Atrakcje turystyczne w Apulii

Atrakcje w Apulii

Region Apulii jest bardzo popularnym ośrodkiem wśród Europejczyków. Nic dziwnego, znajdują się tu wszystkie elementy składające się na atrakcyjne wakacje. Osoby chcące wypocząć, znajdą ukojenie na kilometrach różnorodnych plaż. Turyści lubiący odkrywanie ciekawych miejsc i historii, z pewnością odwiedzą liczne miasta i miasteczka, w których zachował się zabytkowy klimat. Amatorzy sportów, znajdą tu liczne możliwości i świetnie wyposażone bazy sportowe. Do tego dołóżmy liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi, parki narodowe, jaskinie oraz wspaniałe zamki, a uzmysłowimy sobie, że Apulia to idealna opcja na wakacje we Włoszech. Dzięki bogatej ofercie NOVASOL, będziecie mieli ułatwione zadanie. Z pewnością znajdziecie dom wakacyjny bądź apartament urlopowy w interesującej Was lokalizacji czy w pobliżu najbardziej atrakcyjnych miejsc, zależnie od Waszych preferencji.

Lecce

Najciekawsze miasta

Wszyscy, którzy oprócz plaż i atrakcji oferowanych przez kurorty nadmorskie, będą chcieli czegoś więcej, to świetnym rozwiązaniem jest wycieczka po miastach Apulii. Urlop w Apulii to możliwość poznania miast takich jak:

  • Bari – największe miasto nad Morzem Adriatyckim. Do spacerów polecana jest długa promenada, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża oraz Barivecchia – stare miasto, pełne wąskich uliczek, zabytków, barów i restauracji. Wśród zabytkowych kościołó, Waszą uwagę z pewnością zwróci bazylika św. Mikołaja, w której znajdziecie mnóstwo polskich akcentów. Amatorzy kultury i sztuki, z pewnością wybiorą się do Teatru Petruzelli (jedna z najważniejszych oper we Włoszech) oraz Pinakoteki, pełnej dzieł sztuki z okresu XV do XX wieku.
  • Lecce – miasto z powodu barokowej architektury, nazywany jest Florencją Południa. Pośród licznych zabytków, warto zwrócić uwagę na amfiteatr pochodzący z czasów Cesarstwa Rzymskiego oraz pałac Karola V z XVI wieku. W centrum znajdziecie również liczne obeliski, statuy oraz rzeźby, a także dwa, bardzo bogato wyposażone muzea archeologiczne.
  • Brindisi – niesamowite miasto z niezliczoną ilością zabytków i wspaniałych budynków. Liczne zamki, pałace, kościoły, pomniki i fontanny sprawią, że zakochacie się w tej miejscowości. Jest to również ważne miejsce w historii naszego kraju, bowiem na tutejszym lotnisku startowały samoloty z żołnierzami, do okupowanej Polski w czasie II Wojny Światowej.
  • Fasano – niewielka miejscowość, ale ze specyficznymi miejscami. Można tu podziwiać dolmen, czyli pomnik z dużych głazów z czasów prehistorycznych, a także charakterystyczne domki wydrążone w białym kamieniu i ze stożkowatymi dachami. Swoją siedzibę ma tu również Fasanolandia – pierwsze w Europie zoo-safari z dzikimi zwierzętami.
  • Molfetta – urokliwe miasto, z charakterystycznymi wieżami obserwacyjnymi z XV wieku. W tej pełnej zabytków miejscowości, znajduje się również Miragica – ogromny park rozrywki z licznymi karuzelami i kolejkami górskimi. Idealne miejsce dla całej rodziny.
  • Vieste – miasto turystyczne, w którym stoi latarnia morska z 1867 roku. Niedaleko miasta, podziwiać można piękne, skaliste wybrzeże z niesamowitymi formacjami, powstałych na wskutek działalności morza.

Te i inne miasta, z pewnością dostarczą niesamowitych wrażeń oraz licznych fotografii, dzięki którym będziecie często wracać do niesamowitych wakacji w Apulii.

Salento

Cuda natury

Apulia słynie z licznych miejsc, które nie zostały stworzone przez człowieka. Szczególnie charakterystyczne dla wybrzeża są jaskinie. Amatorzy zwiedzania jaskiń, znajdą tu mnóstwo ciekawych lokalizacji tj: Grotte di Castellana, Grotta di San Michelle oraz wiele innych. Oprócz jaskiń, wzdłuż wybrzeża podziwiać można liczne skały, które zostały uformowane na wskutek erozji. Prezentują one niesamowite kształty oraz uświadamiają nas, jakim żywiołem jest woda.

Innym bardzo ciekawym doświadczeniem, może być rejs po wyspach Tremiti. Jest to zespół pięciu wysp, i każda różni się od pozostałych. Np. Capraia to wyspa pustynna, a z kolei Cretaccio wygląda jak duży blok skalny, który nagle wyrasta z morza. W innych częściach regionu, rejsy są również możliwe, a podczas nich będziecie mogli podziwiać niesamowite wybrzeża skaliste oraz małe, romantyczne zatoki. Zachęcamy więc do rezerwacji oferty "apartamenty Włochy".

Torre San Giovani

Wakacje w Apulii, to także możliwość odwiedzenia dwóch parków narodowych

  • Park narodowy Gargano – jest to jeden z największych rezerwatów we Włoszech. Został założony w celu ochrony skalistego wybrzeża oraz gęstych, liściastych lasów. W parku można podziwiać również przybrzeżne jeziora oraz potężne drzewa, w tym sosna alepska, które mogą żyć aż 700 lat. W parku Gargano rośnie też 56 różnych gatunków storczyków.
  • Park narodowy Alta Murgia – to niedawno otworzony rezerwat. Obejmuje on skaliste i górzyste obszary, porośnięte gęstymi lasami liściastymi i iglastymi. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez ornitologów, bowiem żyje tu dużo gatunków ptaków.

Oprócz wyżej wymienionych, na terenie Apulii, znajdziecie również parki krajobrazowe. Wszystkie te miejsca są świetnie przygotowane dla turystów. Znajdziecie w nich szlaki o różnych poziomach trudności, a także centra naukowe i restauracje.