Atrakcje i rozrywka w Szwecji

Wakacje w Szwecji - wakacje dla całej rodziny

Urlop w Szwecji kojarzy nam się przede wszystkim z bliskością nietkniętej przyrody, licznymi jeziorami, lasami, spokojem i sielanką... Są to skojarzenia jak najbardziej poprawne, jednak w Szwecji znajdziecie wiele, wiele więcej. Liczne atrakcje, parki tematyczne i zabytki zapewnią rozrywkę całej rodzinie i sprawią, że wakacje w Szwecji będą jeszcze bardziej interesujące i niezapomniane.

Zniżki w Szwecji

Korzystne spędzanie wolnego czasu w Szwecji

Podczas wakacji w Szwecji wyjątkowo dba się o dobre samopoczucie i przyjemności zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dlatego też oferta atrakcji w Szwecji jest bardzo duża. Poniżej znajdziecie popularne i klasyczne miejsca, gdzie wielu turystów chętnie wypoczywa. Możecie tu spędzić w dziećmi cały dzień w zoo lub zwiedzać inne ciekawe miejsca. Nie jest tajemnicą, że dla klientów NOVASOL przewidziane są zniżki na różnego rodzaju atrakcje i ciekawe miejsca w Szwecji

Prosimy zabrać ze sobą za każdym razem dokument najmu domu wakacyjnego NOVASOL, aby móc uzyskać daną zniżkę. Oferty zniżek są dostępne tylko po okazaniu dokumentu najmu i nie ma możliwości wymiany danej zniżki na gotówkę.

Park Łosi Laganland

Wizyta w Laganland to wspaniałe doświadczenie dla całej rodziny! Park Łosi w Laganland znajdujący się na północ od Ljungby obejmuje wielką połać lasu w centralnej części Smalandii (polecamy także naszą ofertę "domy wakacyjne w Smalandii") i jest wspaniałym celem wycieczkowym dla całej rodziny. Spotkacie tu z bliska Króla Lasu wraz z całą jego rodziną, może uda się nawet nakarmić łosia jego ulubionym przysmakiem - jabłkiem. Liczne trasy obserwacyjne, wieże fotograficzne i miejsca do karmienia zapewniają niezliczone możliwości obserwowania życia na co dzień tak nieuchwytnych łosi. Będzie to nie lada atrakcja szczególnie dla najmłodszych członków rodziny. Przeżycia są ekscytujące i można tu wspaniale spędzić cały dzień!

Więcej informacji na www.moosepark.eu

Góra Łosi - Älgens Berg

Oczekuje tu na Was ekscytujące centrum doznań - królewskie muzeum myślistwa Älgens Berg położone na terenie rezerwatu przyrody Ecopark Halle-Hunneberg. Muzeum przekazuje nam wiedzę o lokalnej historii i kulturze, przyrodzie, życiu okolicznej fauny i królewskich polowaniach na łosie. Warto też wybrać się na przechadzkę po tutejszych dziewiczych lasach, łąkach i wśród trzęsawisk. W ciągu roku muzeum organizuje różnorodne wystawy.

Więcej informacji na: www.algensberg.com

Safari Łosi w Markaryd

W cenrum regionu Smalandia można wybrać sie na niezapomniane Safari Łosi, co jest ekscytującym doświadczeniem dla całej rodziny. Jeżdżąc własnym samochodem pokonają Państwo 3 km ścieżki, co rusz natykajac się na przechadzające się tutaj łosie. Można zobaczyć króla lasu i stanąć z nim oko w oko lub dostrzec, jak kąpie się w jeziorze. Zapraszamy do zabrania ze sobą aparatu fotograficznego lub kamery. Obserwowanie życia łosi jest nie lada przeżyciem i nieodzownym punktem podczas wakacji w spędzanych w Szwecji.

Więcej informacji na: www.smalandet.se

High Chaparral

Witamy na Dzikim Zachodzie w samym sercu Smalandii! Park tematyczny High Chaparral zabiera swoich gości do dziewiętnastowiecznej Ameryki i zapewnia całą gamę atrakcji dla wszystkich członków rodziny. Zarówno młodsi, jak bardziej dojrzali przeżyją tu zapadające w pamięć przygody podczas brania udziału w licznych przedstawieniach i aktywnościach, takich jak miniaturowe miasto dzikiego zachodu, płukanie złota czy przejażdżka dyliżansem. Odwiedź Indian i Lucky Luke'a lub wybierz się w podróż pociągiem do Meksyku. High Chaparral przeniesie Was i całą rodzinę na prawdziwy Dziki Zachód. Czeka tu wiele atrakcji i wyjątkowych przeżyć! Park położony jest pomiędzy Gislaved a Värnamo w centralnej części Smalandii i jest obowiązkowym punktem wycieczkowym dla wszystkich rodzin z dziećmi.

Iittala Outlet

Jeśli inspirujujecie się skandynawskimi artykułami w niższych cenach to zapraszamy do Iittala Outlet. Znajdziecie tu produkty takich marek, jak m.in. Iittala, Rörstrand, Hackman, Höganäs Keramik, Arabia i Fiskars w outletowych cenach, niższych nawet o 50%. Poza produktami z ostatniego sezonu, znajdziecie tu także najnowsze trendy i propozycje.

Więcej informacji na: www.iittalaoutlet.se

Zniżki w Szwecji

Inne atrakcje w Szwecji warte polecenia

Glasriket - huta szkła

W hucie szkła zobaczycie na własne oczy, jak święcąca masa wyciągana jest z rozgrzanego pieca, a następnie jak z żywego szkła powstają zarówno codzienne, jak i nieprawdopodobne kształty.

Świat Astrid Lindgren - Astrid Lindgrens Världen

Świat Astrid Lindgren, który przyciąga turystów z całej Europy położony jest w regionie Småland (Smalandia) w centralnej Vimmerby, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie Astrid Lindgren, jako dziecko bawiła się z rodzeństwem i przyjaciółmi. Tutaj poznacie wszystko, co Astrid Lindgren opisywała w swoich książkach. Znajdziecie wiele motywów tak znanych nam z książek autorki, np. Dzieci z Bullerbün. Krajobraz Smalandii wciąż ożywa na nowo dzięki tym powieściom, a poza tym niesie za sobą odpoczynek, relaks i zachwyt.

Zoo - Borås Djurpark

Zoo w Borås to nietylko prawdziwe Zoo, ale też centrum rekreacyjne w centrum miasta. W Zoo tym żyje około 500 sztuk zwierząt z ok. 80 zróżnicowanych gatunków. Zoo specjalizuje się w dużych zwierzętach afrykańskich, ale zobaczycie tu też wiele azjatyckich czy nordyckich gatunków.

Ekehagens Forntidsby

Tutaj zobaczycie rekonstrukcje prehistorycznych form osadnictwa. Ukaże to, jak mieszkali ludzie w epoce kamienia. Podczas lata prezentowane są w tutejszym muzeum rożne ciekawe wystawy rzemieślnicze i obrazy. Na terenie obiektu bez ograniczeń poruszają się ze zwierzęta. Wewnątrz znajdują się dzikie knury, mają tam swój przystosowany wybieg.

Twierdza Karlsborg

Twierdza Karlsborg w Västergötland jest największym budynkiem w Europie, posiada obwód ok. 5 km i powierzchnię około 100 ha. Mimo, ze fort nigdy nie był używany zgodnie z przeznaczeniem, to jest przedstawicielem bardzo ciekawego okresu w historii Szwecji. Większość budynków jest w nienaruszonym stanie i z pewnością są warte obejrzenia.

 

Domy wakacyjne - zawsze blisko atrakcji

Nasze domy wakacyjne w Szwecji, oprócz typowego dla Skandynawii designu, charakteryzuje także wygodne położenie, które łączy kontakt z przyrodą z bliskością do najwspanialszych atrakcji. Warto wybrać samodzielną formę wypoczynku i kształtować urlop w taki sposób, by pozostał w pamięci na długie lata. Więcej inspiracji na znajdziecie zawsze na naszej stornie internetowej.