Plaże w regionie Basilicata

Dwa światy

Urlop w regionie Basilicata, dostarczy wam niesamowitych wrażeń oraz pozwoli wybrać na jakiego typu wybrzeża wolicie wypocząć. Region ten ma plaże nad dwoma morzami: Tyrreńskim oraz Jońskim. Plaże wybrzeża Jońskiego to przede wszystkim kurorty, położone przy szerokich piaszczystych plażach. Z kolei wybrzeże Tyrreńskie, charakteryzuje się wysokimi klifami, urwiskami, skałami i małymi, wąskimi plażami. Dzięki temu łatwo jest zdecydować czy wypoczywamy na leżaku z książką w dłoni, czy uprawiamy aktywny wypoczynek, spacerując wzdłuż klifów i pięknych widoków jakie oferują. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z atrakcji jakie oferują oba wybrzeża, bowiem są oddalone od siebie 130 kilometrów. Dzięki NOVASOL będziecie mieli okazję do porównania i zdecydowania, które plaże są lepsze. Nasze domy wakacyjne znajdziecie przy obu wybrzeżach, ale też i pośrodku regionu, co na pewno zadowoli osoby chcące mieć blisko i tu i tu. Nasze obiekty są w pełni wyposażone, a duża część z nich posiada własne baseny.

Plaża w regionie Basilicata czeka na Ciebie!

Wybrzeże Jońskie

Jeśli planujecie wypoczynek na piaszczystej, szerokiej plaży, to nie mogliście lepiej trafić. Udane wakacje na wybrzeżu jońskim, czekają na Was właśnie tu. Cały pas to długie, szerokie plaże o drobnym, białym piasku. Gdzieniegdzie znajdziecie odcinki kamieniste lub żwirowe, ale jest ich bardzo mało. Zejście do wody jest łagodne, a w samej wodzie nie ma nagłych głębin, tylko spokojny spadek dna morskiego. Dzięki temu, wybrzeże to jest bardzo przyjazne dla małych dzieci i osób starszych. Woda morza jońskiego jest czyta i przejrzysta, a jej delikatny błękitny odcień zachwyci każdego. Tutejsze plaże są w pełni wyposażone w infrastrukturę turystyczną. Znajdziecie tu toalety, przebieralnie oraz natryski. Na przyległych do plaż promenadach, ulokowane są liczne małe gastronomie, jak i eleganckie bary i restauracje. Przed wybraniem się na plaże w kurortach, warto wcześniej sprawdzić czy dany odcinek jest płatny czy nie. Jest to standard we Włoszech. Na plażach typowo miejskich, będziecie też mieli możliwość uprawiania wszelakich sportów. Są tu wydzielone strefy do grania w siatkówkę czy piłkę plażową. Dostępne są tu również sporty wodne, takie jak surfing czy windsurfing. Długie i płaskie plaże zachęcają do biegania lub spacerów wzdłuż wybrzeża. Warto wybrać się na romantyczny spacer, podczas malowniczego zachodu słońca. Urlop we Włoszech, to także możliwość podejrzenia miejscowej flory i fauny. Podczas pakowania się, koniecznie weźcie rurkę i okulary wodne, ponieważ tutejsze wody bogate są w ryby, kraby, a także żółwie morskie.

Sprwadź propozycje apartamentów w Basilicata!

 

Wybrzeże Tyrreńskie

Wybrzeże tyrreńskie to głównie plaże skaliste, kamieniste i żwirowe, ale są też i piaszczyste miejsca. Charakteryzują się pięknymi widokami i czystą, błękitną wodą. Jeśli wybierzecie naszą ofertę "noclegi Włochy" to wiedzcie, że na 30-kilometrowym odcinku czekają na Was takie plaże jak:

  • Anginarra – to plaża piaszczysta położona w pobliżu miejscowości Acquafredda. Jest to raczej wąśka plaża o długości 200 metrów. Położona jest pod malowniczym urwiskiem, a otoczona jest lasami. Z wody gdzieniegdzie wystają skały, wśród których żyje mnóstwo gatunków ryb.
  • Rena d’u Nastru – niewielka kamienisto-żwirkowa plaża, do której dojście wyryte jest wśród skał. Woda ma tutaj piękny, turkusowy odcień i pięknie kontrastuje ze skalistymi klifami.
  • Fiumicello – to jedna z najpiękniejszy plaż regionu. Są tu odcinki piaszczyste, żwirowe i kamieniste. Jest to plaża przyjazna dla rodzin z dziećmi. Warto dodać, że przy plaży znajduje się bezpłatny parking, co nie jest zbyt częste we Włoszech.
  • Maremorto – plaża kamienisto-skalista. Pomiędzy skałami znajdują się miejsca, gdzie można spokojnie wypocząć, bez strachu, że kamień będzie Wam się wbijał w plecy. Plaża jest średniej wielkości, a otoczona jest piniowym laskiem. W pobliżu plaży znajduje się niewielka marina, skąd można wybrać się w rejs wzdłuż wybrzeża.
  • Cala Jannita – plaża kamienista i z czarnym piaskiem (stąd jej nazwa). Jest to długa plaża, z której zejść do wody można z lądu lub w miejscach skalistych, z drabinek. Jest to najpopularniejsza plaża w regionie. Plaża ma strefy płatne jak i darmowe. W płatnych strefach, dostaniecie do dyspozycji leżaki i parasol słoneczny. Z plaży rozpościerają się przepiękne widoki, a strome wybrzeże i wyrastające nagle z wody skały.
  • La Secca Beach – idealna plaża dla miłośników natury i amatorów snorkelingu. Jest to plaża typowo kamienista, z licznymi skałami. Jednak jest przystosowana dla rodzin z dziećmi. Na tej plaży obowiązkowo należy mieć obuwie ochronne, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Tuż przy wybrzeżu znajduje się mała skalista wysepka U Tuppu, której szczyt jest zielony od śródziemnomorskich krzewów.