Podróżowanie do Szwecji

Szwecja z dojazdem własnym

Wiadome jest, że nie dostaniemy się samochodem do Szwecji bezpośrednim połączeniem. Jadąc przez Niemcy, a następnie Danię można przejechać mostem do Szwecji, np. do Malmo. Wybierając się w zmotoryzowaną podróż do Szwecji warto rozważyć przeprawę promową. Oferta przewoźników promowych obsługujących bezpośrednie połączenia Polska – Szwecja jest dość bogata i zróżnicowana i z pewnością znajdą tu Państwo wygodne rozwiązanie na rozpoczęcie wakacji w Szwecji.

Szwecja

Połączenia promowe

Podróż promem to w dzisiejszych czasach nie tylko środek do celu, ale przyjemność i przygoda sama w sobie. Podczas rejsu, niezależnie od przewoźnika, którego Państwo wybiorą, można wziąć udział licznych atrakcjach, skosztować kulinarnych rarytasów, zrobić zakupy i zrelaksować się w wygodnych kabinach. Promy oferują przewóz nie tylko pasażerów, ale też samochodów, przyczep campingowych, autobusów o samochodów ciężarowych. Jest to jedna z najczęstszych form transportu, wybierana przez osoby rezerwujące kwaterę z katalogu "domki Szwecja".

Więcej o rabacie od TT-Line - kliknij tutaj!

TT – Line

Przewoźnik promowy TT – Line oferuje częste połączenia do Szwecji, zarówno z Polski, jak i Niemiec. Promy odpływają ze Świnoujścia oraz niemieckiego Travemünde i Rostocku do szwedzkiego Trelleborga.

Więcej o rabacie od Polferries - kliknij tutaj!

Polferries

Firma Polferries obsługuje bardzo wygodne połączenia promowe ze Szwecją na dwóch trasach: Gdańsk – Nynäshamn (region Stockholmu) i Świnoujście – Ystad.

Więcej o rabacie od Unity Line - kliknij tutaj!

Unity Line

Za pośrednictwem tego przewoźnika promowego dostaną się Państwo do dwóch szwedzkich miast: Trelleborga i Ystad. W każdym przypadku promy w licznymi atrakcjami na pokładzie odchodzą ze Świnoujścia.

Więcej o ofertach rabatowych od partnerów - kliknij tutaj!

Stena Line

Na trasie Polska – Szwecja pływa tutaj prom odchodzący z Gdyni z portem docelowym w Karlskronie. Oprócz tego przewoźnik oferuje także połączenia z Niemiec i Łotwy.

Wybierając się do domu wakacyjnego w Szwecji warto skorzystać z tej formy podróżowania, nie tylko ze względu na wygodę, ale także rabaty oferowane przez naszych promowych partnerów. Więcej o poszczególnych przewoźnikach promowych i oferowanych przez nich rabatach znajdą Państwo tutaj.

Szwecja

Połączenia autobusowe

Firmy przewozowe – autokarowe oferują podróż do i ze Szwecji, korzystając z przeprawy promowej. Warto sprawdzić ofertę takich przewoźników, jak szwedzki Baltic Express.

 

Połączenia lotnicze

Dzięki rozwijającej się sieci tanich linii lotniczych, w ofercie znajduje się coraz więcej połączeń z Polski do Szwecji. Samoloty odlatują praktycznie ze wszystkich większych miast w Polsce. Niestety szwedzkie lotniska docelowe są zazwyczaj usytuowane w dość znacznej odległości od głównych miast, co zwiększa koszty podróży o zakup biletów autobusowych, których ceny wcale nie należą niskich. Warto sprawdzić ofertę takich linii jak Norwegian czy LOT. Podróż samolotem to dobra alternatywa dla tych z Państwa, którzy do Szwecji pragną dostać się w szybki sposób, a na miejscu planują urlop raczej stacjonarny.

Szwecja

Połączenia kolejowe

Niestety podróż pociągiem Polski jest wciąż dość skomplikowana, a przez to długa, z licznymi przesiadkami i stosunkowo droga. W pierwszej kolejności należy dostać się do Berlina. Z Berlina wsiadamy w pociąg do Danii (sprawdźcie także nasz produkt "domy wakacyjne w Danii") i dopiero stąd wybieramy połączenie do Szwecji. Mimo wszystko, może być to ciekawy pomysł dla osób, chcących po drodze zwiedzić inne europejskie miasta.

 

Wakacje w Europie

Jeżeli decydują się Państwo na wakacje w Europie z dojazdem własnym, warto przemyśleć, jaki środek transportu będzie najwygodniejszy. Samochód daje nam swobodę poruszania się na miejscu, jednak czasem warto zdecydować się na podróż samolotem, a samochód wynająć na miejscu. Na pewno każdy z Państwa znajdzie rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie i adekwatne dla swoich wakacyjnych celów.