Plaże w regionie Kalabrii

Europejskie Karaiby

Plaże w Kalabrii nazywane są tak z powodu tropikalnego klimatu jakie na nich panują. U wybrzeży regionu występują bardzo ciepłe wiatry, które w połączeniu ze słonecznym niebem, dają uczucie rześkiego gorąca. Kalabryjskie plaże, są słynne również z tego, że leżą u podnóża stromych, a wręcz pionowych wybrzeży. Gwarantuje to niesamowite widoki, które zapierają dech w piersiach. Wakacje w Kalabrii, to również wypoczynek nad czystą, turkusową wodą. Nad wodami znajdziecie plaże piaszczyste, piaszczysto-kamieniste oraz kamieniste, a wręcz skaliste. Podczas pobytu na wybrzeżu, proponujemy zaopatrzyć się w obuwie do pływania, bowiem tutejsze dno, potrafi zaskoczyć ostrą skałą lub kamieniem. Buty te nie utrudniają pływania, a chronią nas przed niepotrzebnymi kontuzjami.

Jeśli więc chcecie wypocząć na plaży, pośród niesamowitych widoków, to oferta NOVASOL, jest idealnym rozwiązaniem. Nasze apartamenty wakacyjne w Kalabrii, położone są blisko najatrakcyjniejszych plaż, a także w pobliżu spokojniejszych, mniej uczęszczanych. Jest to więc świetne rozwiązanie na przyjemne spędzenie wakacji na plaży.

Kalabria

Najciekawsze plaże

W regionie Kalabrii, znajdziecie setki kilometrów publicznych i dzikich plaż. Osoby szukające oddechu od zgiełku i hałasu wielkich miast, znajdą ciszę i spokój w jednej z wielu zatoczek, otoczonych skałami. Z kolei amatorzy kurortów i nocnego życia, będą mogli skorzystać z bogatej oferty kurortowych plaż. Niezapomniane wakacje w obiektach z oferty "domy i apartamenty Włochy", mogą Was spotkać na plażach w miejscowościach takich jak:

  • Caminia – w tym kurorcie występują dwa typy plaż. Pierwsza, to szeroka, piaszczysta plaża miejska. Plaża w pełni wyposażona w natryski, toalety oraz bary. Drugi typ, to małe kamieniste plaże, pojawiąjące się nagle u podnóża skalistych klifów, bardzo często poprzecinanych jaskiniami. Na tych plażach ruch jest mniejszy, przez są atrakcyjne dla amatorów spokoju. W tych miejscach szczególnie zalecane jest obuwie ochronne, bowiem dno jest bardzo nierówne. Dzikie plaże to świetne miejsce do obserwowania życia wodnego. Wystarczą okulary, rurka i można godzinami uprawiać snorkeling.
  • Tropea – to jeden z najpopularniejszych kurortów we Włoszech. Tutejsze plaże cechuje drobny, biały piasek i piękne turkusowe morze. Zejście do morza jest łagodne, dno również jest pozbawione dołów i skał – jest to więc idealna plaża dla rodzin z dziećmi. Kolejnym atutem plaż w Tropea, są niesamowite widoki. Pomiędzy plażami wznoszą się majestatyczne, skaliste wzgórza, na których szczytach stoją zabytkowe budowle. Część plaż położona jest u podnóża stromych klifów, na których brzegu stoją domy mieszkalne. Są to widoki, na długo pozostające w pamięci. Dodatkowo, przy wyjątkowo dobrej pogodzie z plaż widać wyspę Stromboli.
  • Capo Vaticano – w tej miejscowości dominują wąskie, piaszczyste i kamieniste plaże. W odróżnieniu od Tropei, tutejsze klify są łagodniejsze i porośnięte bujną roślinnością. Dno morskie jest już bardzo kamieniste, dlatego tutaj obuwie ochronne jest wymagane, aby w pełni móc się zrelaksować.
  • Scalea – to kolejny, bardzo popularny kurort nadmorski. Tutejsze plaże są bardzo szerokie i pełne atrakcji. Występują tu głównie plaże piaszczyste, ale część wybrzeża to również szary piasek (delikatny) oraz szare drobne kamyczki. Przy wyborze plaż w tej części Kalabrii, należy mieć na uwadze to, ze część plaży jest płatna. Niemniej jednak, znajdziecie tu liczne miejsca, gdzie użytkowanie jest bezpłatne.
  • Praia a Mare – to cały ciąg urokliwych zatok, pochowanych wśród skał. Ten typ wybrzeża, znajdziecie w regionie Cosenza. Głównym atutem tutejszych małych plaż, jest to, ze do większości z nich można dostać się tylko drogą morską. Część plaż ukryta jest wręcz, w jaskiniach lub pomiędzy skałami, gdzie dociera promień słoneczny. Tę część Kalabrii docenią z pewnością amatorzy kajaków i łodzi wiosłowych.
  • Diamante – plaża nazywana tyrreńską perłą. Spośród innych plaż regionu, wyróżnia ją to, że nie leży u podnóża urwisk, a przy niskich wzgórzach, na których wyrosły gaje oliwne. Długie, szerokie, piaszczyste plaże oraz jasnoniebieska woda – idealny przepis na leniuchowanie.

Kalabria

Wakacje na plaży

Urlop w Kalabrii to nieograniczone możliwości plażowania. Tak naprawdę, nie znajdziecie tu dwóch identycznych plaż. Każda plaża, to inne, zjawiskowe klify czy skały nagle wyrastające z wody czy z brzegu. Oczywiście, wszystkie plaże miejskie są świetnie przystosowane dla turystów. Na miejscu znajdziecie natryski, toalety, bary plażowe, a także płatne stanowiska z leżakami i parasolkami. W pobliżu plaż, umiejscowione są liczne restauracje, tawerny i rodzinne punkty gastronomiczne, oferujące miejscowe specjały, w przystępnej cenie. Spędzając niezapomniane wakacje na plażach Kalabrii, macie też możliwość skorzystania z bogatej oferty sportowej. Znajdują się tu świetnie wyposażone centra sportów wodnych, szkółki oraz wypożyczalnie łodzi, kajaków czy rowerów wodnych.