Atrakcje turystyczne Piemontu

Atrakcyjne wakacje w Piemoncie

Piemont to bardzo urozmaicony region pod względem atrakcji. Można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybór obiektu wakacyjnego z katalogu "noclegi Włochy", to doskonała opcja dla smakoszy, amatorów sportów tradycyjnych i ekstremalnych, pieszych wędrówek, rowerzystów, fanów historii i architektury itd. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla typowych wakacji na plaży w kurorcie. Plaże jednak znajdziemy i tu, przy licznych jeziorach, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć plażowanie z innymi aktywnościami. Możliwości jest więc tu nieskończenie, aby spędzić udany urlop we Włoszech. Dzięki NOVASOL, będziecie mogli sami zobaczyć jak atrakcyjnym regionem jest Piemont. Obiekty z naszej oferty, rozsiane są po całym regionie, zarówno w górach jak i na niżej położonych terenach. Nasze domy i apartamenty wakacyjne już czekają na Wasz przyjazd.

Domy wakacyjne w Piemoncie

Rodzinne wakacje

Podczas urlopu, zawsze pojawia się pytanie, jak uszczęśliwić najmłodszych. Piemont ma w zanadrzu liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim będzie to nowoczesne zoo w Turynie, które skupiło się na dwóch kontynentach: Azji i Afryce. Niedaleko Turynu, w miejscowości Murazzano znajduje się park safari delle Langhe. Składa się on z dwóch części: strefą wolnożyjących zwierząt, wśród których można jechać autem i części gdzie zwierzęta są na wybiegach lub klatkach. W obiekcie tym, duży nacisk kładzie się na edukację, dzięki czemu najmłodsi mogą poznać jak chronione są zagrożone gatunki. Miłym i ciekawym miejscem może być „Rifugio Degli Asinelli” (Biella). Jest dom spokojnej starości… dla osiołków. Na miejscu można karmić zwierzęta, a także spacerować wśród nich. Co ważne wstęp do ośrodka jest darmowy, ale można wesprzeć właścicieli w ich działalności.

Poza tym, znajdziecie również mniejsze parki ze zwierzętami, ogrody botaniczne, parki linowe dla dzieci i dorosłych, bawialnie i małe lunaparki. To będą na pewno udane rodzinne wakacje. Wakacje we Włoszech, to również możliwość skorzystania z bogatej oferty aquaparków. Największym z nich jest Ondaland w mieście Vicolungo. Znajdziecie tu liczne baseny i zjeżdżalnie o różnych poziomach wrażeń. Podobne atrakcje wodne dostępne są w Borhetto di Borbera,, Tricerro, Cigliano i Rivioli.

Wakacje na sportowo

Urlop w Piemoncie, to świetny pomysł na uprawianie sportów wszelakich. Na szczególną uwagę zasługują tu góry, dostępne latem i zimą, jest to więc idealna opcja na wyjazd w wakacje i ferie. W tutejszych górach znajdziecie ośrodki zimowe:

  • Bardonecchia – około 100 kilometrów tras i 23 wyciągi. Połowa tras ma status łatwych, będzie więc to idealne miejsce dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie.
  • Vialatteo – duży region z 320 kilometrami tras na które wiedzie aż 70 wyciągów. Tutaj z kolei, ponad połowa tras ma status trudnych lub bardzo trudnych, a więc zaprawieni w bojach narciarze będą usatysfakcjonowani.
  • Limone – 80 km, głównie trudnych tras.

Te i inne ośrodki są świetnie przygotowane, a dzięki naśnieżaniu i obfitym opadom śniegu, sezon narciarski trwa tu ponad 100 dni. W miejscowościach znajdziecie również, snowparki, tarsy snowboardowe oraz szkółki narciarskie.

W góry latem

Lato w górach to również świetna rozrywka. Można tu spróbować swoich sił we spinaczce skałkowej lub kolarstwie górskim. W górskich lasach znajdziecie parki linowe oraz szlaki wędrowne prowadzące przez urokliwe miejsca. Dla fanów mocniejszych wrażeń, region może zaproponować skoki na bungee oraz najdłuższy most linowy na świecie (492m) Ponte Tibetano Cesana. Ten rozciągnięty pomiędzy skalistymi górami most na pewno zapewni mocne wrażenia (otwarty jest latem). Na terenie regionu, znajdują się również liczne jeziora, z bogatą ofertą sportów wodnych. Można tu uprawiać windsurfing, kitesurfing oraz narciarstwo wodne. Dla amatorów spokojniejszych atrakcji, możliwe jest wynajęcie roweru wodnego, kajaku czy łodzi wiosłowej.

Parki narodowe i krajobrazowe

Na ziemiach Piemontu, znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych we Włoszech. Jest to rezerwat Val Grande i status ten ma od 1992 roku. Dzięki niemu, ochroną objęte są Alpy włoskie, wraz z przylegającymi do nich lasami. Na terenie parku spotkacie zapierające dech w piersiach widoki i panoramy, zawierające ciemne masywne góry i doliny, często pokryte mgłą. W parku żyje mnóstwo gatunków zwierząt, a także rośnie tu najwięcej gatunków kwiatów. Jest to również największa, dzika strefa we Włoszech. Znajduje się tu również wiele zabytków m.in. linia Cadorna czy średniowieczna wioska Vogogna. Urlop w Piemoncie daje Wam również możliwość pokonywania szlaków turystycznych w przepięknych parkach krajobrazowych takich jak: Alta Valle Antrona, Alta Val Strona, Campo del Fiori i wiele innych. Z pewnością będzie to cenna lekcja ekologii oraz możliwość poznania tutejszej flory i fauny.