Atrakcje w Emilia Romania

Atrakcje dla każdego

Emilia Romagna to jeden z największych regionów Włoch, a co za tym idzie pełen ciekawych miast oraz atrakcyjnych miejsc. Można tu spędzić zarówno wakacje nad morzem, jak i urlop w górach. Rozległość obszaru i ogrom atrakcji sprawią, że z pewnością wrócicie tu nie raz. Domy wakacyjne NOVASOL, z pewnością Wam to ułatwią. Nasze obiekty rozsiane są po całym regionie Emilia Romagna, dzięki czemu będziecie mogli zdecydować, który zakątek tych ziem, będziecie chcieli odwiedzić.

Emilia Romagna

Wakacje dla całej rodziny

Oprócz wielu piaszczystych plaż, na których są udogodnienia dla dzieci, region Emilia Romgana ma do zaoferowania całe mnóstwo rozrywek dla najmłodszych (dla starszych też). Wakacje we Włoszech to możliwość skorzystania z oferty:

 • Mirabilandia – ogromny park rozrywki, położony w Rimini. Atrakcje podzielone są na trzy części: intensywne (z największym „odwróconym” rollercosterem w Europie), mocne (szybkie i wirujące karuzele oraz spływy wodne) oraz spokojne, które są przeznaczone dla najmłodszych.
 • Italia w miniaturze – park położony również niedaleko Rimini. Obejmuje trzy strefy: miniatura Włoch, miniatura Wenecji oraz miniatura Europy. Dodatkową atrakcją są spływy wodne i karuzele dla całej rodziny.
 • Aquafan – aquapark w Riccione. Duże i długie baseny, liczne zjeżdżalnie oraz koncerty na żywo – to główne atuty parku. Można wziąć również udział w specjalnych eventach typu „piana party”.
 • Fiablinadia – park rozrywki połączony z aquparkiem. Skierowany dla rodzin z mniejszymi dziećmi.
 • Adventure Park Cimone – leśny resort, który ma w ofercie kolejki linowe, letnie tory saneczkarskie, park linowy, tory do jazdy quadem oraz wiele innych, o zabarwieniu sportów ekstremalnych.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych z pewnością będą ogrody zoologiczne i akwaria. Najciekawszym zoo jest Lago Parco zoo, który znajduje się w Modenie. To rozległy park, skupiony wokół jeziora, z mnóstwem gatunków zwierząt. Z kolei w Ravennie znajdziecie zoo typu safari. Oznacza to, że zwierzęta mają tu swobodne wybiegi, a podziwiać je można z własnego auta lub ze specjalnych pojazdów. W Rimini oraz Riccione, znajdziecie akwaria, gdzie oprócz możliwości podziwiania morskich ryb i zwierząt, możecie wziąć udział w specjalnych pokazach. Są to idealne miejsca, gdzie w szybkim tempie, mija cały dzień pośród zabawy i rozrywki.

Emilia Romagna

Ciekawe zabytki

Emilia Romagna, przez wieki była ważnym miejscem w historii Włoch. Nic więc dziwnego, że w regionie pełno jest zabytków, które prezentują się w świetnym stanie. Rezerwacja kwatery z oferty "noclegi Włochy" to okazja na poznanie takich miast jak:

 • Ferrara – z fortyfikacjami i zamkiem w centrum starówki (XV wiek).
 • Bolonia – siedziba najstarszego uniwersytetu we Włoszech. Znajdziecie tu zarówno ślady Cesarstwa Rzymskiego, budynki średniowieczne, renesansowe jak i nowoczesne, wykonane w designerskim stylu.
 • Parma – pełna pałaców i kościołów. Na szczególną uwagę zasługuje tu Teatro Farnese, który całkowicie wykonany jest z drewna.
 • Modena – przepiękne zabytkowe miasto, w które centrum stoi potężna katedra miejska z XI wieku (wpisana na listę UNESCO).
 • Faenza – miasteczko, które zachowało swój średniowieczny klimat. Tuż pod miastem znajdziecie park naturalny z licznymi dolinami, jaskiniami i wąwozami.

Te i inne miasta zapraszają turystów, kusząc bogatą ofertą zabytków, teatrów, restauracji i infrastruktury turystycznej. Wakacje w Emilia Romagna, to świetna okazja na poznanie średniowiecznej strony Włoch.

Emilia Romagna

San Marino

Region Emilia Romagna, graniczy z San Marino, krajem, który otoczony jest ze wszystkich stron Włochami. To wyjątkowe państwo, które jest jednym z najmniejszych na świecie. Warto je odwiedzić, ponieważ zawiera wiele zabytków i ciekawych miejsc. W samej stolicy, zachowały się liczne domy i fortyfikacje z czasów średniowiecza. Spędzając urlop w San Marino, koniecznie musicie wejść na górę Titano, na której trzech wierzchołkach zbudowano potężne twierdze obronne, połączone murami. Wszystkie są udostępnione zwiedzającym i mieszczą się w nich ciekawe muzea. W samej stolicy znajdziecie również Katedrę ś. Marino z XI wieku, gotycki ratusz Palazzo Pubblico z XIV wieku i wiele innych. San Marino warto odwiedzić w czasie festiwalu średniowiecznego. Wtedy to można zobaczyć turniej kuszników, posłuchać muzyki średniowiecznej oraz wziąć udział w paradach i jarmarkach.

Emilia Romagna

Parki Narodowe

Wakacje we Włoszech, to również wakacje na łonie natury. Na ziemiach Emilia Romagna, znajdziecie dwa parki narodowe:

 • Park narodowy Foreste Casentinesi, Monte Falterona, Campigna – przepiękny rezerwat, w skład którego wchodzą zarówno tereny górzyste jak i nizinne. A wszystko to pokryte gęstymi lasami. W parku tym swoje źródło ma Tyber oraz Arno. Na terenie rezerwatu znajdują się również liczne zabytki i muzea. Turystów przyciąga również Acquacheta – piękny wodospad, o którym była mowa w dziele Dantego.
 • Park narodowy Appenino Tosco-Emiliano – obejmuje głównie górskie krajobrazy. Znajdziecie tu również trawiaste łąki, jeziora, płaskowyże oraz wodospady. Park słynie również z tego, że miejscowe rękodzieła wykonywane są tylko z naturalnych produktów oraz są wysokiej jakości. Podczas wizyty w parku możecie spotkać rzadkie muflony oraz złote orły.