Aktywne wakacje w dolinie Aosty

Wakacje w dolinie Aosty

Dolina Aosty to idealny region na aktywne wakacje. Wybierając tę część Włoch, możecie być pewni, że Wasza sprawność fizyczna wzrośnie, a także zostanie postawiona naprzeciw wysokim wymaganiom. Piękne, wysokie Alpy i doliny między nimi, sprawią, że na pewno zapomnicie o leniuchowaniu i leżeniu na plaży. Region ten jest dostępny przez cały rok. To świetne miejsce na uprawiania zimowych i letnich sportów oraz wszelakich innych aktywności. Czy to lato, czy zima czy inna pora roku – domy wakacyjne NOVASOL już na Was czekają. Będą świetnym miejscem na chwilę oddechu, pomiędzy kolejnymi aktywnymi, pełnymi wrażeń dniami. Urlop we Włoszech, zapowiada się naprawdę interesująco, warto może więc wcześniej, potrenować trochę przed wyjazdem.

Dolina-Aosty-lato

Aktywne lato

Piękne krajobrazy składające się z gór, lasów, jezior, rzek i pięknych dolin, aż zachęcają do pieszych wypraw po Alpach. Wakacje w dolinie Aosty, dadzą Wam tę możliwość. Znajdują tu się liczne szlaki turystyczne, wiodące przez tą przepiękną krainę. Trasy te mają różny poziom trudności i lepiej zawczasu zapoznać się jakie to wymagania one stawiają. Przed wyprawą ( a zwłaszcza w góry) należy zapoznać się z prognozami pogody, dlatego że na tych ziemiach potrafi być ona bardzo zmienna. Przed wyprawą, najlepiej spakujcie ciepłe ubrania na wypadek nagłego ochłodzenia. Zalecane też jest mocne obuwie, żeby uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Podczas wędrówek, zaleca się trzymania danego szlaku i nie zbaczanie z niego, bowiem w górach łatwo o zgubienie się. wynajmując kwaterę z katalogu "apartamenty Włochy", czekają na Was m.in.:

  • Lodowce - Osobną formą wędrowania, są spacery po lodowcu. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie, bowiem niecodziennie można poruszać się po lodzie w środku lata. W miasteczkach, znajdziecie pełną ofertę takich wypraw z przewodnikiem.
  • Rowerem - Trasy wędrowne, nadają się świetnie do przejazdów rowerowych. Dodatkowym smaczkiem, są również trasy specjalnie dostosowane pod kolarstwo górskie i wyczynowe, a także zjazdy typu downhill. Podczas wypraw rowerowych warto mieć kask.
  • Wspinaczka i spływy - Kolejną aktywnością, możliwą w tym regionie, jest wspinaczka wysokogórska i skałkowa. Oczywiście, polecana jest doświadczonym wspinaczom, ale na miejscu można nauczyć się tej dyscypliny wraz z instruktorem. W miejscowościach regionu, znajdziecie też bogatą ofertę spływów kajakowych i raftingowych.

Dolina-Aosty-zima

Aktywna zima

Dolina Aosty zimą to jedno z najlepszych miejsc, do uprawiania sportów zimowych, a przede wszystkim narciarstwa zjazdowego. Urlop we Włoszech to możliwość skorzystania z atrakcji takich regionów jak:

  • Monterosa – obejmuje obszar trzech dolin i miejscowości w nich położonych. Całość mieści się na wysokościach pomiędzy 1212 a 3275 metrów n.p.m. Długość tras to 180 kilometrów. Na terenie ośrodka narciarzy obsługują aż 33 wyciągi. Tereny te, są popularne również wśród osób uprawiających freeride (poza trasami) oraz heliski (czyli zjazd po zboczu po wyskoczeniu z helikoptera). Na niższych wysokościach znajdziecie też świetnie przygotowane trasy do narciarstwa biegowego oraz snowparki pełne ramp i wyskoczni.
  • Pila – ośrodek, w którym 72% tras to trasy trudne. W sumie znajdziecie tu 70 kilometrów zjazdów. Niewątpliwą zaletą tego centrum narciarskiego jest to, że nie ma tu bardzo niskich temperatur oraz jest osłonięty przed silnym wiatrem.
  • Courmayeur – tu wytyczonych zostało 31 tras o wyrównanej liczbie, jeśli zastosujemy kryterium trudności. Nie ma tu długich tras, ale 17 wyciągów jest w stanie szybko zabrać nas z powrotem na szczyt.
  • Cervinia – obejmuje prawie 200 kilometrów tras, z czego ponad połowa to trasy o średniej trudności. Najciekawsza trasa znajduje się na zboczu Ventina, ponieważ przechodzi przez lodowiec i jest w miarę długa (ok. 7 kilometrów długości).

Oprócz wyżej wymienionych, w dolinie Aosty, znajdziecie więcej ośrodków. Często są one połączone z ośrodkami we Francji i Szwajcarii co daje praktycznie nieograniczone możliwości zjeżdżania. Wszystkie te miejsca są bardzo dobrze przygotowane i uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Nic więc dziwnego, że często odbywają się tu zawody z cyklu Pucharu Świata. W miejscowościach, znajduje się doskonale zorganizowana infrastruktura narciarska i turystyczna, obejmująca snowparki, lodowiska, szkoły nauki jazdy dla dzieci i dorosłych. Wieczorami kurorty te tętnią życiem w licznych knajpkach, barach i restauracjach. Urlop we Włoszech na pewno będzie tutaj udany.