Atrakcje na wakacje w Kalabrii

Różnorodne atrakcje dla każdego

Jeśli chcecie spędzić ciekawe i niezapomniane wakacje, to powinniście rozważyć urlop w w Kalabrii. Ten położony na południowej części „włoskiego buta” region, z roku na rok jest odwiedzany przez coraz większe rzesze turystów z całego świata. Przyciągają ich ciekawe zabytki, różnorodna linia brzegowa oraz góry i parki narodowe. Niewątpliwą zaletą regionu jest to, że gdziekolwiek wynajmiecie dom wakacyjny NOVASOL, to zawsze będziecie mieli do plaży mniej niż 50 kilometrów. Dzięki temu, osoby które chcą wypocząć pośród natury i ciszy, znajdą tu coś dla siebie. Oczywiście fani kurortów nadmorskich również, mają do wyboru liczne apartamenty urlopowe w naszej ofercie.

Kalabria

Wakacje z adrenaliną

Kalabria polecana jest amatorom sportów wszelakich, w tym ekstremalnych. Wakacje we Włoszech, to intensywne atrakcje wodne, zarówno morskie, jak i rzeczne. Górskie rzeki, idealnie nadają się tu do spływów kajakowych, raftingowych czy na specjalnych dętkach lub canoe. Największą ofertę spływów znajdziecie w miejscowości Papasidero. Oprócz mocnych wrażeń, będziecie również mogli nacieszyć oko wspaniałymi krajobrazami i skałami. Spływy odbywają się z doświadczonym instruktorem, dlatego jest to świetna rozrywka dla całych rodzin.

Z kolei na wybrzeżach obu mórz, znajdziecie infrastrukturę, która ułatwia uprawianie sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing, paralotniarstwo, surfing, paddleboarding oraz parasailing. W miejscowościach liczne są też biura turystyczne, oferujące rejsy połączone z nurkowaniem, snorkelingiem, a nawet możliwością połowu. Amatorzy snorkelingu, tak naprawdę mogą obserwować życie morskie już z plaży w Kalabrii. Tutejsze wody są bardzo czyste, a co za tym idzie, przejrzyste i bogate w ryby, kraby i roślinność morską. Najlepsze wrażenia, znajdziecie na mniej uczęszczanych, kamiennych plażach. Spędzając urlop w Kalabrii, możecie również skorzystać z oferty rejsów morskich i od strony morza podziwiać strome, klifowe wybrzeża. Jeśli macie specjalne uprawnienia, to możecie sami wynająć łódź i zdobywać wody Morza Jońskiego lub Tyrreńskiego.

Kalabria

Wakacje z dziećmi

Region Kalabrii, to przede wszystkim plaże. Większość tutejszych plaż jest piaszczysta i ma łagodne zejście do wody, co jest bardzo ważne dla rodzin z małymi dziećmi. Plaże Kalabrii idealnie nadają się na rodzinne wakacje. Jeśli jednak milusińscy znudzą się wypoczynkiem na wybrzeżu, to mieszkańcy przygotowali dla nich dodatkowe atrakcje. Są to:

 • Aquarium w miejscowości Isola di Capo Rizutto – bogata kolekcja ryb, roślin i zwierząt morskich.
 • Odissea 2000 – aquapark z długimi i krętymi zjeżdżalniami. Dodatkowo dla najmłodszych zbudowano tu liczne brodziki z mniejszymi zjeżdżalniami i drabinkami. Na terenie obiektu odbywają się liczne animacje oraz imprezy.
 • Aquafans – aquapark podzielony na strefy tematyczne: Scivolandię dla najmłodszych, strefę ze stromymi rurami wodnymi oraz Baia della Onde, która jest dużym basenem, imitującym wybrzeże, ze sztucznymi falami. Jest tu również strefa dla dorosłych z saunami i hydromasażami.
 • Sorvolandia – park linowy, niedaleko miasta Censi. Liczne trasy biegnące pośród drzew, kolejki linowe, tyrolki – to tylko niektóre atrakcje tego miejsca. Podobne obiekty znajdziecie w Serra san Bruno, Catanzaro oraz San Giovanni in Fiore.

Kalabria

Miasta pełne zabytków

Miłośnicy zabytków, również znajdą ciekawe propozycje i miejsca. Wybierając kwaterę z oferty "apartamenty Włochy", odwiedźcie miasta takie jak:

 • Reggio Calabria – stolica regionu. Miasto aż z trzema pięknymi katedrami, ruinami zamku z VI wieku oraz stanowiskami archeologicznymi. W centrum znajdziecie pięć muzeów, w tym placówkę narodową, poświęconą antycznej Grecji.
 • Gerace – miasteczko, które zachowało unikalny, średniowieczny klimat. Dużo domów i budowli tkwi tu nieustannie od XIV wieku. Nad miastem górują ruiny normańskiego zamku z X wieku.
 • Pentedattillo – „miasto duchów” na zboczu Monte Calvario. To opuszczone miasteczko, jest jedną z głównych atrakcji regionu. Warto się tu wybrać, chociażby aby wysłuchać mrożących krew w żyłach historii z nim związanych.
 • Rossano – miasto, gdzie można podziwiać zabytki z czasów Bizancjum. Szczególne wrażenie robi potężna katedra z XI wieku oraz Oratorium św. Marka. Ciekawym budynkiem jest również Abbazia del Patire, na którym można odnaleźć arabskie mozaiki, normańskie zdobienia oraz antyczne portale.
 • Lamezia Terme – jedno z głównych miast regionu. Pośród wielu ciekawych miejsc, szczególnie warto wyróżnić Casa del Libro Antico – czyli obiekt, w którym można podziwiać książki wydane pomiędzy XVI a XIX wiekiem, a także liczne stare mapy i globusy.
 • Tropea – kurort nadmorski, w którym można podziwiać strome klify, na szczycie których znajdują się domy mieszkalne. Efekt na długo pozostaje w pamięci. W mieście znajduje się również zabytkowy monastyr i katedra z XII wieku.

Kalabria

Parki Narodowe

W regionie Kalabrii, znajdują się trzy parki narodowe, prezentujące różne widoki i krajobrazy. Rezerwaty te są udostępnione turystom, a liczne szlaki piesze i rowerowe to świetne miejsce na całodzienne przygody.

 • Park Narodowy Pollino, powstały w 1988 roku. Celem powstania parku, jest ochrona południowych Apeninów, które rozciągają się od Morza Tyrreńskiego po Morze Jońskie. Tutejsze masywy mają ponad 2000m n.p.m i przez większą część roku ich szczyty pokryte są śniegiem. Jest to region wyjątkowy również dlatego, ponieważ pełne jest zjawisk, które powstały po cofającym się lodowcu tj. wąwozy, kaniony czy jaskinie. Tutejsze lasy są liściaste i pełne rzadkich zwierząt jak np. wilk apeniński, dzięcioł czarny czy kozice. Podziwiać tu można także, niezwykle rzadką, sosnę bośniacką.
 • Park Narodowy Sila – obejmuje masyw górski Sila i górskie jeziora, które się na nim znajdują. Rezerwat słynie z monumentalnych drzew tj. „Prometeo” (wysoki na 35m) czy „Casa Pasquale” 9wyoski na 32 metry).
 • Park Narodoy Aspromonte – rezerwat stromych gór i wzgórz z licznymi strumieniami i potokami. Znajdują się tu również wysokie wodospady, których widok zapiera dech w piersiach. W parku znajdziecie także liczne antyczne ruiny, bowiem tereny te należały dawniej do Grecji