Atrakcje turystyczne w Marche

Urokliwe Marche

Marche to spokojny i sielski region. Jego głównym atutem są piękne widoki, zawierające góry, wzniesienia, piękne wybrzeże, lasy, skały, winnice i gaje oliwne. Marche to również setki miasteczek, które wyglądają jakby od średniowiecza nic się nie zmieniły. Wąskie, kręte uliczki, prowadzące pośród ceglanych budynków i kościołów to idealne miejsce na odpoczynek i wyciszenie. I taki właśnie jest cały region – cichy, sielski i spokojny. Wszyscy, którzy chcieliby odpocząć od zgiełku wielkich miast i zwolnić choć trochę tempo życia, mogą śmiało wybrać domy i apartamenty wakacyjne w Marche. Obiekty z naszej oferty są komfortowo wyposażone i zapewnią Wam miłe i wygodne wakacje.

Domy na wakcje w Marche

 

Pełne uroku miasta

Nie ulega wątpliwości, że możecie spędzić w Marche wakacje na plaży. Wakacje w Marche, to jednak róznie świetna okazja na poznanie licznych, niewielkich miast regionu. Brak tu wielkich metropolii, ale nie oznacza to, że tutejsze miejscowości nie mają nic do zaoferowania. Otóż, mają i to bardzo wiele, a ich spokojny klimat służy wędrówkom wśród uliczek. Do miast, które warto odwiedzić należą:

  • Ankona – piękne miasto z dużym portem i mariną jachtową. Miejscowość słynie z romańskiej katedry miejskiej, którą postawiono w 1189 roku. Podczas jej odwiedzania, należy zwrócić uwagę na pięknie zdobione balustrady oraz obowiązkowo zrobić pamiątkową fotografię z jednym z czerwonych lwów, które strzegą katedrę. Drugim ciekawym obiektem jest Łuk Trajana. Ta brama ma aż 18 metrów wysokości, a obok niej znajdują się też zabytkowe mury oraz armaty. Wartym odwiedzenia budynkiem jest również Lazzaretto – fort w kształcie pięciokąta, w którym teraz odbywają się liczne wydarzenia i wystawy kulturalne. W centrum miasta, podczas spacerów znajdziecie liczne kościoły zbudowane w stylu romańskim oraz gotyckim. Koniecznie wstąpcie do Muzeum Archeologicznego oraz Galerii Sztuki imienia Francesco Podestiego.
  • Pesaro – pełna zabytków miejscowość, położona w głębi lądu. Siedziba XV-wiecznego Pałacu Książęcego oraz zamku Rocca Costanza. Na przedmieściach warto odwiedzić Villa Imperiale – pałacyk z pięknymi ogrodami. W zabytkowym centrum znajduje się aż siedemnaście obiektów sakralnych, prezentujących różne style architektoniczne oraz ruiny murów Roveresche z XVII wieku. Fani muzyki klasycznej, na pewno wstąpią do muzeum kompozytora Rossiniego, który mieści się w domu jego narodzin. Z tego powodu co roku latem w Pesaro odbywa się festiwal opery im. Rossiniego.
  • Fabriano – niewielkie miasto, które znajduje się na liście UNESCO z obszaru miejscowa sztuka. Zawdzięcza to bogatym tradycjom ręcznego wyrobu papieru od setek lat. W mieście zostało zbudowane muzeum poświęcone produkcji papieru oraz znaków wodnych. Wśród zabytkowych, średniowiecznych uliczek znajdziecie liczne pałace i kościoły z XIII i XIV wieku.
  • Macerata – miasto słynne z corocznego festiwalu operowego, który odbywa się w arenie Sferisterio. Jest to niesamowita budowla w formie stadionu, zbudowana w 1920 roku. Jej wielkość powoduje, że muzycy siedzący na dwóch krańcach areny nie słyszą się nawzajem.
  • Ascoli Piceno – miasteczko o charakterystycznym szarym budownictwie. Powodem tego jest szara skała, wydobywana w pobliskich górach. W mieście znajdują się rozległe place, na których otwarte są rynki z miejscową kuchnią, warzywami, owocami, a także rękodziełami. W mieście warto odwiedzić również ogród botaniczny, w którym można podziwiać rośliny tropikalne.
  • San Benedetto del Tronto – nadmorski kurort ze słynną wieżą Gualtieri. Ta 20-metrowa budowla z XII wieku, służyła jako obserwatorium, a dziś można z niej podziwiać piękną panoramę miasta.
  • Urbino – miasto znane z potężnego, renesansowego pałącu – Ducal Palace. Budynek znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Oprócz wyglądu i licznych komnat i zabytków, mieści się tu galeria delle Marche, z bogatą kolekcją dzieł renesansu, m.in. Rafaela czy Titiana.

Sprawdźcie więc oferte NOVASOL "domy i apartamenty Włochy" i azcznijcie planować niezapomniane chwile w Marche!

Spacer po górach

Urlop w Marche to doskonała okazja na poznanie łagodniejszej strony Apeninów. Region ma liczne wzniesienia, rolnicze pagórki, które tworzą piękne krajobrazy. Ale im bardziej na zachód regionu, tym pojawia się coraz więcej skał i górskich krajobrazów. Na terenie górskim utworzono Park Narodowy Monti Sibillini, aby chronić krajobraz górski oraz jego florę i faunę. W rezerwacie znajdują się liczne szczyty mające powyżej 2000 m n.p.m., lasy bukowe oraz rzeki i ich źródła. Na terenie parku zlokalizowane jest jezioro Lago di Pilato. Nazywane jest „jeziorem w okularach” a to dlatego, że gdy jest mniej wody to jezioro dzieli się na dwa mniejsze zbiorniki. Podczas wędrówek możecie spotkać dziki, wilki, borsuki oraz rzadkie ptaki drapieżne. Na terenie parku znajduje się kilkanaście, świetnie oznaczonych szlaków, ale jeden z nich zasługuje na osobną uwagę Jest to Grande Anello dei Sibillini, który biegnie przez cały park i ma 120 kilometrów. Może on być ciekawym wyzwaniem dla pieszych i rowerowych wędrowców.