Wakacje nad morzem

Trójmiasto to ośrodek miejski położony nad Zatoką Gdańską, składający się z trzech miast: Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Jest to idealne miejsce dla osób, które podczas wakacji chcą odpocząć na piaszczystej plaży i zażyć kąpieli w morzu. Dla miłośników zwiedzania, ten kierunek jest również bardzo atrakcyjny, ponieważ zarówno w Trójmieście jak i okolicznych miastach i miasteczkach pełno jest zabytków oraz ciekawych miejsc historycznych. Również osby lubiące piesze lub rowerowe wycieczki wzdłuż naturalnych krajobrazów, znajdą tu coś dla siebie. Oprócz długiej linii brzegowej, w okolicy jest mnóstwo jezior, lasów, a także Kaszubski Park Krajobrazowy. Prywatny dom wakacyjny w Polsce, to idealna propozycja dla każdego. Nasze obiekty znajdują się zarówno w centrum miast, na obrzeżach, a także w miejscowościach położonych niedaleko. Dzięki temu to Państwo będą mogli zdecydować czy wybrać spokojniejszą czy bardziej aktywną lokalizację. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL są w pełni wyposażone i gotowe na Państwa przybycie.

Trójmiasto

Trzy piękne miasta

Wybierając kwaterę z oferty "domki i apartamenty nad morzem" zyskacie możliwość odwiedzenia:

  • Gdańsk – ponad tysiącletnie miasto portowe z burzliwą historią. W mieście znajdą Państwo liczne zabytki z okresu gotyku renesansu czy baroku. Gdańsk ma w swojej ofercie liczne muzea, przepiękne zabytkowe kościoły i katedry, Twierdzę Wisłoujście, Westerplatte czy zabytkową starówkę z fontannami i zjawiskowymi Bramami. Miłośnicy kultury i sztuki, mogą odwiedzić liczne galerie sztuki, filharmonie, opery i teatry. Warto również wziąć udział w jednym z kilkunastu festiwali miejskich tj. Jarmark Św. Dominika, Bałtyckie Dni Kultury Żydowskiej, festiwal muzyki folkowej Siesta Festival, Gdański Festiwal Muzyki Poważnej, Gdańskie Noce Jazzowe oraz wiele innych
  • Gdynia – miasto, które prawa miejskie otrzymało w 1926 roku. Gdynia posiada rozległe tereny spacerowe tuż nad brzegiem morza. To idealne miejsce na wędrówki, a także możliwość zwiedzenia niszczyciela „ORP Błyskawica” oraz żaglowca „ Dar Pomorza”. Podczas wizyty w mieście warto odwiedzić port morski oraz zabytkowy port wojenny. W Gdyni znajdują się również liczne kościoły, muzea, a także teatry oraz Galerie. Niedaleko Gdyni odbywa się co roku jedna z najważniejszych imrpez kulturalnych, a mianowicie Open’er Festival, który co roku przyciąga tłumy miłośników muzyki. Oprócz tego równie ciekawym wydarzeniem jest Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w klubie Sax Club. W gdyni odbywają się również liczne koncerty muzyki poważnej, sakralnej oraz dawnej.
  • Sopot – to przepiękne uzdrowisko turystyczne, ze słynnym deptakiem „Monciak”. W Sopocie warto zobaczyć Latarnię Morską, „Krzywy Domek” oraz grodzisko średniowieczne i liczne zabytki.

Trójmiasto

Okolice Trójmiasta

Wokół Trójmiasta znajduje się również wiele ciekawych miejscowości, miasteczek, a także wsi. Wybierz nasze domki nad morzem i zyskaj możliwość odwiedzenia Elbląga, Kartuz, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa czy Pucka. Warto również skorzystać z bogatej oferty żeglugowej. Tutejsi żeglarze, a także wycieczkowe linie promowe, mogą Państwa zabrać w niesamowity rejs po zatoce. Można również wybrać się w rejs Do Krynicy Morskiej lub do Helu, który leży na końcu cypla helskiego. Warto również udać się w zachodnie zakątki regionu, ponieważ jest tu dużo lasów, jezior i można poznać bogatą historię i tradycje Kaszubów. Kaszubi to ludność, która od wieków mieszka na tych ziemiach i do dziś pielęgnują swoje zwyczaje oraz tradycje.