Atrakcje na wakacje w Ligurii

Dom wakacyjny - własna baza wypadowa

Wybrzeże Liguryjskie słynie z pięknych plaż i słońca. A na plażach wiadomo, relaks, kąpiele, sporty wodne i promenady morskie, pełne sklepów i restauracji. Jednak to nie wszystko, co możecie znaleźć w tym nadmorskim regionie. Wakacje w Ligurii, to świetna okazja na poznanie tutejszej historii oraz ciekawych miejsc. Włosi doskonale wiedzą co zrobić aby znudzonym plażą wczasowiczom umilić czas oraz sprawić że wrócą tu w kolejnych latach. Zarezerwujcie dom wakacyjny NOVASOL i sprawdźcie czy Was też przekonali do ponownego spędzenia miłych chwil w Ligurii.

Wakacje w Ligurii we Włoszech

Atrakcje dla dzieci

W miarę bliska odległość od Polski (szczególnie na tle pozostałych regionów Włoch) oraz gwarancja słonecznej pogody sprawiają, ze na urlop w Ligurii z rok na rok wybiera się coraz więcej rodzin z dziećmi. A dzieci potrafią być wymagające, co oznacza że, apartament wakacyjny z własnym basem lub możliwość całodziennych harców na plaży, może im nie wystarczyć. Dlatego też, spędzając wakacje we Włoszech można skorzystać z takich atrakcji jak:

  • Aquapark Le Caravelle – świetne miejsce dla całej rodziny. Znajdziecie tu zjeżdżalnie dla dorosłych, a także dla najmłodszych. Do tego mnogość basenów, dzika rzeka oraz ciekawe animacje, skutecznie umilą Wam dzień.
  • Oasi Belpiano – oaza rozrywek. Na rozległym obszarze znajdziecie park dinozaurów, krainę krasnali, aquapark oraz strefę dmuchanych zamków dla najmłodszych. Na miejscu organizowane są również leśne wycieczki, gry sportowe i animacje oraz rodzinne pikniki.
  • WOW Aquapark – wodne atrakcje na otwartym morzu. Jest to wydzielony fragment morza w miejscowości Laigueglia, gdzie znajdują się dmuchane tory przeszkód, wyskocznie oraz trampoliny.
  • Akwarium w Genui – jest to kompleks budynków, obejmujący: akwarium z licznymi rybami i ssakami (największe w Europie), muzeum morskie, muzeum narodowe poświęcone Antarktydzie, strefę biosfery z tropikalna roślinnością oraz zwierzętami i ptakami oraz specjalną windę, z której podziwiać można panoramę Genui.
  • Luna Park – park rozrywki w Genui, z licznymi karuzelami i atrakcjami dla każdego. Szczególne wrażenie robi wieczorem, kiedy to pośród ciemności, podświetlone atrakcje, wprawiają oko w zachwyt.

Sprawdźcie więc naszą ofertę "domy i apartamenty Włochy", aby poznać atrakcje w tych miejscach.

Park Narodowy Cinque Terre

Park Narodowy Cinque Terre, to obowiązkowy punkt, dla każdego kto spędza urlop w Ligurii. To najmniejszy rezerwat we Włoszech, ale zarazem najcenniejszy. Tak cenny, że jego teren jest od roku 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Teren parku obejmuje odcinek wybrzeża z pięcioma miasteczkami: Riomaggorie, Manarola, Corniglia, Vernazza oraz Monterosso al Mare oraz wyspy: Palmaria, Tino i Tinetto. Rezerwat powstał w celu ochrony ważnych walorów panoramicznych i kulturowych. A widoki, faktycznie są tu wspaniałe. Podziwiać tu można klifowe wybrzeża, wzgórza porośnięte lasami oraz miejscowości ukryte pośród skał. Widoki zarówno z poziomu morza, jak i ze wzgórz na długo pozostaną w Waszej pamięci. Podczas wędrówek po lasach spotkacie liczne gatunki kwiatów i ziół, a także morskie ptaki, lisy, borsuki oraz jaszczurki i płazy. Przebywanie na terenie parku jest płatne i obostrzone regulaminem. Po wykupieniu karty wstępu możecie poruszać się po wytyczonych szlakach, a także korzystać z miejscowej kolejki, kursującej między miasteczkami. Oprócz parku narodowego, w Ligurii znajdują się również parki krajobrazowe i naturalne. Do najciekawszych należą: park naturalny Portofino, park Porto Venere i Beigua.

Ciekawe miasta

Riwiera Liguryjska to także miasta i miasteczka ją tworzące. Region składa się z czterech, głównych nadmorskich miast, które warto odwiedzić, jeśli spędzacie urlop we Włoszech. Są to:

  • Genua – jedno z największych włoskich miast oraz jedno z niewielu, którego część wpisano do listę UNESCO. W mieście znajdziecie zabytki takie jak: Palazzo Doria-Tursi, Palazzo Bianco, Palazzo Rosso, Dom Krzysztofa Kolumba (miasto narodzin odkrywcy Ameryki), pozostaości po Cesarstwie Rzymskim czy mury obronne z XII wieku. Genua to także siedziba wielu muzeów tj. Muzeum Sztuki, Muzeum Malarstwa czy Muzeum Sztuki Orientalnej. Tych miejsc można by wymienić w nieskończoność, ale z pewnością sami je odkryjecie podczas niezapomnianych wakacji.
  • Imperia – miasto położone na wzgórzach, tworzące wraz z większymi wzniesieniami wyrastającymi zza miasta, piękne widoki. Odwiedzając Imperię koniecznie zobaczcie: Katedrę św. Maurycego, starówkę „Parasio”, muzeum morskie oraz muzeum poświęcone oliwie.
  • Savona – miasto słynące z przepięknej twierdzy Priamar z XVI wieku. W centrum miasta znajdziecie świetnie zachowane, średniowieczne wieże, katedrę miejską z XVI wieku, Kaplicę sykstyńska z XV wieku oraz wiele pałaców zasłużonych włoskich familii, a także fontann i pomników.
  • La Spezia – miasto, które jest miejscem startowym dla osób chcących odwiedzić Park Narodowy Cinque Terre, ale samo w sobie również ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest siedzibą Zamku San Giorgio, który licznie przebudowywany i restaurowany, swój początek miał w XIII wieku. W La Spezia świetnie czas można spędzić w jednym z kilku muzeów tj. muzeum żeglarzy, muzeum etnograficznym, muzeum transportu czy muzeum poświęcone morzu i marynarce włoskiej.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach