Wakacje w Portugalii - kultura kraju

Doświadcz portugalskich obyczajów już od progu własngo domu wakacyjnego!

Portugalia to kraj, który najlepiej odkrywać i doświadczać samodzielnie, z dala od zgiełku hotelowych tłumów, wprost z własnego apartamentu w Portugalii. Portugalia dumna jest ze swojej kultury Fado i tradycyjnych tańców. Mimo, że kraj ten aktualnie skupiony jest na rozwoju i przyszłości, większość narodowego dziedzictwa pochodzi z czasów wielkich odkryć geograficznych. Po całej Portugalii rozsiane są piękne klasyczne pomniki historii, a także wiele innych kulturowych atrakcji, które dostępne są praktycznie od progu własnego domu wakacyjnego.

Prywatny dom wakacyjny w Portugalii

Fado, Aluzejos, religia i byki

Muzyka Fado - nurt bardzo specyficzny właśnie dla kultury portugalskiej jest bardzo rzadko występującym typem muzyki. Fado oznacza “saudade” (tęsknotę, nostalgię) i wyraża melancholię i tęsknotę z czymś utraconym i nieosiągalnym. 'Azulejos' to inna integralna część portugalskiej kultury i historii i można znaleźć je nawet w niektórych domach wakacyjnych w Portugalii. Są to małe płytki, często tworzące mozaikę, używane do przedstawienia głownie scen portugalskiej historii marynistycznej, często w sposób bardzo szczegółowy. Bardzo ważną rolę w kulturze Portugalii odgrywa religia. Prawie na wszystkich budynkach publicznych znajduje się symbol krzyża lub religijny posąg. Do dnia dzisiejszego obchodzonych jest wiele religijnych festów, sięgających swoją tradycją wiele lat wstecz. Może to być dobry punkt wypadowy do wybrania się na wycieczkę podczas wakacji spędzanych w domu wakacyjnym. Innym istotnym elementem kultury Portugalii są walki byków. Mimo, że w Potrugalii cieszą się one mniejszą popularnością niż w Hiszpanii, i tak pozostają ważnym punktem wielu portugalskich świąt i festiwali. Może być to ciekawe wydarzenie do obejrzenia podczas pobytu w domu wakacyjnym NOVASOL w Portugalii.

Lizbona

Lizbona, dzięki swojej bogatej kulturze, została w 1994 roku ogłoszona przez UE, kulturową stolicą Europy. Lizbona to miasto, które najlepiej odkrywać samodzielnie, za przewodnika mając jedynie swoje odczucia, wrażenia i intuicję. Miasto to staję się wtedy idelane właśnie dla tego, kto go właśnie odkrywa. Elastyczność, różnorodność, a przy tym bogactwo kulturowe, historyczne, a także gastronomiczne umożliwi Państwu odkrycie dokładnie tego, na czym Państwu zależy. Podczas pobytu w domu wakacyjnym w Portugalii, warto wybrać się na jednodniowy wypad do tej barwnej stolicy kraju.

Lizbona na wakacje w Portugalii

Kulinaria - ważna część portugalskiej kultury

Niezależnie od tego, czy znajdują się Państwo w domu wakacyjnym czy w centrum miasta, portugalskie jedzenie na pewno Państwa miło zaskoczy. Warto więc skusić się i skorzystać z szerokiej palety aromatycznych przypraw i innych charakterystycznych portugalskich składników i poeksperymentować trochę w dobrze wyposażonej kuchni prywatnego domu wakacyjnego. Portugalczycy to naród mocno związany z morzem, co bardzo mocno odbija się na tradycyjnej kuchni. Nie dziwi też fakt, że Portugalczycy słyną jako jedni z najlepszych w Europie w przyrządzaniu potraw z owoców morza. Jako że gospodarka Portugalii opiera się głównie na małych lokalnych firmach i prywatnych farmach, jakość portugalskich produktów jest bardzo wysoka, a zarazem również bardzo tania.

Portugalia - dom wakacyjny początkiem kulturowej podróży

Portugalia jest jednaym z najbardziej zróżnicowanaych kulturowo krajów Europy. Dzięki NOVASOL, bogactwo kulturowe mogą Państwo odkrywać od progu własnego domu wakacyjnego. Pozwoli to doświadczyć lokalnych zwyczajów na własnej skórze, w sposób jak najbardziej naturalny, będąc integralną częścią lokalnego środowiska. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zakwaterowania w Portugalii.