Rożnorodność wyboru

Wybierając się do Kampanii, z pewnością spędzicie kilka chwil na tutejszych plażach. A naprawdę jest z czego wybierać. Znajdziecie tu zarówno tradycyjne plaże miejskie, ale usytuowanych jest tu wiele „dzikich” plaż, czy nawet miejsc, gdzie nad brzegiem rozkłada się koc i zażywa kąpieli słonecznych i morskich. Takie miejsca, są mniej uczęszczane, a więc wczasowicze unikający tłumów i gwaru, z pewnością wybiorą tę opcję. Na takich miejscach kąpielowych, należy jednak zachować szczególną ostrożność, bowiem dno morskie jest tu bardzo kamieniste i najlepiej mieć ze sobą obuwie ochronne. Na plażach miejskich z kolei, znajdziecie rozwiniętą bazę turystyczną z całą gamą atrakcji. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech plaże miejskie, bardzo często są płatne a rozłożyć się można w wyznaczonym miejscu. W Kampanii, znajdziecie całą gamę plaż: piaszczyste, żwirowe, żwirowo-kamieniste, kamieniste, a nawet platformy kąpielowe. NOVASOL ma w swojej ofercie apartamenty wakacyjne położone wzdłuż całego wybrzeża, dzięki czemu macie możliwość wcześniejszego sprawdzenia, jakie plaże znajdują się przy danym domu wakacyjnym. Jednak zagęszczenie plaż i ich wyjątkowych cech, sprawia że nasze obiekty położone są w bliskiej odległości od kilku a nawet kilkunastu plaż. Jedno jest pewne, wakacje z NOVASOL to gwarancja udanego urlopu we Włoszech.

Kampania

Plaże na Capri

Capri to bajeczna, malownicza wyspa położona blisko kontynentu. Słynie z charakterystycznych plaż i widoków, które się z niej rozpościerają. Największą plażą jest plaża w Marina Grande. Jest to plaża piaszczysto-kamienista, z bardzo czystą i przejrzystą wodą. Przy plaży znajdują się liczne kluby, mariny oraz restauracje. Część plaży położona jest u stóp wysokich, skalistych wzniesień, co sprawia niesamowite wrażenia. Z kolei w Marina Piccola dostępne są dwie plaże. Jedna tradycyjna, a druga mieści się na skale (Syrenia Skała). Jest to świetna opcja dla miłośników snorkelingu, ponieważ skaliste dno sprzyja obserwacjom ryb i zwierząt morskich. Podobnie jest w Farglioni, gdzie plaże ulokowane są na skalnych półkach, a zejścia do wody odbywają się po drabinkach. Z opisu więc wynika, że miłośnicy spokojnego plażowania, będę się tu czuć jak ryba w wodzie.

Kampania

Plaże na wybrzeżu Amalfi

W tej części regionu, znajdziecie już więcej plaż piaszczystych i żwirowych. Rezerwacja kwatery z katalogu "apartamenty Włochy" to możliwość wypoczynku na plażach takich jak:

  • Amalfi Grande Beach – główna plaża miejska. Słynie z kolorowych parasoli, które rozciągają się wzdłuż plaży. Woda tutaj ma odcienie turkusowe i jasnoniebieskie. Jest to świetne miejsce, dla rodzin z dziećmi, bowiem plaża jest piaszczysta i ma łagodne zjeście do wody.
  • Plaża Syrenia – położona jest na końcu miasta Amalfi. To nieduża plaża kamienisto-piaszczysta, gdzie do wody schodzi się z betonowej platformy. Szczególną popularnością ciszy się wśród amatorów porannego pływania.
  • Plaża Santa Croce – miejsce, gdzie można dostać się tylko łodzią. Ta niewielka, położona tuż pod potężnym, skalistym klifem to idealne miejsce na wyciszenie.
  • Plaże Positano – w okolicy miasta Positano, znajdziecie cztery plaże: Laurito (mała i wąska plaża), Arienzo (do której można dostać się pokonując 300 schodów), Fornillo (idealna na spacery) oraz plaża miejska Marina Grande (największa i wyposażona w pełną infrastrukturę turystyczną).
  • Plaża w Erchie – umiejscowiona w małej, średniowiecznej miejscowości, to idealne miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju.

 

Plaże Ciletno

Cilento to park narodowy, w którym znajduje się całe mnóstwo plaż, położonych pośród dzikiej natury. Nie oznacza to jednak, że są to dzikie miejsca, gdzie nic się nie dzieje. Plaże są wyposażone w bazę turystyczną oraz knajpki i lokale gastronomiczne. W tej części regionu znajdziecie szerokie, piaszczyste plaże, położone u czystych, turkusowych wód. Tutejsze wybrzeże tworzy piękne, romantyczne zatoczki, wzdłuż których spacer, na pewno będzie miłym doświadczeniem. Część wybrzeża, to również majestatyczne skały i malutkie plaże, położone między nimi. Na część plaż dostaniecie się tylko drogą morską. Tutejsi mieszkańcy, przygotowali bogatą ofertę rejsów, wraz z wypoczynkiem na takich plażach. Kąpiel słoneczna lub wodna, pośród pięknych widoków i przejrzystej, niebieskiej wody to z pewnością esencja udanego urlopu we Włoszech.

Kampania

Plaże na wyspie Ischia

Ischia będzie idealnym miejscem, dla fanów szerokich, piaszczystych plaż, położonych w miastach. To świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Piasek jest tu delikatny, a zejście do morza jest łagodne. Położone są one również w pięknych miejscach np. u stóp klifów lub pośród drzew. Tutejsze plaże położone są blisko barów, restauracji oraz wszelkich punktów gastronomicznych. Na plażach znajdziecie natryski, toalety oraz wypożyczalnie sprzętów sportowych.