Atrakcje w okolicy Sławna

Każdy kto lubi wakacje z dala od tłumów turystów, ale jednocześnie chciałby być blisko atrakcji, powinien rozważyć opcję urlopu w Sławnie. Miejscowość ta znajduje się zaledwie 25 kilometrów od morza, znajduje się więc w paśmie nadmorskim, jednak jest to na tyle pewna odległość, że zaciszna atmosfera urlopu jest tu gwarantowana. Oprócz tego, miasteczko Sławno oferuje swoje atrakcje oraz zabytki, także można spędzić tu wiele miłych i interesujących chwil. Poza tym, rezerwując domki nad morzem, można szybko i bardzo łatwo dostać się do ciekawych miast w okolicy, zwłaszcza, że tych nie brakuje. Kilka z nich, znajdziecie poniżej – może zainspirują Was do wybrania się na ekscytującą wycieczkę. Zapraszamy!

 Sławno

Darłowo

Darłowo to naturalny, pierwszy cel, chyba każdego wczasowicza. Ten nadmorski kurort, położony jest zaledwie 24 kilometry na północ i zapewnia godziny przyjemnego wypoczynku na plaży oraz w morzu. Taka odległość oraz lokalizacja sprawią, że pewnie odwiedzicie tą miejscowość nie raz. To jednak nie koniec, gdyż Darłowo ma naprawdę sporo do zaoferowania. Liczne zabytki, port, różnorodne propozycje rejsów po wodach rzecznych i morskich oraz mnóstwo atrakcji, które sprawią od groma frajdy dzieciom i dorosłym. Przy okazji, polecamy Wam nasze domy i apartamenty z katalogu „Darłowo noclegi”. Szczególną popularnością cieszą się tu domki w wioskach wakacyjnych oraz obiekty pozwalające na urlop z domowym zwierzakiem.

 Darłowo

Koszalin

Koszalin to największe miasto regionu, które będzie idealnym celem dla miłośników zwiedzania. Podczas spaceru po mieście, będziecie mieli okazję podziwiać m.in.:

  • Skansen Kultury Jamneńskiej;

  • Mury obronne z XIV wieku;

  • Park Miejski im. Książąt Pomorskich;

  • Muzeum Obrony Przeciwlotniczej;

  • Gotycka katedra z XIV wieku;

  • Pałac Młynarza oraz Pałac Ślubów;

  • Zabytkowe kamienice;

  • Lokomotywownia Kolei Wąskotorowej.

Jest to tylko kilka propozycji, tym bardziej więc Was zachęcamy do wizyty w tym mieście, zwłaszcza, że podróż pociągiem trwa zaledwie 30 minut, podobnie jak autem. Uważamy, że wakacje w Polsce nie mogą się odbyć bez wizyty w Koszalinie.

 Koszalin

Ustka

Ustka oddalona jest od Sławna o około 40 kilometrów i również można się do niej dostać na kilka sposobów. Ustka to jeden z najbardziej popularnych kurortów nadmorskich w kraju, a przy okazji cenne uzdrowisko, w którym można podreperować stan swojego zdrowia. Poza tym, znajdziecie tu liczne zabytki oraz ciekawostki, jak np. bunkry Bluchera, Muzeum Bursztynu, Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa czy rybackie domki z XIX wieku. W Ustce odbywają się także ciekawe imprezy muzyczne oraz artystyczne – udział w nich, będzie ciekawym urozmaiceniem urlopu nad morzem. Na koniec, polecamy Wam także zapoznanie się z ofertą „apartamenty i domki Ustka” w atrakcyjnej cenie.

 Ustka

Kołobrzeg

Jedno z najbardziej znanych, nadmorskich miast i, podobnie jak Ustka, popularne uzdrowisko. Podróż do Kołobrzegu będzie już nieco dłuższa, ponieważ miasto to oddalone jest o około 90 kilometrów – dlatego też, polecamy opcję z dojazdem pociągiem. Wspomniana dłuższa podróż, z pewnością, Wam się opłaci, gdyż Kołobrzeg to prawdziwe bogactwo zabytków, muzeów, ciekawych miejsc oraz atrakcji dla każdego. Można tu także spędzić przyjemny dzień na plaży lub spacerować pośród ciekawych ulic od świtu do wieczora. Kołobrzeg najlepiej zwiedzać z mapą lub książkowym przewodnikiem, aby nie stracić żadnej atrakcji. Przy okazji, sprawdźcie nasze kwatery   w katalogu „Kołobrzeg noclegi”, na wypadek gdybyście zechcieli spędzić tu swoje następne wakacje.

Jak widzicie, w otoczeniu Sławna czeka na Was prawdziwe zagęszczenie miejsc wartych zorganizowania wycieczki, która na długo pozostanie w Waszej pamięci. Dlatego też, jeszcze raz, proponujemy Wam nasze domy i apartamenty nad morzem, w których wypoczniecie pomiędzy kolejnymi niezapomnianymi chwilami w Sławnie i jego okolicy.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach