Atrakcje Abruzji

Odkryj regionalne atrakcje z własnego domu wakacyjnego

Wakacje w Abruzji, to doskonała propozycja dla każdego wycieczkowicza. W tym regionie znajdziecie wszystko. W tej części Włoch wypoczniecie zarówno na pięknych plażach, jak i wśród gór i lasów. Opórcz ego, w licznych miastach i miasteczkach, znajdziecie liczne ciekawe budowle i zabytki, które ukazują historię regionu. Domy wakacyjne NOVASOL w Abruzji to recepta na udane wakacje. Dzięki położeniu naszych obiektów, będziecie mieć blisko zarówno na szlaki górskie, jak i tętniące życiem plaże w kurortach. Nasze apartamenty wakacyjne, w większośći posiadają również basen, dzięki czemu będziecie mogli jeden dzień przeznaczyć na zebranie sił przed kolejnymi wyprawami po regionie.

Abruzja

Wakacje z historią

Rezerwacja kwatery z katalogu "domy i apartamenty Włochy", daje wam znakomitą okazję na podziwianie zabytkowych obiektów, pochądzących z różnych epok. Włosi są bardzo przywiązani do swojej bogatej historii, dlatego też dbają o zabytki, dzięki czemu możemy nimi się zachwycać i dobrze je poznać. Podczas wycieczek, warto na trasie uwzględnić:

  • L’Aquila – stolica regionu, nad którą góruje Forte Spangolo – renesansowa twierdza z XV wieku. Budynek ten pełen jest charakterystycznych dla renesansu zdobień, a także otoczony jest fosą głęboką na 14 metrów. W budynku mieści się również muzeum narodowe, z bogatą ekspozycją m.in. ze szkieletem prehistorycznego słonia. Za miastem, w górach znajduje się jeszcze jeden zamek – Rocca Calscio. To prawdopodobnie najwyżej zbudowany zamek w Europie. Podczas spacerów po mieście, spotkacie liczne fontanny ( w tym słyną fontannę z 99-cioma otworami, z których leci woda – powstała w 1272 roku) oraz kościoły z XIV i XV wieku.
  • Teramo – zabytkowe miasto ze słynną katedrą Św. Bernarda, która została zbudowana w 1158 roku. W mieście znajdzie cie również inne budynki sakralne tj. kościoły, sanktuarium Madonna delle Grazie ( z XV wieku) czy Pałac Biskupi z XIV wieku. Niedaleko starego miasta, warto obejrzeć ruiny z czasów potęgi cesarstwa rzymskiego: amfiteatru, teatru oraz Bramę Bruciata z II wieku p.n.e. Podczas wizyty w Teramo, warto zajrzeć do obserwatorium kosmicznego.
  • Pescara – kurort nadmorski z pięknymi plażami. W mieście warto zwrócić uwagę jak nowoczesne budownictwo miesza się z zabytkowym. Na starówce pełnej zabytkowych domów, warto zwrócić uwagę na Bagno Borbonico – więzienie z XVI wieku, w którym znajduje się Muzeum Mieszkańców Abruzji. W muzeum, możemy zapoznać się z historią i tradycjami regionu, jakie miały tu miejsce w ciągu ostatnich czterech tysięcy lat. Pescara szczyci się także bardzo elegancką Galerią Sztuki oraz największym mostem pieszo-rowerowym we Włoszech.
  • Chieti– jedno z najstarszych włoskich miast. W związku z tym, są tu prowadzone liczne badania archeologiczne ora mieszczą się tu bogate w ekspozycje muzea. Podczas wizyty w Chieti macie szansę odwiedzić: Narodowe Mueum archeologiczne, Muzem sztuki, Muzeum Biomedyczne, i Muzeum Archeologiczne – La Civitella. W Chieti na pewno będziecie podziwiać gotyką katedrę z wysoką, strzelista dzwonnicę. Katedra jest znan z tego, że była kilkukrotnie przebudowywana i odrestaurowywana (pierwsza przebudowa miała miejsce już w 1069 roku). W związku z tym, można tu podziwać liczne style i ozdoby.
  • Avezzano – to miasto położone wśród gór, które w wyniku trzęsienia ziemi w 1915 roku, zostało praktycznie wybodowane na nowo. Niemniej jednak, zachowało się tu mnóstwo ciekawych zabytków. Pierwszy z nich, to kilkukrotnie odbudowywany zamek Orsini-Colonna. To monumentalna twierdza z czterema wieżami i bardzo ciekawą historią. Kolejnym interesującym miejscem są Tunele Klaudiusza powstałe w I wieku p.n.e. Dziś mieści się w nich park archeologiczny.
  • Lancini – zabytkowe miasto, znane z tego, że miał tu miejsce, pierwszy eucharystyczny cud. Miasto pełne jest zabytkowych kościołów, bazyki, wież obronnych, bram oraz antycznych murów. Amatorzy historii Włoch i zabytków będą zachwyceni tym miastem.
  • Vasto – elegancki kurort z kilometrami piaszczystych plaż. Również pełne jest zabytków sakralnych oraz zamków: Castello Caldoresco czy Palazzo D’avalos. Warto w Vasto odwiedzić, siódmą co do wielkości latarnię morską. Ten okazały, biały budynek będzie świetnie wyglądał na zdjęciu i dzięki temu w naszej pamięci.

Abruzja

Aktywnie wśród natury

Dzięki swojemu położeniu, region jest bardzo licznie odwiedzany, zarówno latem, jak i zimą. Latem kuszą piękne plaże, kurorty i niesamoite widoki podczas wycieczek górskich. Z kolei zimą, turystów przyciąga możliwość uprawiania sportów zimowych, a także możliwość spacerów wzdłuż wybrzeża, gdzie jest cieplej. Region jest bogaty w możliwośći do uprawiania sportów letnich i zimowych, dlatego też aktywnie wypoczywający we Włoszech, nie będą się tu nudzić.

W regionie znajdują się też trzy, duże parki narodowe. Przykładowo: Park Narodowy Gran sasso i Monti della Laga – to park w którym dominują tereny górzyste. Znajdują się tu liczne jaskinie, szczyty górskie, wodospady, lasy, a także najdalej położony na południe lodowiec. W rezerwacie znajdują się również liczne zabytki i całe zabytkowe miejscowości (szczególnie Ziemie Baronii). W parku znajduje się też rozległy płaskowyż Campo Imperatore, który przez Włochów nazywany jest małym Tybetem. Rezerwat jest również miejscem życia, bardzo rzadkiej kozicy apenińskiej jak również wielu innych gatunków zagrożonych wyginięciem.

Pozostałe dwa (Park Narodowy Sirente-Velino oraz Abruzyjski) ochraniają tereny o podobnej budowie jak powyższy, przy czym są równie ciekawe. Wszystkie parki posiadają muzea, ogrody botaniczne, centra edukacyjne, a nawet zoo. Parki mają świetnie oznakowane szlaki i trasy, a w wydzielonych strefach, moża do woli uprawiać sporty zimowe. To będą niezapomniane wakacje we Włoszech.