Linia brzegowa Abruzji

Abruzja jest regionem, którego wybrzeże oblewają wody Morza Adriatyckiego. Dzięki temu cała linia brzegowa to praktycznie 120 kilometrów plaż. Dominują tu głównie szerokie, piaszczyste plaże – jest to więc to idealne miejsce na wakacje we Włoszech.

Abruzja

Dlaczego idealne?

Po pierwsze wody Morza Adriatyckiego, są czyste i przejrzyste. Dodatkowo od maja do października woda jest cieplejsza, niż w Bałtyku, a w sierpniu dochodzi nawet do 25 stopni. Morze to mieni się tysiącami bar koloru niebieskiego i już sam widok doskonale wpływa na nasze samopoczucie.

Po drugie plaże, wśród których aż 22 są odznaczone niebieską flagą. Taki przywilej otrzymują te które, mają wysoki standard czystości wód, dna morskiego, plaż oraz wspierają ekologię i są bezpieczne dla ludzi i przyrody.

Po trzecie – klimat. Tak naprawdę, kąpieli słonecznych można już zażywać od końca marca do końca października. W środku sezonu temperatury są wysokie, ale często wieje tu wiatr od strony morza, który dostarcza rześkiego powietrza.

Dodając te trzy główne składniki, otrzymacie przepis na niezapomniany urlop w Abruzji. I wychodząc Wam naprzeciw, w regionie tym NOVASOL ma przygotowaną bogatą ofertę domów i mieszkań wakacyjnych. Nasze obiekty położone są zarówno w tętniących życiem kurortach, jak i w mniejszych, spokojniejszych miejscowościach.

Abruzja

Najbardziej popularne plaże

Wybrzeże Abruzji dzieli się na dwie części, które rozdziela Pescara. Na północ od Pescary położonych jest siedem kurortów pomiędzy Silvi a Martinisicuro. Miasta te nazywane są „siedmioma siostrami” lub ”siedmioma perłami Adriatyku”. W pasie tym znajdziecie szerokie, piaszczyste plaże, z łagodnym zejściem do morza. Dno morskie jest najczęściej pozbawione podwodnych skał czy kamieni, niemniej jednak zawsze podczas kąpieli należy zachować ostrożność. Plaże te są długie i wzdłuż nich położone są promenady miejskie lub lasy piniowe oraz palmy. Na tętniących życiem promenadach, zbudowana została bardzo bogata infrastruktura turystyczna pełna sklepów, restauracji, knajpek i klubów (również nocnych). Podczas urlopu we Włoszech, szczególną uwagę należy zwrócić na to, że im bliżej centrum, tym większe prawdopodobieństwo, że plaża będzie płatna. Takie miejsca są dobrze widoczne, a charakteryzują się tym, że posiadają własne leżaki i parasole. Dlatego też podróżując do Abruzji, możecie sami zdecydować czy skorzystać z miejscowych ułatwień, czy przyjść z własnym sprzętem wypoczynkowym.

Na południe od Pescary i w samym mieście, również znajdują się tego typu plaże, co opisane powyżej. Jednak linia brzegowa pomiędzy kurortami jest dużo bardziej zróżnicowana. Wybrzeże Adriatyku w tej części regionu, jest skaliste i klifowe. Pośród nich znajdują się liczne laguny i rafy. Warto więc zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uchwycić zapierające dech w piersiach widoki. Pomiędzy kurortami, plaże są mniej uczęszczane, co oznacza, ze unikający gwaru i ścisku wczasowicze znajdą tutaj swój azyl. Południowe wybrzeże Abruzji to również plaże kamieniste i skaliste. Dno morskie jest tu dużo bardziej urozmaicone niż na północy, dlatego też korzystajcie ze specjalnego obuwia ochronnego do wody. Uchroni to Was przed niepotrzebnymi kontuzjami czy skaleczeniem.

Południowe wybrzeże (między miejscowościami Ortona i San Salvo) jest nazywane przez miejscowych „Costa di Trabbochi”. Nazwę tą zawdzięcza charakterystycznym platformom rybackim, które od pokoleń są używane przez Włochów. Są to drewniane konstrukcje, sięgające w głąb morza, a dostać na nie się można wąskimi kładkami. Całość postawiona jest na palach. Sprawiają wrażenia, jakby zaraz miały się rozłożyć, ale stoją tu od lat i w dalszym ciągu są używane.

Teraz, wystarczy tylko wybrać odpowiadający Wam obiekt z oferty "noclegi Włochy" i już możecie planować relaks na jednej z tych plaż.

Abruzja

Aktywne wakacje

Wakacje we Włoszech, to nie tylko plażowanie i kąpiele morskie w ciepłych wodach Adriatyku. Wśród szeregu atrakcji w Abruzji znajdziecie z pewnością coś dla siebie. Tutejsze kurorty mają dla Was przygotowanych mnóstwo sposobności do aktywniejszych form spędzania czasu. Przede wszystkim bogata jest tu oferta sportów wodnych. Zaprawieni w bojach, a także stawiający pierwsze kroki, mogą tu spróbować swoich sił w surfingu, kitesurfingu oraz windsurfingu. Podczas wyprawy na plaże, koniecznie weźcie ze sobą okulary i rurki do snorkelingu, ponieważ tutejsza flora i fauna (nawet w tłocznych kurortach) jest bardzo urozmaicona. Amatorzy nurkowania, powinni udać się na południową część wybrzeża. Pośród skał i podwodnych jaskiń są tu bogate w życie rafy.

Na samej plaży i w jej okolicach, będziecie mogli wziąć udział w różnych grach zespołowych tj. siatkówka czy piłka plażowa. Są tu również dostępne stoły ping-pongowe, korty tenisowe czy pola golfowe lub do minigolfa. Same plaże skłaniają do długich spacerów lub przebieżek wzdłuż morza. Dodatkowo, na południu, poprzeczka jest zawieszona trochę wyżej, bowiem, część plaż znajduje się u podnóża klifów, a spacer odbywa się wśród skał i nierównej nawierzchni. Niemniej jednak, warto spróbować i nacieszyć oko pięknymi widokami.