Plaże na Bałtyckim Wybrzeżu

Bałtyckie plaże to jeden z głównych kierunków wybieranych przez polskich wczasowiczów. Nie ma w tym zresztą nic zaskakującego. Możliwość zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich to przyjemne udogodnienie podczas długo wyczekiwanego i w pełni zasłużonego urlopu. Atutami polskich plaż są z pewnością ich szerokość, długość oraz delikatny piasek, co odróżnia je np. od plaż chorwackich, które najczęściej są żwirowe lub kamieniste i bez specjalnego obuwia plażowego potrafią uprzykrzyć życie. Inną zaletą jest fakt, że spadek dna morskiego jest bardzo delikatny, co czyni plaże bezpiecznymi dla dzieci oraz osób starszych. Atutów jest znacznie więcej i warto abyście sami je poznali, a ponieważ, większość naszych Klientów wybiera apartamenty nad morzem, poniżej opisujemy Wam kilka typów plaż i gdzie je znaleźć. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was cenne.

 Plaże nad Bałtykiem

Plaże strzeżone

Podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca na wakacje jest bezpieczeństwo. Przecież wszystkim nam zależy, aby urlop odbył się bez nieprzyjemnych zdarzeń. Cieszy więc fakt, że praktycznie w każdym kurorcie, jak Ustka, Hel czy Kołobrzeg (przy okazji, zerknijcie do oferty „Kołobrzeg noclegi”) znajdziecie strzeżone kąpieliska. Najczęściej obejmują one kilka stref i znajdują się w centralnych częściach plaż kurortów, co jest dość logiczne, bowiem wszyscy mają do nich najbliżej. Strzeżone plaże ochraniane są przez profesjonalnych ratowników, którzy dysponują odpowiednimi sprzętami. Ważne jest, aby stosować się do ich zaleceń i np. nie wchodzić do wody, gdy wywieszona jest czerwona flaga.

 Plaże nad Bałtykiem

Plaże ustronne i plaże pełne wczasowiczów

Wybierając się na nasze wybrzeże, staniecie przed wyborem, czy korzystać z plaż bardziej obleganych przez turystów, czy jednak z takich, na których można zaznać ciszy i spokoju. Wybór należy do Was, a podjęta decyzja powinna odpowiadać Waszym preferencjom. Podpowiemy Wam tylko, że w większych ośrodkach trudniej o zaciszne miejsce, ale już w mniejszych, jak np. w Sianożętach (polecamy Wam sprawdzić naszą ofertę „Sianożęty domki i apartamenty”) łatwiej o wypoczynek z bezpiecznymi odległościami do następnej osoby z kocykiem i parawanem.

 Plaże nad Bałtykiem

Plaże wyposażone w atrakcje

Na początku warto napisać, że z roku na rok, bałtyckie plaże w Polsce są coraz lepiej wyposażone, a co za tym idzie bardziej atrakcyjne i mogące zaspokoić więcej wymagań. Dlatego warto wspomnieć o tym, że podczas urlopu, będziecie mogli skorzystać z natrysków, zadbanych toalet, wypożyczalni leżaków lub koszów plażowych, a nawet barów i restauracji umieszczonych na plaży. Mało tego, na najmłodszych czekają liczne, dodatkowe atrakcje, jak np. dmuchańce, place zabaw i inne udogodnienia. Wszystko to po to, aby przekonać Was i Waszych najbliższych, ze wakacje w Polsce mogą być również udane i komfortowe jak w innych krajach Europy.

 Plaże nad Bałtykiem

Plaże z widokami

Wypoczynek na plaży i kąpiel w morzu już same w sobie kojarzą się z przyjemnością. Jednak można zapewnić sobie dodatkowe atrakcje podczas wypoczynku, a mianowicie piękne widoki. Mogą to być np. ruchome wydmy w okolicy Łeby, które robią naprawdę piorunujące wrażenie. Podobny efekt można odnieść, relaksując się u podnóża zjawiskowych klifów, które znaleźć można m.in. w Orłowie, Kołobrzegu czy Trzęsaczu. Przyjemne widoki, czekają Was także na półwyspie Helskim, a zwłaszcza na końcu słynnego cyplu. Jak widzicie, możliwości jest wiele, rezerwujcie więc domki nad morzem już dziś i odkryjcie uroki polskich plaż nad Bałtykiem!

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach