, gdzie wypocznie w ciszy i spokoju, z ulubioną książką, pośród szumu fal.

Najlepsze plaże

Wybierając kwaterę z oferty "noclegi Włochy", warto wcześniej wybrać lokalizację, gdzie zechcecie spędzić niezapomniane wakacje. Oczywiście, można podczas pobytu, zwiedzić całą wyspę, jednak jest ona na tyle duża, że warto podczas jednej wizyty zwiedzić jedną jej część, a w następnych latach wrócić i wybrać dom wakacyjny w innej lokalizacji. Plaże na Sardynii najlepiej podzielić stronami świata. Wtedy najciekawsze plaże, prezentują się następująco:

Plaże południa

 • Soglio di Peppino – niewielka plaża piaszczysta, otoczona wydmami i drzewami jałowca. Plaża idealna dla rodzin z dziećmi, bowiem wejście do wody i dno ma bardzo łagodny spad. Na plaży znajdziecie liczne udogodnienia, możliwość wypożyczenia leżaków czy sprzętów do uprawiania sportów wodnych. Szczególną uwagę zwróćcie na skałę w kształcie żółwia (długa na 30 metrów), która znajduje się tuż obok plaży.
 • Porto Giunco – długa, piaszczysta plaża. Pięknie się tu komponuje biały, delikatny piasek i błękitna woda, a po drugiej stronie plaży jeziorko, w którym często można spotkać flamingi. Wszystko to otoczone jest laskiem piniowym oraz świetnie wyposażoną infrastrukturą turystyczną.
 • Su Giude – najbardziej na południe wysunięta plaża Sardynii. Otoczona wydmami i jodłowcem plaża, o złotym piasku. Atrakcją są dwie małe wysepki, na które można dostać się pieszo.
 • Turredda – jedna z najbardziej naturalnych i rajskich plaż. Otoczona bujnymi zaroślami, piaszczysta plaża z której podziwiać można małe wysepki. W różnych miejscach woda przybiera różne odcienie niebieskiego, co dodaje jej uroku.
 • Porto Pino – długa na 4 kilometry plaża piaszczysta, gdzie każdy znajdzie miejsce. Świetne miejsce na snorkeling. Wśród wydm znajdziecie liczne jeziorka, gdzie można obserwować flamingi.

Plaże północy

 • La Pelosa – uznawana za jedną z najlepszych w Europie. Długa i szeroka plaża piaszczysta, z której można podziwiać wyspę Asinara oraz XVII-wieczną wieżę Torre della Pelosa. Plażą chętnie odwiedzana przez turystów, a zwłaszcza amatorów nurkowania, gdyż znajdują się tu dwa centra nurkowe.
 • Spiaggia Rosa – plaża na wyspie Budelli. Jest to teren chroniony, ze względu na występującą tu rafę. To właśnie na tej wyspie, macie okazję wypocząć na plaży o różowym zabarwieniu, które pochodzi od piasku kwarcowego.
 • Spiaggia del Principe – plaża ze wspaniałymi widokami. Różowe klify oraz potężna skała, która dzieli plażę na dwie części. Znajdują się tu również liczne zatoczki, na których przebywa mniej plażowiczów – szczególnie polecane amatorom snorkelingu.

Plaże wschodnie

 • Cala Brandinchi – plaża, która sprawia wrażenie tropikalnej. Biały piasek styka się z idealnie turkusową wodą morską. Plaża otoczona wydmami, porośniętymi dzikimi liliami. To chyba najbardziej tropikalne miejsce, w którym można znaleźć nasze domy we Włoszech.
 • Berchida – długa plaża z idealnie białym piaskiem. Plaża gdzie można spokojnie wypocząć, z dala od tłumów turystów. Świetne miejsce na obserwowanie życia wodnego.
 • Cala Luna – piękna plaża, położona u stóp wapiennych klifów. Swoją nazwę zawdzięcza piaskowi, który ma kolor księżycowy. W pobliżu plaży, znajdziecie jaskinie pełne stalaktytów i stalagmitów.
 • Cala Goloritze – niewielka piaszczysta plaża, która jest jedną z najbardziej fotogenicznych na Sardynii. Dostać się tu tylko można pieszo, wpierw pokonując ścieżkę wśród skał. Plaża wpisana jest na listę UNESCO i uznana za jedno z najlepszych miejsc do snorkelingu.

Plaże zachodnie

 • Cala Domestica – plaża bardzo krótka (zaledwie 60 metrów), ale za to bardzo szeroka (260 metrów). Otoczona wapiennymi klifami i roślinnością śródziemnomorską. Dodatkową atrakcją są tu pozostałości po maszynach używanych w dawnej kopalni.
 • Is Arutas – zwana również plażą ziaren ryżu. Nazwa ta pochodzi od ziarenek kwarcu o różnych kolorach (różowy, zielony, biały itp.). Dodatkowo słońce sprawia, że plaża sprawia wrażenie jakby świeciła. Dodatkowym atutem są świetne warunki do uprawiania surfingu.
 • S’Archittu – nazwa pochodzi od naturalnego mostu o tej samej nazwie, którego można podziwiać z plaży. Plaża otoczona jest wapiennymi klifami i licznymi zatoczkami. Plaże są tu głównie piaszczyste, ale są równie odcinki kamieniste, które świetnie nadają się do snorkelingu.
Plaże na wakacje w Sardynii

 

I nie tylko...

Wymienione plaże są najpopularniejszymi według rankingów. Nie oznacza to, że inne plaże odbiegają standardem. Urlop na Sardynii, to gwarancja wypoczynku na pięknej plaży, niezależnie od wyboru. Każda plaża ma tu swój urok oraz przyciąga czymś unikalnym. Jeśli szukacie świetnego miejsca na wakacje we Włoszech, to Sardynia jest właśnie takim miejscem.