Atrakcje w okolicy Międzyzdrojów

Urlop w jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce to gwarancja udanego i atrakcyjnego wypoczynku. O wygodę i komfort przez całą dobę zadbają nasze kwatery z oferty „Międzyzdroje noclegi”, a dodatkowe wrażenia zapewni Wam kurort i jego atrakcje. A tych nie brakuje. Już począwszy od samej plaży oblewanej wodami Morza Bałtyckiego – czy może być coś przyjemniejszego od relaksu na delikatnym piasku i kąpielą w morskiej wodzie? Mało tego, wystarczy udać się na zachodnią część plaży, aby zyskać dodatkowe wrażenia, tym razem wizualne, za sprawą fenomenalnych klifów. Dodatkowo, jest jeszcze mnóstwo atrakcji w samym kurorcie, które ciężko byłoby tu wszystkie wypisać – o tym musicie przekonać się sami!

Jest jeszcze jeden atut kurortu Międzyzdroje, a mianowicie, bogata w atrakcyjne i interesujące miejsca, okolica. Wystarczy bowiem kilka kroków za miasto i już możecie wędrować szlakami Wolińskiego Parku Narodowego lub podziwiać pozostałości po wyrzutniach rakiet V-3. Mało tego, jeśli wsiądziecie na rower (wersja dla aktywnych) lub do auta (dla lubiących szybkie dostanie się na miejsce) możecie odkryć piękne miejsca na wyspie i w jej otoczeniu. Kilka takich lokalizacji Wam tu przedstawimy, aby ułatwić Wam decyzję o ewentualnych wycieczkach lub nawet wyborze naszych kwater, takich jak domki nad morzem. Zapraszamy!

  Międzyzdroje

Świnoujście

Do Świnoujścia można się w kilka minut dostać pociągiem. Następnie wsiadacie na prom, który łączy wyspę Wolin oraz Uznam i już znajdziecie się w bardzo atrakcyjnym kurorcie. Świnoujście to miasto rozrzucone na wielu wyspach, które można podziwiać, np. podczas przeprawy kajakiem. To jednak tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają na Was w tym mieście. Otóż, w Świnoujściu można zobaczyć m.in. wielki port ze statkami pasażerskimi i okrętami wojennymi, zabytkowy fort z XIX wieku, latarnię morską, ciekawe muzea i zabytkowe miejsca. Do tego dodajmy piękną i długą promenadą oraz szeroką plażę i masę innych atrakcji. Na koniec, zerknijcie do katalogu „Świnoujście noclegi”, w którym przygotowaliśmy dla Was komfortowe domy i apartamenty wakacyjne.

  Świnoujście

Wolin

Zostajemy na wyspie Wolin i zapraszamy Was do jej stolicy, która została tu wzniesiona stulecia temu. Wolin to piękne i zabytkowe miasto, które zachowało swój unikalny klimat. Klimat ten jest spotęgowany w sezonie letnim, kiedy to swoje wrota otwiera żywy skansen nawiązujący do czasów Wikingów i Słowian. W skansenie można podziwiać zabudowania z dawnych epok, podziwiać rękodzieła tworzone na miejscu, a nawet postrzelać z łuku czy wziąć udział w imprezie tematycznej. Wakacje w Polsce nie mogą się obyć bez wizyty w Wolinie, dlatego bardzo Wam polecamy wycieczkę do tego miasta. Nie będziecie żałować!

  Wolin

Kamień Pomorski

Kilka kilometrów od Wolina (znów okazja na rowerową wycieczkę) znajduje się Kamień Pomorski, wiekowy gród, który dziś przyciąga tłumy turystów. W Kamieniu Pomorskim znajduje się bowiem piękna katedra ze słynnymi organami i jeszcze słynniejszymi koncertami o randze światowej. Oprócz tego, znajdują się tu liczne zabytki, nowoczesna marina oraz uzdrowisko. W Kamieniu Pomorskim warto wybrać się w rejs po Zalewie Kamieńskim i poznać tajemnicę głazu u wybrzeży Wyspy Chrząszczewskiej. Polecamy Wam również spróbowanie świeżo uwędzonej ryby, która jest tutejszym specjałem. Sprawdźcie też nasze obiekty w Kamieniu Pomorskim, które znajdziecie w katalogu „apartamenty nad morzem”.

  Kamień Pomorski

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Wybór domu lub apartamentu wakacyjnego w Międzyzdrojach pozwoli Wam na odkrycie wielu miejsc nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale i nawet w Niemczech, gdyż granica przebiega w niedalekiej odległości. Jednak pozostają przy naszym kraju, polecamy Wam również takie miejsca jak:

  • Gryfice – z których można wyruszyć na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża kolejką wąskotorową;

  • Wisełka – gratka dla golfistów – to tu właśnie mieści się znany klub golfowy;

  • Szczecin – stolica Pomorza Zachodniego z mnóstwem zabytków (polecamy podróż pociągiem)

  • Kołobrzeg – znany kurort z zabytkami i atrakcjami. Zerknijcie również do katalogu „Kołobrzeg noclegi”.

Jeszcze raz zapraszamy do Międzyzdrojów na niezapomniane wakacje!