Wszystkie możliwości w jednym miejscu

Marzycie o wypoczynku nad błękitnym, czystym morzem, gdzie w błogi nastrój wprowadzi Was szum morskich fal? Wybierając wakacje w Ligurii możecie być pewni, że spędzicie tu niesamowite chwile i podładujecie naturalne baterie. Mnogość plaż, które zadowolą nawet najbardziej wymagających plażowiczów, sprawi, że wrócicie tu niejeden raz. Liguria oferuje plaże piaszczyste, żwirowe, kamieniste o raz skalne w czterech prowincjach: Imperia, Savona, Genova oraz La Spezia. W każdej z nich znajdziecie niepowtarzalne miejsca zażywania kąpieli słonecznych i morskich. We wszystkich prowincjach, znajdziecie domy wakacyjne NOVASOL, dzięki czemu będziecie mieli możliwość wypoczynku na plaży, takiej, która najbardziej odpowiada waszym wymaganiom.

Wakacje w Ligurii we Włoszech

Wyjątkowość plaż Ligurii

Jest kilka powodów, aby wakacje w Ligurii, spędzić właśnie w regionie Ligurii:

  • Mnogość wyboru – Liguria to plaże w aż 53 miejscowościach. W większości kurortów, możecie wybierać spośród tłumniej odwiedzanych plaż piaszczystych, do spokojniejszych kamienistych czy nawet skalistych. Oprócz tego, pomiędzy miejscowościami znajdziecie liczne małe zatoczki, w których można spędzić miłe chwile z dala od gwaru i tłumu.
  • Czystość –w regionie Ligurii znajduje się najwięcej plaż oznaczonych Błękitną Flagą, w całych Włoszech. Wyróżnienie to przyznawane jest plażom, które oprócz bezpieczeństwa, spełniają również restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Takie odznaczenie, to gwarancja, że podczas wypoczynku, poziom bezpieczeństwa (a szczególnie małych dzieci) będzie na wysokim poziomie oraz nie naruszymy, w sposób znaczący naturalnego ekosystemu.
  • Plaże dla rodzin z dziećmi – wiele plaż Ligurii jest wyposażona w specjalne udogodnienia, które ułatwiają wypoczynek rodzinom z dziećmi. Większość piaszczystych plaż ma łagodne zejście do wody, a i dno również nie jest strome. Piasek jest również delikatny, dzięki czemu można swobodnie, boso korzystać z plaży (w przeciwieństwie do żwirowych i kamienistych). Znajdziecie tu również toalety, przebieralnie, punkty gastronomiczne oraz place zabaw. Ponieważ wody Morza Liguryjskiego są bardzo czyste i przejrzyste, z pewnością frajdą będzie możliwość obserwacji ryb i żyjątek morskich.
  • Bliskość – Liguria, z racji swojego położenia, jest regionem położonym w miarę blisko od granic Polski ( w porównaniu z Toskanią czy Kalabrią). Z polskich lotnisk, znajdziecie także połączenia lotnicze typu low-cost m.in. do Bergamo.

Rezerwacja kwatery z katalogu "noclegi Włochy", to możliwość korzystania z plaż płatnych lub darmowych. Ważne aby pamiętać, iż plaża publiczna to niekoniecznie plaża darmowa. Część plaż publicznych właśnie, mimo braku leżaków i parasoli, również podlega opłacie. Niemniej jednak, w każdym kurorcie znajdziecie plaże bezpłatne, gdzie swobodnie można rozłożyć się z własnym zestawem czy kocem. Plaże publiczne są udostępnione od godzin porannych do godziny 19. Plaże płatne z kolei, najczęściej mają w cenie leżaki i parasol, a także są lepiej wyposażone. Godziny ich otwarcia, są zbliżone do publicznych, jednak przed wejściem na każdą z nich, znajdziecie stosowną informację.

Wakacje w Ligurii, to możliwość wypoczynku na jednym z trzech wybrzeży:

  • Riviera di Levante – znajdziecie tu głównie plaże kamieniste i skaliste. Głównym atutem tej części Ligurii są piękne widoki. Znajdziecie je na odcinku Cinque Terre oraz Wybrzeża Poetów. Cinque Terre obejmuje miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Całość jest wpisana na listę UNESCO, ze względu na walory krajobrazowe. Składają się na nie klifowe, skaliste wybrzeża i miejscowości położone na ich szczytach. W regionie tym popularne jest nurkowanie oraz snorkeling, bowiem, jako tereny położone w parku narodowym, są dużo spokojniejsze i cichsze od pozostałej części riwiery liguryjskiej. Podczas pobytu, warto również wybrać się w rejs, gdzie od strony morza można podziwiać piękne widoki oraz dodatkowo trzy wyspy: Palmaria,Tino oraz Tinetto
  • Palmenriviera – w tym regionie dominują długie, szerokie i piaszczyste plaże. Najczęściej położone są tuż przy, tętniących życiem w dzień i w nocy, promenadach. Wzdłuż promenad zasadzono palmy, od których ta część wybrzeża, wzięła swoją nazwę. Pomiędzy kurortami znajdziecie liczne romantyczne zatoczki, które idealnie nadają się na spacery lub wypoczynek w ciszy.
  • Riviera Kwiatowe – „romantyczna” część wybrzeża. Mnóstwo kwiatów, krzewów, gajów oliwnych i małych miasteczek, w których czas jakby się zatrzymał. Znajdziecie tu różnorodne plaże, z pięknymi widokami Wzdłuż promenad, prowadzą również trasy rowerowe, które mają specjalne miejsca postojowe dla rowerów, przy zejściach na plażę. W tej części Ligurii można również uprawiać surfing, windsurfing, a nawet przy odrobinie szczęścia, zaobserwować wieloryby.

Plaże dla psów

Wakacje we Włoszech, nie muszą oznaczać pozostawienia ulubieńca rodziny w domu. Nasze apartamenty wakacyjne, zezwalają na pobyt urlopowy ze zwierzęciem. Obiekty te są specjalnie oznaczone na naszej stronie i katalogu. W Ligurii, znajdziecie mnóstwo odcinków plażowych, gdzie można przebywać z psem. Są to głównie plaże kamieniste i skaliste. W miejscach tych, psy mogą nawet zażyć kąpieli morskiej. Część plaż ma w swojej ofercie odpłatną możliwość pobytu z psem, nawet w ciągu dnia. Przed wybraniem się na wypoczynek, należy wcześniej zasięgnąć informacji na temat godzin i warunków przebywania psa na plaży. Domy wakacyjne NOVASOL, często są wyposażone w specjalne informatory, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.