Aktywny wypoczynek i atrakcje w Kampanii

Urlop w Kampanii

Wakacje w Kampanii to świetna propozycja dla każdego. Tutaj wszyscy znajdą atrakcje i rozrywki, odpowiednie do swoich wymagań. Znajdziecie tu i góry i plaże. Wielkie, zabytkowe miasta, jak i małe miasteczka pełne ciszy i spokoju. Lasy i jeziora, a także ciekawa wyspy, u wybrzeży regionu. Udane wakacje spędzą tu i amatorzy sportu i osoby chcące leniwie spożytkować czas na odpoczynku. Region Kampanii ma wiele do zaoferowania: historyczne wykopaliska, imprezy kulturalne, wspaniałą przyrodę chronioną przez parki narodowe oraz budowle o znaczeniu historycznym. Nie jesteśmy w stanie wyliczyć ich wszystkich, byłoby ich zbyt wiele. Mimo wszystko spróbujemy zaprezentować przekrój najważniejszych atrakcji i zabytków. Jeśli jeden urlop nie wystarczy, by zobaczyć wszystkie wymienione, zapraszamy ponownie. Jesteśmy pewni, że nie będzie to trudne. Wybierając apartament wakacyjny NOVASOL, możecie być pewni, że na pewno w Kampanii spędzicie niezapomniane wakacje oraz nie raz tu wrócicie.

Kampania

Pełne atrakcji miasta

Urlop we Włoszech, to doskonała okazja na poznanie historii i zabytków Włoch - tego wiekowego kraju. Wybierając się do Kampanii, z pewnością odwiedzicie Neapol. To olbrzymie portowe miasto, pełne jest niesamowitych zabytków i muzeów, których nie ma potrzeby tutaj wymieniać. W Neapolu można spędzić tygodnie, a i tak nie zdoła się zobaczyć wszystkiego. Neapol to również liczne festiwale muzyczne i kulturalne. Rodzin z dziećmi również świetnie spędzą tu czas. Jest tu duże zoo, park rozrywki Edenlandia oraz dwa duże parki wodne ze zjeżdżalniami i atrakcyjnymi basenami. Niedaleko Neapolu znajduje się jedno z najważniejszych miejsc w historii Europy - Pompeje. Je również koniecznie trzeba odwiedzić i na własne oczy zobaczyć jak wyglądają ruiny miasta po wybuchu wulkanu. Na północ od Neapolu, położone jest kolejne miasto warte odwiedzenia, a mianowicie Caserta. W tej miejscowości znajduje się niesamowity Pałac Królewski z XVIII wieku (wpisany na listę UNESCO) oraz robiący ogromne wrażenie akwedukt Vanvitelli. Caserta posiada dwa rynki miejskie: na rynku Matteotti możecie zaopatrzyć się w miejscowe specjały kulinarne oraz rękodzieła, a na rynku Vanvitelli, możecie odpocząć w jednym z licznych barów i restauracji. W tym dość dużym regionie, znajdziecie i inne, bardzo ciekawe miasta takie jak Benevento, Salerno, Sorrento i wiele innych. Pełne są one antycznych, jak i średniowiecznych zabytków, a w muzeach możecie poznać niesamowite historie tych ziem. Miasta i miasteczka są bardzo dobrze przygotowane do ruchu turystycznego: liczne szlaki miejskie, centra informacyjne oraz liczne bary, restauracje, tawerny i targi ze świeżymi warzywami i owocami. Także, wybierając kwaterę z katalogu "apartamenty Włochy", będziecie mieć szansę poznać takie miejsca jak:

Neapol

Neapol:

 • Castel dell'Ovo - znajdujący się na wyspie, sąsiadującej z miastem, zamek, do budowy którego wg. legendy wykorzystano magiczne jajko Wergiliusza.
 • kościół Santa Maria del Carmine - wspaniała budowla z przełomu XIII - XIV wieku. Do kościoła należy 75 metrowa dzwonnica.
 • kościół San Domenico Maggiore - budowla z XIII wieku. Można tutaj podziwiać wspaniałe freski Cavalliniego oraz dobrze zachowane rzeńby nagrobne.
 • teatr San Carlo - najstarszy teatr operowy we Włoszech.
 • katedra św. Januarego - przechowywane są tu relikwie patrona Neapolu, św. Januarego.
 • Wezuwiusz - jeden z bardziej znanych czynnych wulkanów.
 • podziemny Neapol - starożytne kanały i tunele tworzą prawdziwe podziemne miasto.
 • Palazzo Reale (pałac królewski) w Caserta, znany również jako "Wersal Neapolu" pozwoli na nowo odżyć historii.
 • Szczególnym wydarzeniem jest Festiwal Kuglarzy - "Napoli Strit Festival", odbywający się na początku sierpnia na Starym Mieście w Neapolu.
 • Procesja San Gennaro w Neapolu jest punktem kulminacyjnym wydarzeń religijnych w Kampanii (pierwszy weekend maja).
 • Zwiedzanie wykopalisk w Pompejach i Herkulaneum, całkowicie zachowanych miast rzymskich, które pozwolą przyjrzeć się codziennemu życiu Rzymian w I wieku n.e.
 • Muzeum archeologiczne - znajdują się tu eksponaty, pochodzące z ruin Pompejów i Herkulanum.

Wybrzeże amalfi

Amalfi:

 • Wybrzeże Amalfi - (światowe dziedzictwo UNESCO), które najlepiej podziwiać w trakcie wycieczki statkiem.
 • katedra św. Andrzeja - początki jej budowy sięgają X wieku. Z wejścia do katedry rozciąga się wspaniały widok na miasto.
 • Muzeum Papieru - budynek muzeum, znajduje się przy dawnym młynie, w którym wyrabiano papier.
 • centrum historyczne - znajdziecie tu atrakcyjne sklepy z perfumami, odzieżą, sklepiki z pamiątkami, stragany z owocami i warzywami oraz różnego rodzaju kawiarnie i restauracje.
 • Plaża Marina Grande - główna plaża w mieście. Miejsce na plaży jest płatne.

Capri

Capri:

 • Plac Umberto I - główny plac miasta. Ze znajdujących się tu tarasów widokowych można podziwiać wspaniałe widoki. Na placu znajdują się kawiarnie i restauracje.
 • Błękitna Grota - aby zwiedzić grotę, należy skorzystać z rejsu specjalnym statkiem. Uczestnicy rejsu, w pewnym momencie przesiadają się do łodzi, którymi dopłyną bezpośrednio do groty.
 • Monte Solaro - atrakcja głównie dla amatorów aktywnego wypoczynku. jeżeli nie mają Państwo ochoty na wspinaczkę na szczyt, można skorzystać z wyciągu krzesełkowego.
 • wycieczka do Anacapri - w przeszłości Capri i Anacapri połączone były kamienną drogą o długości ok. 4 km. Obecnie między miejscowościami rozciąga się nowoczesna droga.

Positano

Positano:

 • kościół Santa Maria Assunta - znajduje się w centrum miasta. Kościół ma charakterystyczną kopułę z płytek.
 • centrum historyczne - wspaniałe uliczki starego miasta, przy których znajdują się urocze restauracje i kawiarnie. Wieczorem można tu spotkać elegancko ubranych ludzi, śpieszących na kolacje.
 • plaża miejska - jest stosunkowo mała, wstęp na niektóre jej części jest płatny. Wybrzeże jest tu strome, z wieloma klifami i ukrytymi zatoczkami.
 • Sentiero degli Dei - Droga Bogów - jest przeżyciem nie tylko dla miłośników trekkingu. Szlak prowadzi z Agerola w dół do Positano. Podziwiać tu można zapierające dech w piersiach widoki i fascynującą przyrodę.

Sorrento

Sorrento:

 • Muzeum Correale di Terranova - budynek muzeum mieści się w dawnym pałacu książęcym, można tu podziwiać prace lokalnych artystów oraz zabytkowe obrazy, przedstawiające okolice Sorrento. W muzem znajduje się również obraz Rubensa.
 • Piazza Tasso - plac, nazywany często wizytówką miasta. Znajdziecie tu zarówno ekskluzywne butiki, sklepy z lokalnymi produktami oraz restauracje i kawiarnie.
 • plaże - plaże z łogodnym zejściem do wody znajdują się tutaj tylko na niewielkim odcinku wybrzeża.

Wyspa Ischia

Atrakcyjne wyspy

Wakacje w Kampanii, to również świetna okazja na poznanie dwóch atrakcyjnych wysp. Dostać się można na nie promem, a już sam rejs będzie nie lada atrakcją dla najmłodszych:

Liczne jaskinie, a także strome wybrzeża, pełne niesamowitych form skał, znajdziecie również na wybrzeżu Włoch. Warto przy tym, stosować się do miejscowych regulaminów i nie schodzić z wytyczonych tras. Często bowiem, kształt wybrzeża zmienia się (na wskutek działalności morza) i powstają osuwiska, niebezpieczne dla człowieka. Warto również, wybrać się w jeden z bogatej oferty rejs wzdłuż wybrzeża. To przepis na niesamowite wakacje.

Panorama-Amalfi

Wakacje w domu wakacyjnym

Aby być blisko wszystkich tych wspaniałych miejsc wystarczy zarezerwować dom lub apartament wakacyjny w Kampanii. W ofercie NOVASOL czeka na Was wiele atrakcyjnych kwater na wakacje we Włoszech. Znajdziecie tu atrakcyjne, w pełni wyposażone domy wakacyjne, wprost stworzone na urlop w Kampanii. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą - z pewnością znajdziecie idealny dla siebie apartament wakacyjny!