Wakacje w Portugalii - atrakcje

Atrakcje na wakacje w Portugalii

Portugalia to kraj niezwykle różnorodny, oferujący bogatą gamę atrakcji, niezależnie od regionu, w którym znajduje się wybrany przez Państwa dom wakacyjny. Portugalia to idealny kraj na wakacje w domu wakacyjnym, zarówno dla tych z Państwa, którzy preferują wypoczynek na plaży, jak i dla tych, którzy pragną odkrywać historyczne i kulturowe ciekawostki. Portugalia oferuje jedne z najlepszych w Europie plaże, z linią brzegową nad potężnym Oceanem Atlantyckim, stwarzającym perfekcyjne możliwości surfingowe. Jeżeli jednak wakacje w stylu miejskim są bardziej w Państwa stylu, apartament wakacyjny w Portugalii na pewno spełni Państwa oczekiwania. Portugalia pełna jest przytulnych miasteczek i wiosek, a także dużych miast, takich jak Lizbona, Porto i Lagoa, które zapewnią Państwu atrakcje i niezapomniane przeżycia kulturowe.

Prywatne zakwaterowanie w Portugalii

Algarve

W tej wysuniętej najbardziej na południe prowincji Portugalii wachlarz atrakcji jest wprost ogromny i właśnie tu znajduje się większość naszych domów do wanajęcia w Portugalii. W pierwszej kolejności, region Algarve znany jest ze swoich piaszczystych plaż oraz imponującej, wręcz dramatycznej skalistej linii brzegowej. Większość z ponad 100 plaż w Algarve odznaczona została niebieską flagą. Jest to wyróżnienie przyznawane plażom, które oferują czysty piasek, czyste kąpielisko i wyjątkową dbałość o okoliczną faunę i florę. Wygodę wakacji w domu do wynajęcia w Portugalii cenić sobie będą także amatorzy golfa - Algarve to portugalska stolica tej dyscypliny i oferuje ponad 36 różnorodnych pól golfowych.

Wakacje w Algarve w Portugalii

Faro, Algarve

Wynajmując dom w regionie Algarve warto odwiedzić Faro - stolicę regionu. Jest to miasto jednocześnie historyczne i uniwersyteckie, gdzie o północy rozpoczyna się kolorowe nocne życie. W pobliżu Faro położone są resorty Vale de Lobo oraz Quinta do Lago, należące do najbardziej prestiżowych i luksusowych w Europie. Wybierzcie się Państwo do Loulé z jego lokalnymi targowiskami lub na kolację i kieliszek “Medronho” podczas słuchania muzyki jazzowej granej na żywo na starówce Silves. Wielu turystów preferujących samodzielnie zorganizowane wakacje decyduje się na piknik nad “Pego do Inferno”, pięknym wodospadem położonym niedaleko Tavira, najprawdopodobniej jest to jedno z bardziej uwodzicielsich miejsc w Europie.

Praia da Marinha, Algarve

Najpiękniejsza plaża Portugalii, Praia da Marinha położona jest w regionie Algarve w Lagoa i jest to miejsce, które należy koniecznie zobaczyć podczas pobytu w domu wakacyjnym w Portugalii. Otoczona skalnymi formacjami i klifami, tworzy odcinek wybrzeża z wyjątkowo czystą wodą zachęcającą do kąpieli. Aby zejść do plaż trzeba niestety pokonać wiele schodów, jednakże po dotarciu na miejsce, okazuje się, że było warto!

Albufeira, Algarve

Resort Albufeira jest wśród turystów podróżujących do Portugalii bardzo popularnym miejscem. Szczególnie mocno przyciąga odwiedzających centrum rozrywkowe 'The Strip'. Plaże Praia dos Pescadores, Praia do Tunel oraz Fisherman's beach zapewniają możliwość zrelaksowania się w upalne dni.

Lizbona

Stolica Portugalii ulokowana jest nad ujściem rzeki Tag. To wielkie i bardzo popularne miasto ma całkiem sporo do zaoferowania. Znajdą tu Państwo wiele muzeów, np. muzeum Museu Nacional de Arte Antiga, narodowe muzeum płytek Museu Nacional do Azulejo oraz największe w Portugalii muzeum sztuki współczesnej Museu Berardo Colecção. Jest tu wiele kościołów, klasztorów i innych miejsc, które mogą stanowić punkty na Państwa trasie wycieczkowej rozpoczynającej się w domu wakacyjnym. Klasztor Jeronimos w dzielnicy Belem należy do najznamienitszych budynów w mieście. Dzielnica Baixa znana jest ze swojego skweru Rossio, a Bairro Alto z restauracji i życia nocnego. Dzielnica Bairro Alto położona jest na 30 metrowym wzniesieniu i dostać się można do niej za pomocą specjalnej windy zaprojektowanej przez samego Gustave Eiffel.

Odwiedź Lizbonę podczas wakacji w Portugalii

Costa de Prata

Mniej niż 100 km na północ od Lizbony odkryją Państwo najbardziej zróżnicowany region Portugalii. Nie jest on jeszcze oblegany przez turystykę masową i dzięki temu jest idealnym miejscem, aby wynająć tu prywatny dom na wakacje w Portugalii. Srebrne wybrzeże Portugalii oferuje Państwu kolorową paletę możliwości. Zawitajcie Państwo do uroczego małego miasteczka São Pedro, usytuowanego nad oceanem Atlantyckim lub wybierzcie się na ekscytujące surfowanie do miasta Nazaré, gdzie największa fala w historii wystąpiła w styczniu 2013. Prawdziwy raj dla surferów. Wybierzcie się Państwo na zakupy do historycznego miasta Leiria. Na pewno wielu z Państwa uzna Costa de Prata za najpiękniejszą część Portugalii.

Porto

Portowe miasto Porto znane jest na całym świecie z producji wina i bezsprzecznie warte jet odwiedzenia podczas pobytu w domu wakacyjnym w Portugalii. Wina z okolicy Vila Nova de Gaia znane są na całym świecie, lecz Porto ma o wiele więcej do zaoferowania. Przykładem może być sławna i historyczna księgarnia Livraria Lello & Irmão, znajdująca się w centrum. Gdy zobaczą Państwo to majestatyczne wnętrze, nie będą mogli Państwo uwierzyć własnym oczom. Także Katedra oraz wyjątkowy koncert Casa de Música są punktami, których nie można ominąć podczas podróży. Jeżeli podczas urlopu w Portugalii w jednym z domów wakacyjnych chcieliby Państwo odbyć podróż także historyczną, to takie wrażenia zapewni Państwu kolorowa dzielnica Ribeira.

Porto w Portugalii na wakacje

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka polecanych przez nas atrakcji. Tak na prawdę lista ta jest nieograniczona. W samym Algarve, gdzie położona jest większość naszych domów wakacyjnych, znajdą Państwo niezliczoną ilość atrakcji. Warto więc już teraz zarezerwować dom na wakacje i zacząć planować pełen ekscytujących momentów urlop w Portugalii.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach