Atrakcje w okolicy Darłowa

Darłowo to świetne miejsce na niezapomniane wakacje nad morzem. Długa, piaszczysta plaża, na której dla nikogo nie zabraknie miejsca, tętniąca życiem promenada, mnóstwo zabytków oraz możliwości na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu – to wszystko czeka, przez cały rok, na turystów, którzy wybiorą miejscowe apartamenty i domki nad morzem. Jakby jeszcze atrakcji było mało, to warto odnotować fakt, iż okolica Darłowa również obfituje w rozliczne atrakcje i interesujące miejsca. Kilka takich lokalizacji, znajdziecie w tym artykule i możliwe, że zainspirują one Was do zorganizowania wycieczki, z której wrażenia będą Wam towarzyszyć przez lata. Zapraszamy zatem do lektury i życzymy udanych wakacji nad Bałtykiem.

 Darłowo

Słupsk

Słupsk to dawne miasto wojewódzkie, które oddalone jest od Darłowa o ok. 50 kilometrów. Jest to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, zwłaszcza dla tych, którzy wybrali kwaterę z katalogu „Darłowo noclegi”. Dlaczego warto odwiedzić Słupsk? Ot chociażby dlatego, aby poznać tutejsze ciekawe miejsca jak np. Zamek Książąt Pomorskich, zabytkowe kamienice, ratusz miejski, gotycki kościół mariacki z krzywą wieżą, najstarszą czynną windę w Europie oraz największą kolekcję prac plastycznych Witkacego i jego uczniów. Poza tym, Słupsk jest domem wielu ciekawych imprez kulturalnych oraz punktem startowym tras prowadzących wzdłuż rzeki Słupi oraz jej Parku Krajobrazowego. Gorąco zachęcamy Was do wizyty w Słupsku!

 Ustka

Ustka

Ustka to, podobnie jak Darłowo, nadmorski kurort oferujący mnóstwo atrakcji i piękne plaże. Miejscowość, oddalona jest od Darłowa o około 40 kilometrów i również zapewni wam moc wrażeń. Oprócz nadmorskiego położenia, Ustka kusi uzdrowiskowym charakterem miejscowości oraz ciekawymi miejscami. Wśród nich, warto wymienić takie jak: port rybacki, domki rybackie z XIX wieku, latarnia morska, port morski, kościół Najświętszego Zbawiciela, Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa oraz Muzeum Ziemi Usteckiej. W Ustce możecie także wziąć udział w ciekawym koncercie lub innym wydarzeniu kulturalnym. Przy okazji, warto sprawdzić również nasz wakacyjny katalog „apartamenty i domki Ustka”, w którym czekają na Was samodzielne kwatery wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

 Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Do tego miejsca podróż trwa nieco dłużej, gdyż do przejechania jest około. 75 kilometrów. Jest to jednak trud warty poniesienia, bowiem Słowiński Park Narodowy to wyjątkowo piękne i różnorodne miejsce, które warto zobaczyć. Został on utworzony w 1967 roku i jest częścią projektu Biosfery UNESCO. Co ciekawe, rezerwat nie słynie z flory i fauny, ale z charakterystycznych from krajobrazu, na które składają się ruchome wydmy, jeziora, bagna, torfowiska oraz jeziora. Oprócz tego, znajdują się tu również muzea, latarnia morska oraz poligon z czasów II wojny światowej. Można wiec śmiało powiedzieć, że wakacje w Polsce, nie mogą odbyć się bez wizyty w Słowińskim Parku Narodowym.

 Kołobrzeg

Kołobrzeg

Najdłuższa podróż, bo do oddalonego o 80 kilometrów Kołobrzegu, również będzie warta trudów podroży. Kołobrzeg bowiem to jedno z najpopularniejszych miast położonych nad morzem. Łączy on w sobie funkcje ważnego portu, nadmorskiego kurortu, atrakcji turystycznej oraz uzdrowiska. W tym mieście czeka na Was cale mnóstwo atrakcji i zabytków, a także różnych form aktywnego spędzania czasu. Co ważne, ciągle czuje się niedosyt, a pojęcie znużenia tutaj nie funkcjonuje – niezależnie od pory dnia czy nawet roku. Na koniec, sprawdźcie katalog „Kołobrzeg noclegi", na wypadek, gdybyście chcieli tu kiedyś wrócić na dłużej, a zapewniamy Was, że naprawdę warto!

Z powyższych opisów okolicznych atrakcji, jasno wynika, że czekają na Was bardzo atrakcyjne wakacje. Nie zastanawiajcie się więc już dłużej, tylko rezerwujcie nasze apartamenty nad morzem w Darłowie i zacznijcie odliczać dni na kalendarzu do wymarzonego urlopu!