Aktywny urlop w Słowenii

Słowenia – raj dla aktywnych

Słowenia to idealny przykłąd, ze mały może więcej. W tym niewielkim kraju dostepnych jest całe mnóstwo możliwośći uprawiania wszelakich sportów, a zwłaszcza ich ekstremalnych odmian. Wakacje w Słowenii to możliwość całorocznego aktywnego wypoczynku. Głównym celem amatorów sportów będą na pewno Alpy Julijskie. To wysokie i strome góry, które mają moc atrakcji latem i zimą. Również na wąskim wybrzeżu nie ma czasu na nudę. Dosłownie każdy centymetr brzegu został dobrze zagospodarowany i przetworzony z myślą o sportach. Wybierając się na wczasy na Bałkanach, należy więc zabrać ze sobą hart ducha i mocne mięśnie.

Domy wakacyjne z oferty NOVASOL, to idealne rozwiązanie na aktywny urlop w Słowenii. Apartamenty wakacyjne z naszego portfolio, umiejscowione są w atrakcyjnych lokalizacjach i mogą służyć jako świetne miejsce oddechu i wypoczynku pomiędzy kolejnymi eskapadami. Nasze kwatery są w pełni wyposażone, dzięki czemu komfort wypoczynku jest tu na wysokim poziomie. Część domów lub apartamentów ma własne baseny, przy których będzie można w ciszy zebrać siły na kolejne ekstremalne doznania.

Słowenia

Aktywne lato

Latem możecie korzystać ze świetnej pogody i wybrać, która opcja jest Wam blizsza: morze czy góry.

Spędzając urlop nad morzem, uzyskanie dostęp do świetnie wyposażonej bazy sportowej na wybrzeżu. Tutejsze warunki morskie sprzyjają uprawianiu narciarstwa wodnego, surfingu, kitesurfingu oraz windseurfingu. Coraz większą popularnością, cieszy się tu również „step up paddle”, czyli płaska deska, którą poruszamy się po wodzie za pomocą wiosła. Morze Adriatyckie jest bardzo czyste i przejrzyste, więc nic dziwnego, że znajdują się tu bazy nurkowe, które mają w swojej ofercie rejsy w celu zejścia do wody na pełnym morzu. Przy brzegu, znajdziecie bogate życie morskie, dlatego warto ze sobą zabrać sprzęt do snorkelingu (nie zabiera on dużo miejsca w bagażu, a wrażenia pozostawia niesamowite).

Cześć tutejszego wybrzeża stanowia strome klify i ostre skały i wydrążone w nich jaskinie. Spacer wzdłuż takich atrakcji również na długo pozstanie w waszej pamięci. Na taką wyprawę warto zabrać ze sobą wygodne, ale mocne obuwie oraz aparat fotograficzny, abyc po powrocie mieć co wspominać.

Wybierając wakacje w górach, szykujcie się na naprawdę mocne wrażenia. Podczas pobytu w głebi kraju macie możliwość spróbowania swoich sił w:

 • Raftingu – spływ w ponotnie rwącą rzeką, pomiedzy skałami i kamieniami. W tutejszych górach pełno jest dzikich rzek, a najpopularniejszą  jest Soca. Wzdłuz rzeki, znajdziecie bogatą ofertę spływów z przewodnikiem.

 • Spływie kajakowym – trudniejsza opcja od raftingu, bowiem trzeba samemu manewrować wiosłami, tak aby uniknąć przewrotki. Koniecznie pamiętajcie o kaskach, które uchronią Was przed poważnymi kontuzjami.

 • Hydrospeedzie – to już chyba najwyższy poziom trudności. Jest to spływ w dół rzeki na desce w pozycji leżącej. Wymaga dobrej krzepy i tężyzny fizycznej.

 • Canioningu – coś dla osób o silnych mięsniach nóg. Zejście rzeką w dół zbocza, po którym płynie.

 • Wspinaczce – tutejsze góry są celem wypraw alpinistycznych oraz amatorów wspinaczki skałkowej.

 • Trekkingu – czyli mygajacych pieszych wędrówkach. W górach, a także w innych częściach kraju, znajdziecie szlaki turystyczne, począwszy od bardzo łatwych, po bardzo trudne, które wymagają siły i rozwagi. Najtrudniejsze odcinki skłądają się z tras w poprzek zbocza, gdzie wspinamy się na drabiny lub musimy asekurować się łańcuchem przytwierdzonym do skały.

 • Kolarstwie górskim – na miejscu są bazy z wypożyczalniami zaawansowanych rowerów, dostosowanych do skalistego podłoża. Równie popularne są tu też zjazdy typu down hill.

 • Zip-liningu – coś dla osób o mocnych nerwach. Jest to zjad po linie, która rozwieszona jest nad głęboką przepaścią. Mocne wrażenia gwarantowane.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas wakacji w Słowenii, połączyć opcje wybrzeże i góry. Jest to nawet wskazane.

 Słowenia

Aktywnie zimą

Wysokie Alpy julijskie skłaniają do zimowych aktywności. Urlop zimowy w słowenii możecie spędzić w jednym z czterdziestu ośrodków narciarskich. Najbardziej znanymi są:

 • Krvavec – ośrodek z 30 kilometrami tras na wysokościach powyżej 1450 m n.p.m. Stoki zapewnaija niezbędną infrastrukturę i 11 wyciągów.

 • Rogla – ośrodek otwarty od listopada do późnej wiosny. Jest on niewielki (11 kilometrów), ale trasy są dość trudne. Amatorzy snowboardingu chętniej wybiorą ten ośrodek, bowiem jest tu dedykowany im snowpark.

 • Kranjska Gora – miejsce częstych zawodów z cyklu Pucharu Świata. 19 wyciągów zabierze Was na trasy, które mają prawie 20 kilometrów długości.

 • Mariborsko Pohorje – świetne miejsce dla początkujących narciarzy, bowiem ponad połowa z 40 kilometrów tras, należy do łatwych.

Wszystkie ośrodki są świetnie wyposażone, a miasteczka znajdujące się u ich podnóżą, kuszą bogatą ofertą gastronomiczną i życiem nocnym.