Atrakcje i rozrywki w regionie Värmland

Atrakcje i rozrywki w regionie Värmland 

Są Państwo miłośnikami przyrody, wędkarzami, lubią Państwo popływać łódką, kajakiem lub rowerem wodnym? Trafili Państwo we właściwe miejsce. Wiele aktywności można uprawiać Degerfors, a na safari łosi i bobrów można wybrać się do Hagfors, Filipstad i Säffle. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią kwaterę z katalogu "Szwecja noclegi".

W rezerwacie przyrody Glasskogen znajduje się 300 km ścieżek wędrownych, przebiegających pomiędzy zbiornikami wodnymi idealnymi do wedkowania i pływania kajakiem. Można tu rozbić namiot lub przenocować w jednej z drewnianychchat postawionych wzdłuż ścieżek. W sierpniu odbywa się coroczny maraton kajakarski na o długości 55 km.

Tutaj, w Värmland i Dalsland rozwinięta jest bardzo kultura. Koniecznie należy odwiedzić ojczyznę Selmy Lagerlöfs w Mårbacka. Wartym odwiedzenia jest także Park Rottneros, jest to park rzeźb, z pięknymi rabatami i alejkami brzozowymi. Na północ od Karlstad, w Ransäter przy Hembygsgård, można doświadczyć wielu nowych wrażeń. Dom rzemiosła w Upperud, huta szkła Dalslands Glashytta, dwór Baldersnäs, huta szkła Glava Glasbruk i wiele innych muzeów troszyczy się, aby wakacje nie były nudne.

Także zimą jest tu wile do zrobienia. W można spróbować swoich sił w snowboardzie. Bardzo odważni mogą spróbować wspiąć się na 20 m wieżę lodową. hohen Eisturm beim Eisklettern zu erklimmen.

W rejonie narciarskim Långberget można wybierać pomiędzy płaskimi stokami a czarnymi trasami zjazdowymi. Mattila, kolejny rejon narciarski oferuje Państwu przede wszystkim trasy o długości od 10 m do wielu kilku kilometrów, które nadają się dla całej rodziny.

Czy jeździli już Państwo na łyżwach? Na zamarzniętych zimą jsziorach można spróbować swoich sił w dyscyplinie biegu na łyżwach. Najlepiej nadaje się do tego znany także poza Szwecją kanał Bergslags liczący sobie 60 km długości.

Varmland

Inne możliwości spędzenia wolnego czasu:

  • rzeźba Picasso w Kristinehamn
  • spływy flisackie po Klarälven
  • kanał Dalskand
  • Muzeum Dalsland Konsthall w Åsensbruk
  • Dalslands Aktiviteter w Steneby przy Dals-Långed

Urlop w Szwecji, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.